Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Управление на ел.огледала при Паджеро 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Управление на ел.огледала при Паджеро 2

    Здравейте, колеги! Не знам, дали някой се е сблъсквал с такъв проблем, защото от това-което успях да прочета във форума се оказа, че електрически огледала при Паджеро 2 има...само на внесените от Япония автомобили! При мен случаят е такъв! И след като онзи ден се наложи да откача клемите на акумулаторите, при закачането им обратно...огледлата "пощуряха", т.е.последва прибиране към купето и отваряне няколко пъти и въпреки опитите ми да ги фиксирам ръчно ...това продължи! След запалване на двигателя и още няколко цикъла ...процесът се преустанови! Това обаче ме провокира и нарочно пак откачих и закачих клемите на акумулаторите! При всяко закачане на клемите...огледалата започват своята "игра"! Отварянето и прибирането на страничните огледала досега извършвах ръчно, понеже не подозирах, че са електрически! Управлението откъм купето явно се е повредило при предишния собственик, или пък...аз не знам, къде се намира!Дали е там, откъдето се регулират стъклата на страничните огледала? И още...ще съм благодарен за мнение на някой, който е имал този проблем!

  • #2
    От: Управление на ел.огледала при Паджеро 2

    Чакай, чакай малко!

    Искаш да кажеш, че нямаш клавиш за прибиране на огледалата? Ей точно там, дето ти е копчето за ел.регулиране? От дясната му страна?

    И искаш да кажеш, че си ги прибирал ръчно - тия електрически огледала? Ако да - то ти си си го причинил сам.
    Ако имаш клавиш за прибиране, и той не е работил - пак ти си си го причинил - с това ръчно прибиране..

    Коментар


    • #3
      От: Управление на ел.огледала при Паджеро 2

      Копчето, намиращо се вдясно от това за регулиране на стъклата на страничните огледала...не работи!И никога не е работило, откакто имам джипа! Затова пък те(огледалата)...си се отварят и затварят многократно при всяко откачане и последващо закачане на клемите на акумулаторите! Странно ми е и...как е работило точно това копче, като има две възможни положения за натискане-нагоре и надолу! И...как точно с него ще се определи, кое точно огледало да се затвори(или отвори)?Пък ако и сам "съм си причинил" проблема, в какво се състои неговото решаване?

      Коментар


      • #4
        От: Управление на ел.огледала при Паджеро 2

        Явно не съм точен в изказа си.
        Но!
        Ако огледалата все пак се отварят и затварят електрически ( след сваляне на захранването), то поне проблема не е механичен, а определено електрически.

        Електрическата схема ще ти я потърся, и ще кача допълнително в темата.

        Работата определено е за човек, дето се оправя с автомобилните токове.

        Коментар


        • #5
          От: Управление на ел.огледала при Паджеро 2

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Явно не съм точен в изказа си.
          Но!
          Ако огледалата все пак се отварят и затварят електрически ( след сваляне на захранването), то поне проблема не е механичен, а определено електрически.

          Електрическата схема ще ти я потърся, и ще кача допълнително в темата.

          Работата определено е за човек, дето се оправя с автомобилните токове.
          Благодаря предварително, колега!

          Коментар


          • #6
            От: Управление на ел.огледала при Паджеро 2

            Според мен може да е прекълчен кабел в дебелия сноп който влиза във вратата.
            Затова не ти работи копчето. Предполагам, че в скоро време централното заключване ще почне да щрака "на автоматична".
            Дано не е това, че е много пипкаво
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • #7
              От: Управление на ел.огледала при Паджеро 2

              Първоначално публикуван от baraj1 Преглед на мнение
              Благодаря предварително, колега!
              Ето ти цялата елсхема на Паджерото.
              Ако не се справяш, викай токаджия.
              Нещо ако не е ясно с руския - мога да помагам.

              Всички благодарности не са към мен, а към дълбокоуважавания Паджеровод.

              Успех!


              PS Баси, всичко е счупено - не мога да приложа файл дори, вече.....

              Давай мейл, да ти пратя инфото.
              Последно редактирано от Veni1; 11-02-17, 15:45.

              Коментар


              • #8
                От: Управление на ел.огледала при Паджеро 2

                Пускам линк, за да се види и изтегли нужния файл - цъкни тук.

                П.П. Файлът е предоставен от колегата Veni1.

                Коментар


                • #9
                  От: Управление на ел.огледала при Паджеро 2

                  Благодаря!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Управление на ел.огледала при Паджеро 2

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170311_165057[1].jpg
Прегледи:3
Размер:123.5 КБ
ID:5746550
                    Проверих по схемата и...всичко изглежда наред! Проблемът сигурно е от панела за управление на ел.огледалата(вж.снимката).Изглежда ми неразглобяем и не мога да стигна до платките! Някой колега да има идея или пък...излишен работещ панел за продажба?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Управление на ел.огледала при Паджеро 2

                      Аз имам идея.

                      Вземи един мултицет, лист и молив, и си поиграй малко.
                      Като разбереш кое къде влиза/излиза, ще разбереш дали работи превключвателя.

                      Всъщност ми дойде още една идея - ако това е твоя превключвател, нали си отбелязал, че клавиша L R има две положения - за регулирането на лявото или дясното огледало. В това положение, дето е на снимката - регулировката е изключена.

                      Извинявай, ако втората ми идея те обижда по някакъв начин.

                      Успех.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Управление на ел.огледала при Паджеро 2

                        "Всъщност ми дойде още една идея - ако това е твоя превключвател, нали си отбелязал, че клавиша L R има две положения - за регулирането на лявото или дясното огледало. В това положение, дето е на снимката - регулировката е изключена.

                        Извинявай, ако втората ми идея те обижда по някакъв начин."



                        E, колега...чак пък толкова! Но...не е за обида! Исках идея за това, как без да счупя пластмасата( с времето е станала много чуплива) и платките- да разглобя превключвателя!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Управление на ел.огледала при Паджеро 2

                          Не разглобявай нищо - вземи уреда и мери, без да разглобяваш нищо.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X