Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос относно свещите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • въпрос относно свещите

    Здравейте колеги,
    Налага ми се да сменям свещите на двата автомобила (старите вече са на по над 45000 км) и сега търся какви да закупя. Проблемът е, че дори и при запитване по VIN номер в различните фирми моделите, които ми предлагат имат различно разстояние между електродите. Например на Бош са 0.8, а на NGK са 0.9. Това малко ме смущава, нормално ли е или са ми дали грешни модели на съответните марки? Трябва ли да търся свещи със същото разстояние както е предвидил производителя?
    Поздрави!

  • #2
    От: въпрос относно свещите

    Щом отговарят на спецификацията и топлинното число според производителя не виждам проблем в свещите, които ВИ предлагат.
    -Друг проблем виждам в "темата",но да не започваме.......................
    ,

    Коментар


    • #3
      От: въпрос относно свещите

      ЗАКУПУВАЙ каквито пише "у науката".
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: въпрос относно свещите

        ????????

        Коментар


        • #5
          От: въпрос относно свещите

          Да се питат търговците какви свещи пасват на даден автомобил е голяма грешка. Всеки предлага каквото му е най-изгодно да продаде със съответния размер на резбата че да може да се завие.

          Намери какви свещи слага производителя на тези двигатели (има го в книжката на колата) и търси точно такива свещи. И не се навивай на нищо друго. Всякакви обяснения от рода на ама то само две цифри са различни те ще станат, в следващата книжка пише различно и т.н. ги оставяй без последствие.

          Коментар


          • #6
            От: въпрос относно свещите

            Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
            Да се питат търговците какви свещи пасват на даден автомобил е голяма грешка. Всеки предлага каквото му е най-изгодно да продаде със съответния размер на резбата че да може да се завие.
            Това изобщо не е вярно!
            Поне за читавите търговци. Виждал ли си какви каталози имат, и как търсят из тях конкретните свещи за конкретния двигател? Същото е и с други части, на масите им има един куп каталози...

            Ся, ако влезеш в някой цигански гараж, и манго си мисли, че свещите се подбират по дължина на резбата...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: въпрос относно свещите

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Това изобщо не е вярно!
              Поне за читавите търговци. Виждал ли си какви каталози имат, и как търсят из тях конкретните свещи за конкретния двигател? Същото е и с други части, на масите им има един куп каталози...

              Ся, ако влезеш в някой цигански гараж, и манго си мисли, че свещите се подбират по дължина на резбата...
              Най-добре палят тия от църквите дъ знаиш.
              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

              Коментар


              • #8
                От: въпрос относно свещите

                Всичко много добре, ама аз си мисля, че идеята на форума е да се помага на някой, който има конкретна нужда. Ясно, че писалите дотук нямат компетентно мнение по въпроса, не разбирам защо разводнявате темата и обърквате тези, които четат.
                Разбира се, че не съм ходил при някой мангал да питам, допълнително и на офисициалния сайт на NGK препоръчват два вида свещи с различни разстояния, ето например със сериен номер BKR6EP-13 BKR6EYA-11
                А иначе за по-стари автомобили, например Тойота Карина, не мога да намеря официални данни за използваните части, а за Опел Вектра 2009 отивам в официалния сервиз с оргиналната свещ и там искат да ми продадат някаква друга на външен вид, която уж била по-добра, ама нито на нея, нито на кутията й има характеристики- затова и търся помощ тук. Мисля, че въпросът е интересен и за много други хора, да не говорим, че голяма част от четящите може да са се филмирали дали последния път когато са купували свещи по каталог не са им дали грешната част.

                Коментар


                • #9
                  От: въпрос относно свещите

                  Разстоянието зависи от това какъв вид запалителна уредба се ползва и от степента на сгъстяване. И не е чак толкова важен параметър. Всичко от 0.9 до 1.1 върши работа за що-годе съвременни коли. 0.7-0.8 са разстояния за контактни запалителни уредби.

                  Коментар


                  • #10
                    От: въпрос относно свещите

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Това изобщо не е вярно!
                    Поне за читавите търговци. Виждал ли си какви каталози имат, и как търсят из тях конкретните свещи за конкретния двигател? Същото е и с други части, на масите им има един куп каталози...

                    Ся, ако влезеш в някой цигански гараж, и манго си мисли, че свещите се подбират по дължина на резбата...
                    Това за съжаление е абсолютно вярно. Каталози имат да, виждал съм ги с очите си. Едни дебели като телефонен указател. Задавал ли си си въпроса дали всичко дето е в тия дебел каталози въпросния търговец го има в склада? От този въпрос има една малка крачка до въпроса какво се случва ако го няма точно това дето излиза от каталога в склада

                    И за да не съм голословен последните цигански гаражи, в които са ми правили тоя номер са Балканпартс, Косер и Евро 07.

                    А за да съм още по-малко голословен, това не се случва само на мен - http://www.offroad-bulgaria.com/show...86#post3053786

                    Коментар


                    • #11
                      От: въпрос относно свещите

                      Няма нищо сложно в това човек първо сам да погледне в каталозите а после да търси това което е намерил.

                      Каталогът на NGK примерно е достъпен онлайн и съдържа повече или по-малко смислени неща.

                      Коментар


                      • #12
                        От: въпрос относно свещите

                        Не само че няма нищо сложно ами е и задължително

                        Това което казвам е че не трябва да се оставят търговците да правят избора.

                        Коментар


                        • #13
                          От: въпрос относно свещите

                          А за да не се разправяш с глупости - още като вземеш колата вземаш един комплект иридиеви свещи. Никой у нас не кара кола толкова дълго, че да се износят.

                          Коментар


                          • #14
                            От: въпрос относно свещите

                            E, за иридиевите - на ТТ-то едно време взех такава с вяра че ще бракувам мотора с нея, карах 3 години и из невиделица се появи проблем с прекъсване, плякане не щене да пали и такива.
                            Пробвахме няколко враианта - гориво, карб и тн. Яростно защитавах свещта до последно защото е вечна нали, ама ми надделяха и сложихме една обикновенна от 4 лева. За мои срам и радост мотора заработи все едно нищо не е било.
                            Та едва ли вече ще си купя иридиева, платинена, паладиева, родиева и други свещи съдържащи благородни метали. ПЪк и на цена от 30 лева/бр. колко иридии де има в нея

                            Коментар


                            • #15
                              От: въпрос относно свещите

                              И моята логика беше такава, затова погледнах в каталозите на NGK и Denso и точно тогава забелязах разликите в разстоянията. Ето например:
                              - препоръчителни според NGK са BKR6EP-13 с разстояние 1.3 мм и не дават топлинно число (в друг сайт уж е 5, ама то за различните марки не съответствали)
                              - ъпгрейднатия вариант на NGK са BKR6EIX-11 с разстояние 1.1 мм иридиеви
                              В каталога на Denso също има разлики.

                              На всичко отгоре във форумите на Опел UK има немалко противоречиви мнения за иридиеви свещи, на които пъпките са се отделили и правят страхотни поразии. Общо взето останах с впечатление, че иридиевите не ги препоръчват за ОПЕЛ.

                              След като прочетох това реших, че поне с оригиналните няма да сгреша, да ама не- оторезираните сервизи на Опел в България ми дават различни цени уж на едни и същи свещи, уж оригинални както колата е дошла с тях. Само дето във Варна ми предлагат някаква, която на външен вид е различна от тази, която свалих (колата я купихме чисто нова).

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X