Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател 1.3 K3-VE от сирион на териос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигател 1.3 K3-VE от сирион на териос

    Здравйте приятели! Моят териос прескочи двеста и петдесет хиляди и се замислям сериозно дали да ремонтирам двигателя или да слагам друг. Знам че частите за този двигател са скъпи и трудни за доставка, а и не се знае със шлайфането на вала и блока как ще се развият нещата. Затова мисля че цял двигател ако намеря ще е по-добре. Търсих въпросният двигател от териос но не го намерих. От сирион съм намерил няколко двигателя със същият код К3-VE в добро здраве според продавачите и не са скъпи. За сега знам само че; картера и смукателните и изпускателните тръби са различни и ще трябва да ги разменя ако е възможно. Интересува ме също захващането на блока и фланеца на коляновия вал дали ще паснат ???

  • #2
    От: Двигател 1.3 K3-VE от сирион на териос

    Мисля, че щом един и същи двигател се монтира на няколко модела, то той е така направен, че да може.
    На Ферозата съм с двигател от Аплауз. Само се разменят стойките. Фланци и всичко останало е едно към едно. В блока си има технологичните отвори за всички възможни монтажи.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Двигател 1.3 K3-VE от сирион на териос

      И аз така мисля, но ще изчакам и други компетентни мнения (може и на лични). Мотора за сега работи и не съм толкова на зор.

      Коментар


      • #4
        От: Двигател 1.3 K3-VE от сирион на териос

        Даже аплаузовия мотор сега върви с компа от ферозовия. Не съм сменял нищо от периферията. Само гол двигател.
        Сменя се картера и сондата за маслото в него.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Двигател 1.3 K3-VE от сирион на териос

          Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
          И аз така мисля, но ще изчакам и други компетентни мнения (може и на лични). Мотора за сега работи и не съм толкова на зор.
          .
          Ако мойто се брои за компетентно , то е същото , като на Сашо!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Двигател 1.3 K3-VE от сирион на териос

            Вариант Б; Да търся двигател 1.5 от териос комплект със компютър имобилайзер и ключ. Вериятно и съединител комплект за 1.5. И пак не съм сигурен в зглобката двигател-скоростна кутия. А и цената е друга.
            Последно редактирано от raico; 11-02-17, 17:06.

            Коментар


            • #7
              От: Двигател 1.3 K3-VE от сирион на териос

              Този вариант Б; не е много за предпочитане тъй като се изменя конструкцията на автомобила и вероятността да попадна под ударите на закона е голяма. Ще търся други обций.

              Коментар


              • #8
                От: Двигател 1.3 K3-VE от сирион на териос

                Днес свалих главата на двигателя. Между буталата и цилиндрите влиза лувтомерна пластин 0.50 Обаче на цилиндрите се вижда хонинга по цялата повърхност и няма никакъв ръб от сигментите Блока няма да се шлайфа. Ще сменям стандартни бутала и сигменти 72мм. От къде мога да ги поръчам?

                Коментар


                • #9
                  От: Двигател 1.3 K3-VE от сирион на териос

                  И така след две седмици очакване частите пристигнаха. Буталата бяха с керамика на челата и тефлонови плочки на полите последно поколение. Такива до сега на живо не бях виждал. В комплекта бяха поставени и буталните болтове. Сигменти и пълен комплект гарнитури, гумички и уплътнения на тойота. Два дни яка работа с брат ми и джибчето е готово за нови приключения. Наздраве!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X