Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

    След смяна на съединител и около 1500км., в Пловдив останах по 2 съседни болта на кардана към задният мост, докато разбера какво се раздумка.
    След импровизирани болтове в късен петък следобед, колкото да се прибера, но стегнати от мен, минах поне 10К, като новите 10.9 и самозаконтрящите гайки, а фиксатор за резби, ми стояха в жабата.

    Късмет, щото към Филибето карах със 140, което при мен е 155, а бях и с Гудричови МТ2, които са и по-високи от сегашните, та ако тогава се бяха скъсали щеше да стане веселба.
    То и това може да е провокирало разхлабването, но ако всичко е стегнато както трябва, няма проблем.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      щото към Филибето карах със 140, което при мен е 155, а бях и с Гудричови МТ2,
      С твойта компилация? Тихо да не чуе гагич, че глей как ше те ръфа.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #33
        От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        С твойта компилация? Тихо да не чуе гагич, че глей как ше те ръфа.
        Той е гледал температурата
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #34
          От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          С твойта компилация? Тихо да не чуе гагич, че глей как ше те ръфа.
          Да чете и да се учи, че аз за 25К+, след компилирането и обслужване, при майстори ходя само да пием кафе.

          ... е, имам и една смяна на масло и комплект накладки, ако се брои за ремонт, и си поиграх с размера на гумите докато го уцеля да ми харесва с това предавателно число.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Той е гледал температурата
            Температурата за три години, както и да го карам, седи малко под средата, като почти застъпва делението което я бележи.
            Един път съм я вкарвал в червеното в гората, че се включи и ел. вентилатор, което ме учуди щото мислех, че не работи, и един път когато трябваше да връщам доста назад, което ме накара да се замисля какъв е проблема, и се оказа, че цяло лято и една пролет съм бил със запушен радиатор с косми и трева.
            Ама 10л. масло и толкова антифриз в голям радиатор, явно си охлаждат добре печка без турбина.

            А за скоростта, от месец-два съм само с нафта, и върви яко във високите, та си се кефя, и всеки ден като си изпълвам дългите скорости се сещам за Гагич и неговите (я има, я нЕма) 300 коня.

            С дългите скорости, като влезе в обороти, си върви перфектно, и за баир, и за макс. скорост, чак учудващо за атмосферна печка, а и понеже газоразпределението му е такова, си върви перфекто и под 2000об./мин., та в града си го карам на 3-та или 4-та като автомат, само с газта.

            Утре (днес), ако не забравя, ще видя колко прави на втора и трета, че сега ми стана интересно, а и се учудвам, че не съм си го вкарал в статистиката.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #36
              От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

              Специално за Гагич, от Яворов след детелината по баира на Цариградско в посока Младост, 70 на втора по моя километраж, одометър, или както ви е кеф, а трета не можах да я изцедя, щото почнАх да изпреварвам всички и нямаше накъде, та върнах газта и боднах четвърта да си се возя.
              Това от преди няма и половин час, като стойностите на километража ми трябва да се смятат по 1.1

              Та толкова за скапаната ми компилация.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #37
                От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                Проблема е решен срещу само 117лв.,а именно датчик на абс. Сложих новия и всичко заспа и всички лампи изгаснаха /преден ляв датчик/. Благодаря на всички включили се, ако имам др въпроси ще пиша тук да не отварям нова тема....
                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                Коментар


                • #38
                  От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                  За да не отварям нови теми мисля да задавам въпросите свързани с Рекстъна тук....

                  Та гледам из интернет разни клипчета на хора, които правят ресет на автоматичната си скоростна кутия....
                  Въпросите са ми 3:
                  1. Има ли нужда и кога се прави този рестарт на трансмисията?
                  2. Защо се прави този рестарт ?
                  3. Как се прави такъв рестарт на описания Рекстън... ?

                  Благодаря !
                  Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                  Коментар


                  • Indian
                    Indian коментира
                    Редактиране на коментар
                    Колега, правил ли си рестарт на кутията? Интересно ми е с каква цел се прави при Рекстън, защото при Мерцедес целта била , да се нулира смяната на новото масло. Също се изиствали настройките на кутията за типа на каране на водача. В ютуб е описано как става при Мерцедес.

                • #39
                  От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                  До колегата piperov който ми е писал лично.Колега немога да ти отговоря на лично понеже ти е препълнена пощата затова ще ти отговоря тук.
                  Имах Рекстън 2.9 преди.Сега съм с Кайрон 2.7 двигател.При мен светкаше лампата на есп когато се намокри автомобила.Проблема ми беше с датчик на абс.При вас също най-вероятно е датчика.Тези модули не дават проблем при тези коли толкова често,даже аз несъм чувал да имат такъв проблем.Качете я на диагностика и тя ще си покаже.Аз съм сигурен,че е датчик.Аз съм с парт тайм система както на Рекстъна,така и на Кайрона.
                  SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X