Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Русия Монголия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Русия Монголия

    Колеги моля за съвет за пътуване Русия и Монголия с Нисан Терано 2,2.7 Д, изчетох доста пътеписи, с визите нямам проблеми, с трака почти но с предварителната подготовка нещо ми липсва

  • #2
    От: Русия Монголия

    Добре е да опишеш какво смяташ да правиш, защото от пътуване до пътуване има голяма разлика...
    Какво ти липсва?
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Русия Монголия

      Маршрутът е Бургас, Новосибирск, Краснодар, Волгодонск, Волгоград, Саратов, Самара, Уфа, Екатеринбург, Новосибирск,Горно Алтайск,Кош Агач, Монголия, Улан Батор, Улан Уде, Иркутск

      Подготовка на джипа резервни части екипировка
      Мисля да се кача на ферибота Бургас -Новоросийк

      Коментар


      • #4
        От: Русия Монголия

        Първоначално публикуван от dimo dimov Преглед на мнение
        Маршрутът е Бургас, Новосибирск, Краснодар, Волгодонск, Волгоград, Саратов, Самара, Уфа, Екатеринбург, Новосибирск,Горно Алтайск,Кош Агач, Монголия, Улан Батор, Улан Уде, Иркутск

        Подготовка на джипа резервни части екипировка
        Мисля да се кача на ферибота Бургас -Новоросийк
        Колега, като за начало, опитай да поработиш с карти /хартиени или онлайн/.
        ...че освен да знаеш за къде си тръгнал често се налага да знаеш и откъде ще минеш.
        Между подчертаните два града има 4000км. в твоя случай в обратната посока.
        колкото до ферибота....помисли пак.
        Успех в начинанието! Ще е забавно

        Коментар


        • #5
          От: Русия Монголия

          Сгрешил е момчето, има предвид Новоросийск естествено...
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #6
            От: Русия Монголия

            НАИСТИНА СЪМ НАПИСАЛ НОВОСИБИРСК НО КОЛЕГАТА МЕ ПОПРАВИ
            ПОДГОТВИЛ САМ ХАРТИЕНИ КАРТИ И GPS- тракове също съм си качил и I GO
            за НИСАНА СЪМ РЕШИЛ СЛЕДНОТО-СМЯНА НА ВСИЧКИ ТАМПОНИ И ВТУЛКИ,АМОРТИСЪОРИ,ПРУЖИНИ,КАРЕТА ПО КАРДАНИТЕ,МАНШОНИ НА ПОЛУОСКИ,ВОДНА ПОМПА И ТЕРМОСТАТ,ПРОФИЛАКТИКА НА СТАРТЕР И ГЕНЕРАТОР И НОВИ ВОДНИ СЪЕДИНЕНИЯ И МАСЛА И ФИЛТРИ ЕСТЕСТВЕНО АКО НЕЩО СЪМ ИЗПУСНАЛ ДАВАЙТЕ СЪВЕТИ БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

            Коментар


            • #7
              От: Русия Монголия

              Колега, опиши по-подробно каква ти е идеята за маршрута, че предвид проблемите в близкият изток, това май е единственият разумен вариант за разходка в тази посока.

              Ще следя темата с интерес.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Русия Монголия

                Така, де. Затова пиша. Сигурно много е бързал, ама ако така вкара питане и на навигацията.. бързайки
                Има 100+ теми за подготовки на мотори/джипове/коли за пътешествия. Повечето от отговорите ги има по темите.
                Включително и в ония яловите, в които някой е виждал глобус Ф350мм. и там разстоянието от т.А до т.Б се мери с 10см. линийка.

                Ни най-малко искам да хейтствам. Напротив.
                Но за такова пътешествие човек трябва да има повече отговори, отколкото въпроси, да си е написал домашното.

