Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за рязане на профили

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Машина за рязане на профили

    Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
    То може с машинка за подстригване да да си окосиш и райграса пред дома, ама къде е Киро на кирия.
    Нали точно това казвам.То и дървата се режат с лък,ама...
    Иначе нищо че са клас"хоби",аз ги мъча професионално.И държат.

    Коментар


    • #47
      От: Машина за рязане на профили

      Не, не, въобще не става дума за трупи естествено. Някоя и друга летвичка евентуално или нещо с повече чупки, което не може да се направи с ръчен циркуляр.

      Коментар


      • #48
        От: Машина за рязане на профили

        Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
        Не, не, въобще не става дума за трупи естествено. Някоя и друга летвичка евентуално или нещо с повече чупки, което не може да се направи с ръчен циркуляр.
        За да правиш чупки, освен че лентата трябва да е тясна трябва да има и голям чапраз. А на лентите за метал, чапраза е много малък, ситни зъби, и за нещо дребно и ако не бързаш става.
        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

        Коментар


        • #49
          От: Re: От: Машина за рязане на профили

          Неудобството произхожда повече от това,че имаш много къса лента и малък диаметър на колелата.Това,съчетано с ниските обороти го прави непрактичен за дърво.
          Чапразенето на такива ленти е "заводско",но заточването е практически невъзможно.Поне аз не знам да се заточва под 0,8 стъпка.

          Коментар


          • #50
            От: Машина за рязане на профили

            Значи за лентата не говорим. Аз ако тръгна да правя нещо с дърво ще сложа съответната лента. Ясно ми е, че няма как с една и съща и такова и онакова.

            Въпросът е, че май наистина скоростта е прекалено различна. На машината за метал максималната скорост е 50м/мин на лентата, докато виждам, че на произволен хоби банциг е 800 м/мин, което е огромна разлика.

            Коментар


            • #51
              От: Re: От: Re: От: Re: От: Машина за рязане на профили

              Дървесината и метала са две различни неща.Различни са и технологиите на рязане.Нищо че принципа е един и същ.Стружката от дървото е в пъти повече,затова и скоростта и геометрията на зъбите са различни.Аз затова попитах какви са ти очакванията.Щото и дърводелски банциг реже пирон,ама после майката се споменава на всеки зъб.Че и по няколко пъти.

              Коментар


              • #52
                От: Re: От: Машина за рязане на профили

                Здравейте отново!

                Довечера ще ходя да гледам една лентоотрезна машина втора ръка. Проблемът е, че не съм работил с такава (ако трябва да съм честен дори не съм виждал на живо такава ) и не знам как звучи/изглежда/функционира здрава такава.

                Бихте ли ми дали някакви насоки какво да гледам?

                Тя е сравнително проста като устройство де, но все пак сигурно има тънкости. Предполагам трябва да слушам редуктора дали не издава странни звуци както и лагерите на водачите.

                Най-много ме притеснява дали има как да е нарушена самата геометрия на машината и да не реже право. Т.е. като я поставя в нормално положение срезът да не е вертикален ами да върви настрани. Не знам дали е възможно, но го допускам и би било проблем. Гледам по разни видеа, че има доста реглажи, така че дори да не реже право предполагам, че е въпрос на реглаж, а не на счупена/здрава?

                Всякакви съвети ще са ми от полза.

                Благодаря!
                Последно редактирано от ivokbg; 13-03-17, 10:05.

                Коментар


                • #53
                  От: Re: От: Машина за рязане на профили

                  Аз съм работил с 2 такива машини.Първата беше някаква бюджетна , често късаше лентата и се разстройваше,но срязовете по вертикала си бяха идеални, все пак за рязане под ъгъл не разчитахме много,много на скалата а си правехме финна настройка с ъгломер на ръка.Това, което се сещам да гледаш е както казваш за странни шумове и за настройката на бързината с която пада режещото рамо в зависимост от сечението на детайла.Все ще има наоколо покрай нея някакви тръби за проба.
                  Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                  Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Машина за рязане на профили

                    Освен за шум в редуктора,провери и състоянието на колелата.Не трябва да бият.В долното колело не трябва да има никакви луфтове.Горното обикновено е на втулка към оста и там са допустими някакви луфтове,както и на паралелите.В задния край на колелата трябва да има берт поне 2 мм.Реглажите са няколко,но така е малко трудно за обяснение.Общо взето гледай да няма нещо разбито.Регулировките не са чак технология на НАСА.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Машина за рязане на профили

                      Ами...взех я машинката... Гледах, струвах...изглежда доста запазена механично, макар, че една част от менгемето е счупена, а и липсва стопера, който помага да се режат много парчета с еднаква дължина,не знам как се нарича. Продаваха я момчетата в някакъв сервиз, режели тръби за ролкейджове, но секнала работата. Изглежда не много работила, макар и занемарена. Много солидно направена, включително и масата и доста прилича цялостно на Айнхела, който се обсъждаше в началото на темата. За да се реже под градус се върти рамото, а не профила, което за мен е предимство. Но пък не се изправя вертикално и реуглирането на пружината е малко допотопно.

                      Голяма изненада беше, че като отворих редукторната кутия изтече сигурно половината масло, явно е била пълна до горе. Логично ми изглеждаше да е пълна до долния ръб при легнало рамо. Маслото е доста тъмно, мисля да го сменя. Колко е нормалното ниво според вас?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Машина за рязане на профили

                        Принципно нивото е до ръба, но и аз слагам повече.
                        Дето се вика като не му трябва ще си го изхвърли.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Машина за рязане на профили

                          Обърни внимание на паразитното колело което опъва лентата,на бронзова втулка е отлята директно в чугуна.Разглоби и напръскай с течна грес,при смяна на лента-пак.Ако изсъхне ще го чуеш,има вариянт да се преработи на съчмени лагери след време.Провери цялото падащо рамо за аксиален луфт във шарнира,ако трябва подложи шайби за да няма странично изместване,Честито за машинката.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Машина за рязане на профили

                            Честито, пожелавам много безаварийни стружки
                            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Машина за рязане на профили

                              Благодаря за съветите и пожеланията!

                              В тубата има клипове бол за поддръжка и настройка, та няма да досаждам с въпроси относно това повече.

                              Само кажете откъде и каква лента да си купя. Намерих няколко магазина в търсачката, естествено, но те продават профи ленти, от което следва, че има по една камара модели по състав, профил на зъба и т.н. Т.е. не знам на какво да се спра.

                              Няма да се занимавам да сменям ленти за различните материали, защото както казах съм гаражен майстор. Т.е. търся нещо по-универсално като представяне, не е нужно да е профилирано и супер производително. Ако има как да е готова за поставяне и да не трябва да заварявам ще е най-добре...

                              Моята машина е Quantum 121G, което според намереното в нета би трябвало да означава лента 1638х13х0.65мм.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Машина за рязане на профили

                                На "Веслец"№70 има магазин за авточасти.Там правят и ленти.Според мен биметална 11-14 зъба на цол.Аз ползвам такива щото режа и профили,и плътно.Чат пат и алуминий,бронз.02/8310964 - това им е телефона.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X