Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение и препоръка на масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение и препоръка на масло?

    Здравейте, колеги. Имам две коли, на които ще сменям маслото. Не разбирам кой знае колко и съм наясно, че има много такива теми, но искам да ви попитам за препоръка и насоки. По реда на нещата, единия автомобил е Форд къмън рейл - 1.4 TDCi /мотора е съвместна разработка с PSA, сиреч долу горе същия като 1.4 HDI на французите. Препоръчват му 5w30 масло заводски, такова и мисля да налея, не знам има ли смисъл 5w40 за лятото. Разколебан съм много от към марки и място от където да го закупя. До сега съм сипвал Castrol и Ford formula масла. В момента съм разколебан какво да купя и сложа, един приятел ми препоръча оригинално швейцарско масло като добре изработено и с високо качество. Не искам да звучи като реклама, но ще споделя марката "Midland" - някой карал ли е с него и има ли наблюдения и общо мнение? Вариантите за мен са три - Castrol Edge, Ford Formula F и модел на Midland, алтернатива са и Lique Molly - евентуално и нещо друго ако препоръчате от опит.

    Другият автомобил е Audi A4 quattro с железния 1.9 Tdi 81k.w/110к.с. - там съм карал с различни масла и проблеми не е имало, според мен за този мотор няма особено значение маслото, но мисля да взема от горепосочената марка 5w40, ако някой потвърди с добри думи и мнение относно нея. Също така всякакви насоки и предложения за други конкретни масла за този автомобил ще са в полза.
    Очаквам помощ с насоки и ви благодаря предварително.. !
    Последно редактирано от speedevolution; 08-02-17, 11:12.

  • #2
    От: Мнение и препоръка на масло?

    Не ми е позната марката, за която говориш. Аз също в момента съм в процес на избор на масло за смяна. Ще слагам 5W40 , но също се чудя дали да заложа директно на Bardhal или пък да вида вариант от Castrol. Попаднах на добра цена и за Repsol, но тях не съм ползвал до сега и не знам какво да очаквам. Ще се радвам да прочета мнения и препоръки с какво да се съобразявам за избора.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X