Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

    Здравейте,

    Ще съм благодарен, ако може да помогнете с мнения относно Suzuki Grand Vitara след 2006г (3-то поколение). Прочетох доста неща из форума, но по-скоро се обърках, затова реших да питам конкретно.
    Търся джип (SUV), който да е на приблизително около 10 г., ще се кара 50% градско, 40% извънградско и 10% офроуд. Под 10% офроуд имам предвид черни трудно проходими пътища, но не екстремни терени извън пътя.
    Колебая се между този модел и Toyota RAV 4 след 2006г. Основната разлика, която откривам е, че Гранд Витарата има бавни скорости, което е важно за мен. За 10-те% офроуд който ще се ползват (понякога може да е и леко по-екстремно ), четох, че 4х4-то на RAV 4 не е много препоръчително за офроуд. Има ли друг подобен джип (SUV) от тези години с бавни скорости?

    Основните ми въпроси са, за какви слаби страни и недостатъци да гледам за този модел, какъв двигател се препоръчва (четох, че бензиновите били много слаби ), дизел или бензин е по-добре, кой е най-оптимален като разход, каква возия има и т.н. Ако бензиновите мотори са ок, не ме притеснява монтаж на АГУ, но има ли някакви особености за монтажа?

    П.С. Принципно джипа, който ще отговаря на всички изисквания е Toyota Land Cruiser 120, но там цените за джипове след 2003г. започват от 18К+... Затова търся нещо по-практично и по-евтино. В момента като втора кола имам Сузуки Витара къса база 1994г. хардтоп таван и съм изключително доволен от джипа до сега (с изключение на твърдата возия и липсата на място за багаж ).

  • #2
    От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

    Първоначално публикуван от platinium Преглед на мнение
    Здравейте,

    ... Основната разлика, която откривам е, че Гранд Витарата има бавни скорости, което е важно за мен. За 10-те% офроуд който ще се ползват (понякога може да е и леко по-екстремно ), четох, че 4х4-то на RAV 4 не е много препоръчително за офроуд. Има ли друг подобен джип (SUV) от тези години с бавни скорости?
    ...
    Общо взето не са много алтернативите, освен това имат доста разлики...

    - Сузуки Джимини - малко, леко, рама, бавни, парттайм, цели мостове. Ако не претендираш за обем и багажник е добър вариянт. Все още се произвежда и продава. Двигатели 1,3 бензин и 1,5 дизел на Рено
    - Гранд Витара 2005-2015 - нормален размер, 3 и 5 врати, самоносеща конструкция (няма рама), фултайм, бавни, независимо предно и задно окачване. Бензинови двигатели 1,6 2,0 2,4 и 2,7 V6, дизел 1,9 DDIS на Рено
    - Great Wall Hover 5 и Hover Cuv - от 2007 до сега, Двигател 2,4 бензин лиценз на Мицубиши (рядко излизат и 2,8 дизел), рама копирана от Исузу, парттайм с бавни. Внасят ги от Италия
    - Дачия Дъстър - никак не е за подценяване. Лека, самоносеща, двигатели 1,6 бензин и 1,5 DCI Рено. Задвижването е Он Деманд с блокировка. Бавни няма, но при 6 степенната скоростна кутия се потегля от 2-ра, а 1-ва е по-бавна за трудни терени.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

      Първоначално публикуван от platinium Преглед на мнение
      Здравейте,

      Ще съм благодарен, ако може да помогнете с мнения относно Suzuki Grand Vitara след 2006г (3-то поколение). Прочетох доста неща из форума, но по-скоро се обърках, затова реших да питам конкретно.
      Търся джип (SUV), който да е на приблизително около 10 г., ще се кара 50% градско, 40% извънградско и 10% офроуд. Под 10% офроуд имам предвид черни трудно проходими пътища, но не екстремни терени извън пътя.
      Колебая се между този модел и Toyota RAV 4 след 2006г. Основната разлика, която откривам е, че Гранд Витарата има бавни скорости, което е важно за мен. За 10-те% офроуд който ще се ползват (понякога може да е и леко по-екстремно ), четох, че 4х4-то на RAV 4 не е много препоръчително за офроуд. Има ли друг подобен джип (SUV) от тези години с бавни скорости?

      Основните ми въпроси са, за какви слаби страни и недостатъци да гледам за този модел, какъв двигател се препоръчва (четох, че бензиновите били много слаби ), дизел или бензин е по-добре, кой е най-оптимален като разход, каква возия има и т.н. Ако бензиновите мотори са ок, не ме притеснява монтаж на АГУ, но има ли някакви особености за монтажа?

      П.С. Принципно джипа, който ще отговаря на всички изисквания е Toyota Land Cruiser 120, но там цените за джипове след 2003г. започват от 18К+... Затова търся нещо по-практично и по-евтино. В момента като втора кола имам Сузуки Витара къса база 1994г. хардтоп таван и съм изключително доволен от джипа до сега (с изключение на твърдата возия и липсата на място за багаж ).
      Сузукито е едно от последните истински джипчета с бавни скорости и истинско 4 х 4.
      Разгледай в тубата руснаците на какви издевателства го подлагат

      Вози малко твърдичко но е стабилно по завоите за разлика от по големите и по проходими джипки.
      Правилните мотори са 2.7 или 3.2 обаче съответно са с автоматична трансмисия, горят около 12-13 извънградско бензин при скорости около 120-130.

