Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мнение!

    Без да съм правил проучвания, съм сигурен, че 1,9 ТД на Пежо монтиран на Гранд Витара и 2.0 РФ на същата, Пежото ще е по-малко мъртвец , ще гори по-малко и не съм чул да спука глава.
    Мойта няма теглич, та не съм теглил ремарке, но на изкачване по черен път и сняг, нямам зор да и качвам над 1500 оборота, без да ми липсва ВМ.
    Та, за теглене тегли. ама толкоз.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #32
      От: Мнение!

      От 1000 до 2000 има въртящ момент освен ако съединителя не ти е наред, тва не е бензин да му даваш газ.

      Коментар


      • #33
        От: Мнение!

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Без да съм правил проучвания, съм сигурен, че 1,9 ТД на Пежо монтиран на Гранд Витара и 2.0 РФ на същата, Пежото ще е по-малко мъртвец , ще гори по-малко и не съм чул да спука глава.
        Мойта няма теглич, та не съм теглил ремарке, но на изкачване по черен път и сняг, нямам зор да и качвам над 1500 оборота, без да ми липсва ВМ.
        Та, за теглене тегли. ама толкоз.
        Сашо то двигатели има,ама няма кой да се занимава.
        1.9 на Пасат 90кс. какво му е? Е пак ще дойде малко слаб,но е куче!
        Иначе Киата като купе и окачване е много добра.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #34
          От: Мнение!

          Първоначално публикуван от Offroad bg Преглед на мнение
          От 1000 до 2000 има въртящ момент освен ако съединителя не ти е наред, тва не е бензин да му даваш газ.
          Абе вижте да нямате камъчета под педала на газта,аз си ги чистя редовно.
          Съединител на 3000км. това лято го смених.И как си карате колите с малко газ,не разбирам?
          Сега ще се отклоня малко от темата.
          Карам Скания 380кс. и шефа иска да я карам в зеленото на оборотомера 1000/1500об.
          Те в завода защо са я ограничили на 2200об.?
          Накрая се ядосах и му казах,ограничия софтуерно на 1500об. и да нямаме проблеми!
          Последно редактирано от georgipetkov64; 11-02-17, 23:02.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #35
            От: Мнение!

            Наистина няма смисал да се форсира, кията си върти гумите с малко газ.
            Последно редактирано от Offroad bg; 11-02-17, 23:12.

            Коментар


            • #36
              От: Мнение!

              Да ви питам маслото до средата на щеката ли да го оставя или да напалня до горе на макс.
              Последно редактирано от Offroad bg; 11-02-17, 23:13.

              Коментар


              • #37
                От: Мнение!

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                Абе вижте да нямате камъчета под педала на газта,аз си ги чистя редовно.
                Съединител на 3000км. това лято го смених.И как си карате колите с малко газ,не разбирам?
                Сега ще се отклоня малко от темата.
                Карам Скания 380кс. и шефа иска да я карам в зеленото на оборотомера 1000/1500об.
                Те в завода защо са я ограничили на 2200об.?
                Накрая се ядосах и му казах,ограничия софтуерно на 1500об. и да нямаме проблеми!
                Иска да я караш така защото му харчи по малко може би.
                Незнам защо са я ограничили от завода до 2200.

                Коментар


                • #38
                  От: Мнение!

                  Честно казано не знам кое е правилно,въпреки стажа си като шофьор.
                  При смяна на масло слагам на максимално,колкото е по книга но не и повече.
                  До другата смяна 10000км. пада малко/на средата на щеката/,но нямам проблеми.
                  Може да се кара и на минимум,пак няма проблем.
                  Камиона го карам под средата на щеката,но там маслото се сменя на 30000км. и се налага доливане.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мнение!

                    Първоначално публикуван от Offroad bg Преглед на мнение
                    Иска да я караш така защото му харчи по малко може би.
                    Незнам защо са я ограничили от завода до 2200.
                    Щото са глупави,те от Скания нищо не разбират.
                    Стига с камионите,само дадох пример.
                    Темата е за Киа!
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мнение!

                      Мисля че нивото пада малко след 10000км защото минават маслени пари през турбината да я смазват и изгарят с нафтата.
                      На моята също пада нивото така, ако я оставя на средата след 10000км пада на долната черта.
                      Ще я напалня до горе да ми е мирна главата, много си харесвам кията не искам да се развали нещо заради недостиг на масло.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мнение!

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        Щото са глупави,те от Скания нищо не разбират.
                        Стига с камионите,само дадох пример.
                        Темата е за Киа!
                        На 380кс не и трябват повече обороти, ще върви доволно.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мнение!

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Без да съм правил проучвания, съм сигурен, че 1,9 ТД на Пежо монтиран на Гранд Витара и 2.0 РФ на същата, Пежото ще е по-малко мъртвец , ще гори по-малко и не съм чул да спука глава.
                          Мойта няма теглич, та не съм теглил ремарке, но на изкачване по черен път и сняг, нямам зор да и качвам над 1500 оборота, без да ми липсва ВМ.
                          Та, за теглене тегли. ама толкоз.
                          Един приятел има Сузики Гранд Витара 99 или 2хил.година мисля беше с двигател като моя от мазда но не знам колко коня е,и ми каза че му горяла колкото Кията!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мнение!

                            Под капака на Кията има табелка с информация за маслата,къде,колко и какво масло! На моята и дават да събира 6.4 за двигатела 10/30 но взе 5.7 до макса.Сигурно оказва влияние размера на маслените филтри,понеже не всички са с еднаква големина!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мнение!

                              Мога ли да помоля за малко помощ?
                              Някой от района на Дупница или минавайки от там да погледне една KIA Sportage бензин.Ей така на пръв поглед в какво състояние е, да не бия 250 км на халос.Ще се отблагодаря по някакъв начин.На автоборса е така, че ще може по всяко време(работно) да се види.Благодаря предварително!
                              LZ1ACU

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мнение!

                                По каталог за дизела го дават 5.8л. и единствено масления филтър може да окаже 200-300мл.разлика а 6.4л.масло го дават за автоматици!!!Това по книжката с която дойде Киата от Германия,а на Германците им имам най-голямо доверие!!!Моойта е бензинова и и дават 4.7л.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X