                Ако това по-долу е въпрос, де:

                Първоначално публикуван от dimo dimov Преглед на мнение
                ....
                Подготовка на джипа резервни части екипировка
                ...
                Да приемем, че вЕрно качи Терано на ферибота, ми що не си кара през Грузия /ферито минава първо през Поти/?
                Това е въпрос

                Всъщност, освен сбъркания маршрут по-горе, ще е интересно какъв е плана, тръгване кога, за колко време, колко "пътешественика" ще са в колата и т.н.?

                Коментар


                • #9
                  От: Русия Монголия

                  ИМА ЛИ ПРОБЛЕМИ С ФЕРИБОТА ВЕДНЪЖ СЪМ СЕ КАЧВАЛ
                  ДВА ДЖИПА С ПО ДВАМА ЧОВЕКА ТРЪГВАМЕ В НАЧАЛОТО НА ЮЛИ НЕ МИ СЕ МИНАВА ПРЕЗ ГРУЗИЯ ДВА ПЪТИ СЪМ ХОДИЛ СЛУЖЕБНО И СЪМ РАЗОЧАРОВАН

                  Коментар


                  • #10
                    От: Русия Монголия

                    Колега, писането с главни букви се приема за викане по всички форуми....
                    Относно ферибота - има принципни проблеми в самия Новоросийск... Просто няма митнически пункт за пасажери, и поради това създават спънки за слизане на пасажери и леки автомобили...
                    Познати руснаци успяха да минат от там, ама те са с връзки / пагони...
                    Затова на твое място все пак бих пробвал като основен варианта през Грузия (и то въпреки многото ми приятели и познати в Новоросийск)...

                    Относно подготовката на автомобила - колкото по-подготвен - толкова по-добре
                    Добре е преди тръгване да врътнеш поне едни 1-2х.км след последната смяна на част по автомобила (да се елиминира стръмната част от графиката на износването/ дефектирането - част от колегите сигурно се сещат за какво говоря )...
                    Ти си знаеш по-добре автомобила и навярно по-добре знаеш какво може да му се счупи...
                    При всички случаи бих взел резервни горивни филтри... За другото - по твое усмотрение...
                    Питах за маршрута, защото зависи дали ще пътуваш през предимно обетована земя, или смяташ да се заравяш в батака...
                    Защото при моето ходене към Мурманск и Норд-кап май единствения ключ, който бях взел в колата бе контактния
                    Ако смятах да се ровя по-надълбоко - бих взел повече неща... За Алтай и Монголия - при всички случаи е добре да имаш някаква автономност (вероятно основно по окачването и гумите)...
                    За друго - да споделят колегите, които са ходили из тези краища...
                    Навярно някоя друга резервна туба гориво няма да е излишна ...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Русия Монголия

                      Разбрах за буквите извинявам се Благодаря за съвета и това с тубите съм го отбелязал да са 2бр.само ме притеснява качеството на дизела мисля що годе по пътищата да патуваме доколкото може изключае Монголия

                      Коментар


                      • #12
                        От: Русия Монголия

                        гледах филмите на Камерзанов как им замръзна нафтата на -10 че затова се плаша

                        Коментар


                        • #13
                          От: Русия Монголия

                          Първоначално публикуван от dimo dimov Преглед на мнение
                          Маршрутът е Бургас, Новосибирск, Краснодар, Волгодонск, Волгоград, Саратов, Самара, Уфа, Екатеринбург, Новосибирск,Горно Алтайск,Кош Агач, Монголия, Улан Батор, Улан Уде, Иркутск

                          Подготовка на джипа резервни части екипировка
                          Мисля да се кача на ферибота Бургас -Новоросийк
                          Колега за посочения маршрут дали ще има навсякъде солярка

                          Това гориво не е на почит в Русия.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Русия Монголия

                            Росене, доста народ там вече кара на дизел (учудих се, че и на север вече въртят доста активно дизелаци)...
                            Убеден съм, че ще има Проблема на изток е, че има в градовете, ама градовете понякога са на няколко хиляди километра един от друг
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Русия Монголия

                              Сега проучвам къде е Монголия има дизел и да пренастроят трека

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X