      За проходимост ще е проходим докато опре дъното а ако там където ще караш има дълбоки коловози от горски машини - няма да мине.
      За коловози си трябва друга концепция с големи кални гуми, брони, лебедки и др. хубавини
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

        Аз имах дизеловият вариант 1.9 от Рено 130кс Много пъргав, но според мен СК въобще не подхожда - само 5ск, като петата е прекалено бавна за магистрала /120кмч 3000об/м... сегашната джипка при 120 е на 1700об/мин
        Доста хора си махат ДПФ и тунинговат докъм 160-170кс, но проблемът със скоростната кутия няма решение
        Иначе за градско и шосе е прекрасна - много маневрена, 4х4 е постоянно, а не с разни муфи и т.н.

        Бензиновите масово са 2.0 - пробвах такъв, но е доста тромав...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

          След 2008 имат ЕСП и тракшън контрол
          варна - шумен - варна, магистрала 110 на темпомат, пълно- пълно,10.5/100 , 3.2 ДВГ лятото, с по големи АТ гуми

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

            До тук добре - като цяло виждам положителни мнения Това което прочетох на много места е, че джипа много харчи Аз си мислех, че е сравнително лек и би трябвало да е икономичен.
            - Има ли информация колко тежи версията с 4/5 врати (дълга база)?
            - Струва ми се, че джипа фабрично не е много висок, подлежи ли на леко повдигане (не сериозен лифтинг за реален офроуд)?
            - Също, няма ли вариант да се кара само на заден мост, без постоянно 4х4? И не разбрах каква е разликата между движение с постоянно 4H и 4H LOCK с блокаж на централния диференциал 4х4?

            Бих се радвал, ако има някой от форума около София да огледам на живо една такава машина как е

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

              Повдигане позволява. По руските сайтове има доста теми. Например това. Но както се вижда на една от снимките, задните носачи си остават ниско ...

              Вариант за каране само на един мост няма. 4Н без заключване позволява каране по сух твърд асфалт. В този режим, ако едно колело остане във въздуха, оставаш на място. Като блокираш междуосевия диференциал, трябва във въздуха да останат едно колело от предния мост и едно от задния, за да останеш на едно място. Но ако караш така по асфалт, ще строшиш раздатката

              Тежи 1500-1650 кг според двигателя
              Последно редактирано от bullet_pk; 10-02-17, 09:54.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                За твойте изискваня бих направил малък компромис откъм изискваня по нова година добър избор според мен би ти свършила работа гранд витара 1 тоест 2003-2004 година дълга 2.0 HDI за мен (според пряките ми наблюдения )мн. добро

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                  Първоначално публикуван от kivv1973 Преглед на мнение
                  За твойте изискваня бих направил малък компромис откъм изискваня по нова година добър избор според мен би ти свършила работа гранд витара 1 тоест 2003-2004 година дълга 2.0 HDI за мен (според пряките ми наблюдения )мн. добро
                  ....Говориш за ГВ2... по здрава е за офроуд , има цяла рама... но е парт тайм, което е минус в случая, щото 90% ще се кара по асвалт. Багажника също е по- малък.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                    До сега съм мислил, че двигателя е на фиат.
                    Последно редактирано от ludau; 10-02-17, 13:31.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                      Джипа определено изглежда много добре и на външен вид
                      Относно 10-те% офроуд за които ще се ползва, може ли Grand Vitara III да се сравнява с Toyota RAV4 III, Hunday Santa Fe, Mercedes ML

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                        Само наличието на бавни го изстерлва едни гърди напред.

                        Относно двигателя, дизела го дават тип F9Q, което си е 1,9 дизел на Рено. Преди години, започнаха да го вграждат в Лагуна 2. Версията 120 к.с. имаше чести проблеми с турбината с променлива геометрия. После при 130 коньовата версия (която е и на това Сузуки), проблеми се случват доста по-рядко.

                        Иначе съм напълно съгласен, че от 2003-2005 г. могат да се намерят, както Гранд Витара 2, така и Фронтера Б, и Терано 2. Те са по-подходящи за Офроуд
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                          Ами аз карам от година и нещо такава и общо взето съм доволен засега.Дават го че има вградена рама и нямам оплаквания относно усукване на купето.Иначе модела е недолюбван в този форум мисля несправедливо.Може да се прочете доста повече в форума Сузуки.
                          От София съм и съм готов да помагам с каквото мога.
                          +359 889 301 623 Явор
                          Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                            С такава гранд витара изкарахме този ловен сезон при не особенно тежък терен и съм много очарован от представянето и. Ако не си търсиш умишлено белята и внимаваш как караш няма да те предаде,но много внимателно че е нисичка.Разхода на газ е много нисък 10 извън градско до 120км/ч.Във връзка с това да задам въпрос който ще е полезен и на автора.Колко най-големи гуми могат да се наврат без лифт съответно в 16 и 17цолови джанти,че имаме и едните и другите?
                            Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                              Привет

                              Аз гледах за нова гранд витара през 2009 и тествах бензиновите автоматици. Предпоагам е същото поколение, за което е темата.

                              Автомобилът предполагам е много силен за офроуд, обаче за градско е ужасен(поне за мен). Лашка се като лодка по завоите(сравнявам с СУВ на Мицубиши и Хонда), ускорението и на двата бензинови(2.0 и 2.4) автомата е трагично...
                              Багажника е малък като за пълноразмерен джип.

                              Честно казано рядко съм си тръгвал по-разочарован от тест драйв.

                              Пиша това заради факта, че автомобила се търси за 50% градско каране. Изпробвайте го и преценете дали пасва на очакванията ви.
                              Последно редактирано от vesss; 13-02-17, 11:49. Причина: грешка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X