Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Porsche Cayenne Turbo (955)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Porsche Cayenne Turbo (955)

    Здравейте! Искам да ви питам въпросния Кайен Турбо колко масло ви харчи ? И надежден ли е според вас ?

  • #2
    От: Porsche Cayenne Turbo (955)

    Колкото е заминала турбината.Надежден е до толкова до колкото е надежден и предишният собственик.Ако е ходил за всяко нещо да си го прави на време всичко е добре,ако не тия в порше са наточили големият самурайски меч и чакат.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #3
      От: Porsche Cayenne Turbo (955)

      Това значи ли , че ако турбината си е супер няма да харчи и капка масло , защото някои хора ми казаха че те си харчат винаги. И някакъв ориентировъчен разход на гориво ме интересува че не съм карал такова и си нямам и на представа около 20-тина ли е ?

      Коментар


      • #4
        От: Porsche Cayenne Turbo (955)

        Горивото ще ти е най-малкия разход. Да около 20 извънградско, ако караш по ограниченията. Масло до литър на 10-12 хил. е нормално.

        Коментар


        • #5
          От: Porsche Cayenne Turbo (955)

          Глупости на търкалета!!!
          Колата нито харчи масло, нито 20 извънградско ако е наред. Масло - литър между 10 и 15 000км и то ако е над 150 000км и то ако маслото е калпаво. Разход - 17 извънградско ако настъпваш. В града до 23. Средно 20. Ако си пестеливец цифрите са много надолу. Това са мои наблюдения за 30 000км изминати с Турбо С 550к.с. който е 100 коня повече от модела за който питаш.

          Динамика и пътно поведение - недостижими за 95% от съществуващите коли до 2017г включително.

          Турбините са две и изобщо по-здрава от тази кола трудно се намира. Проблем е поддръжката - в България има само едно място и там също ще слушаш глупостите за разхода и маслото, а цените са в Евро. Не, че има нещо за поддръжка освен обслужване.

          Все пак препоръчвам фейсовия Кайен, защото е с по-модерни двигатели с директно впръскване и изчистени проблеми от първите модификации. За мен Турбото е много по-добро от С-а , а 3,2 то не го броя за Кайен. Ако си технически грамотен Кайена си е направо евтина за поддръжка кола.

          Философите тип ак101 по-добре да не коментират, след като не са имали такава кола. Модела Турбо обикновенно не е на много километри и е каран от богати хора, които си поддържат колите по книга , а не въртят много километри.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #6
            От: Porsche Cayenne Turbo (955)

            Наскоро разглеждах ценоразписа на официалния сервиз на марката в България, и останах изненадан че цените за обслужване не са много по-високи от тези на BMW /пак в България/. Относно здравината- споделям мнението на rusev.
            M57D30T1
            W450

            Коментар


            • #7
              От: Porsche Cayenne Turbo (955)

              Въздържай се от квалификации ако обичаш. Ти да не си ми светил, та знаеш какви коли съм имал/имам? Я ми покажи Каиен на 150 000 да взема два. Тия коли са на по 10 години в добрия случай. Пипат си масло, тече си антифриз от едни пластасови тъпотии под колектора и си подхарчва все пак е 2.5 тона.
              Ако се сравнява с роувърите от тия години, джипката е бетон.

              Коментар


              • #8
                От: Porsche Cayenne Turbo (955)

                Официалния сервиз могат само да сменят масла. И много ги влече. Това е показателно за качествата на колите.

                ак101 - кажи какъв Кайен си имал и колко км си минал с него, защото цифрите които цитиращ те издават, че често се задържаш на пейката пред блока на сладка приказка с комшиите.

                Каейни на по 150 000км има , но гроздето е кисело. Не са по 20 000лв и НЕ са смазани от каране. Междувпрочем в България читави Кайени излизат рядко и никога не са евтини. То и читави купувачи също няма - търси се да пише Порше и да е евтино.
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #9
                  От: Porsche Cayenne Turbo (955)

                  955 m48.00 към 50 хил. за 3 години

                  Да бе, има. Някоя баба германка си е ходила на църква с него.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Porsche Cayenne Turbo (955)

                    Г-н Русев бихте ли споделили вашето мнение за Ската преди фейса?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Porsche Cayenne Turbo (955)

                      Че си пипат маслото, верно е. Че си е добра машина... Истина е!
                      ТЛК-120 Николай Колев
                      0898521295

                      Коментар


                      • #12
                        Porsche Cayenne Turbo (955)

                        Първоначално публикуван от vasil lazarov Преглед на мнение
                        Г-н Русев бихте ли споделили вашето мнение за Ската преди фейса?
                        Моя приятел, зет и механик в състезанията Владо(познават го всички които се занимават с ралирейд) кара такава Ска от 2 години. Той не обича да дава пари по кола и поддържа колата с минимални средсва и собствен, много квалифициран труд. Колата я купи на над 200 000км карана от собственик циция на газ и доста занемарена.
                        Искам да споделя, че когато видях тази кола качена на крика не можех да повярвам , че е на 200 000км!!! Изключително солиден и качествено сглобен с МНОГО качествени материали автомобил!

                        До сега съм видял да сменя:
                        -октопода, който беше оригинален. Това си е слабо място на Кайена от този модел. Слага се октопод от алуминий и пролема приключва завинаги. Най-често колите от тези години са със сменен октопод.
                        -Направи предницата, като хитрия Владо направи всичко наведнъж. Шарнирите рециклира, някакви втулки купи афтърмаркет, а втулки на стаб. щанга купи оригинал. Всичко по спомени излезе окло 500лв само частите.
                        Друго не е пипал, освен , че много се занимаваше с ауспуха за да получи саунд по негов вкус.

                        След като покарах неговия Кайен се запалих по тази марка. До тогава го мислех за Туарег с друга емблема - голяма грешка!!!

                        След това си купих и аз Кайен но фейсовия и Турбо. Разликата между двата е както между Лом и Лондон. Година по-късно осъзнах, че карам само Кайена, а другите ми коли стоят в гаража. Продадох колите , които стояха и сега си карам дъртия (2009г.) Кайен и си мечтая за последния модел Турбо С (2015г. 570к.с.), но ми идва скъп за сега.
                        В заключение - колата е много хубава, но е важно на каква ще попаднеш. Все пак препоръчвам фейсовата и поне да е GTSа. Чувал съм добри отзиви и за дизела, но нямам мнение от първо лице.
                        Последно редактирано от rusev; 15-02-17, 00:19.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • #13
                          От: Porsche Cayenne Turbo (955)

                          Много благодаря за изчерпателния отговор!
                          Полезен както винаги!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Porsche Cayenne Turbo (955)

                            Аз да споделя за нафтата,че при нас име един каран служебно.380 кончета 4.1 дизел мисля.
                            Много приятна и добре направена машина.До сега изминати около 40к километра за 7месеца и никакви ядове.
                            Харченето си отива на към 18/20 на 100 нафта при здраво натискане та лъжат гадовете.
                            Но това да му е кусура.Интериор и всичко останало е на ниво.Няма обдухване на задният ред седалки което е кофти,но има подгрев.
                            Голям проблем е кражбата на фаровете.Вече се опитваха веднъж за радост без успех тъй като цената е към 15к евро,а застрахователите не плащат като ги няма.
                            Мислех,че е спряла тая мода,но явно нищо не се е променило.
                            Хубава кола.Скоро може и да дам инфо за 2017 модела,ама да видим....
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Porsche Cayenne Turbo (955)

                              Благодаря ви много за отговорите.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X