Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

    Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
    Аз бих минал през Костенец - Самоков - Дупница.
    или Ихтиман - Самоков - Дупница ( транзита за тирове )

    Коментар


    • #17
      От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

      Здравейте!

      Вече направих своето пътуване от гр.Пловдив до гр.Атина.



      В крайна сметка избрах следният маршрут, който е с дължина 960.00 км на посока :
      - от гр.Пловдив до гр.Атина : през Минерални бани (Хасковски) - Кърджали - Маказа - Кавала - Солун - Атина
      - от гр.Атина до гр.Пловдив : Атина - Солун - Кавала - Маказа - Кърджали - Минерални бани (Хасковски)


      Пътувах много спокойно през градовете до границата и преминах без абсолютно никакво забавяне на ГКПП "Маказа".
      След това има около 15-20 км до магистралата в гр.Комотини, като пътя до там е без забележки, а напротив - в момента дори гърците правят нов участък, който ще е пободен на магистрала и ще те извежда право на нея (надявам се до летния сезон да го пуснат в екслоатация).
      След това магистралата до гр.Солун е в перфектно състояние и по-важното - няма абсолютно никакво движение. Не мога да Ви кажа колко точно ТОЛ такси има по тази отсечка, но гр.Комотини до гр.Атина съм заплатил общо 34.00 евро такси (в едната посока).
      След това малко по-лош е участъкът на околовръстното в гр.Солун преди да се качите на магистралата за гр.Атина, но не е болка за умиране и не е кой знае колко много като километри.
      След това има участък, където в момента се прави магистралата, който се намира малко преди гр.Катерини, но и той е малко като километри.
      След това при достигане на гр.Катерини полицията Ви сваля от магистралата, понеже има разлопожени трактори, палатки и т.н. на измислените им фермери, които са блокирали част от пътя и се налага да се кара около 30.00 км по път, който минава през града и после пак се качвате на магистралата и така чак до гр.Атина.


      Като обобщение мога да кажа следното за този маршрут :
      - разстояние : около 950-960 км
      - такси : около 30-35 евро на посока за лек автомобил
      - натовареност : ниска ; много приятен и лек път
      - гориво : при мен лично 3 зареждания на 32-33 литрова газова бутилка
      - средна скорост : 110-125 км / час
      - бензиностанции и места за почивка : колкото искате и почти през 35-45 км едно от друго


      Някой ако се интересува от нещо, свързано с точно този маршрут - моля да ми пише, ще отговоря на всеки един от Вас!

      Благодаря Ви още веднъж за отделеното време, внимание и съвети!

      Лека и спокойна вечер на всички!

      Коментар


      • #18
        От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

        А с каква кола патува и колко ти разхода?

        Коментар


        • #19
          От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          А с каква кола патува и колко ти разхода?
          Автомобилът ми е : TOYOTA AVENSIS (T21) - 2000 година , 1600 куб.см , 110 к.с. , а газовата бутилка ми е 40 литра , но реално събира около 31-33 литра.

          Коментар


          • #20
            От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

            Значи разхода е около 10 на 100 газ. Не е зле...

            Коментар


            • #21
              От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

              Първоначално публикуван от Noa87 Преглед на мнение





              Пътувах много спокойно през градовете до границата и преминах без абсолютно никакво забавяне на ГКПП "Маказа".
              След това има около 15-20 км до магистралата в гр.Комотини, като пътя до там е без забележки, а напротив - в момента дори гърците правят нов участък, който ще е пободен на магистрала и ще те извежда право на нея (надявам се до летния сезон да го пуснат в екслоатация).
              Въпросния път е пуснат в експолатация от 30 април.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X