Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

    Здравейте,нов съм в света на 4х4 ,но не и във форума. Рових доста време,но не намирам отговор на въпросите,които ме вълнуват.

    Преди няколко дни си закупих въпросния Рекстън/автоматик/, но на таблото ми светват лапите за ESP/ABS , в следствие на което тези системи не работят.

    Предния собственик каза,че колата е била със слаб акумулатор и на въртене не е запалила,след това са и подали ток,запалила е ,но цялото табло е светнало. После са свалили акумулатора за зареждане и при връщането му на место,таблото не е светело вече с изключение на тези две лампи....

    Ходих на диагностика в нашия град,но успяват да закачат само мотора за диагностика, а абс и исп не могат да се свържат.

    Пробваха с аутоком, с някаква на бош,но не и не.... Става ли и какъв е начина да се свържат тея системи за диагностика,за да разбера дали проблема е само софтуерен или има и механичен проблем за отстраняване...
    До колкото знам двигател и скорости са на мерцедес,дали и тея системи са същите?!?!

    Другият ми въпрос е : Колата е автоматик ,но няма автопилот,намерих си лостчето,което управлява автопилота и въпроса е дали може да сработи или да не си губя времето?!?!?!

    Благодаря предварително !!!

    Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

  • #2
    От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

    Никой нищо ли не знае.....??
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • #3
      От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

      Когато не работи АБС, не работи и круизконтролът. Така е при автомобилите, при Ректума също. Просто трябва да се прочете грешките и ще си каже какво му е.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

        Джипа е без круизконтрол. Лошото е, че поради някаква причина не могат да закачат другите системи на колта, успява да се закачи само двигателя.........

        На едното место, на което ходих, гледах какво прави човека и на аутоком-а, просто не излиза като опция да се закачат абс/исп и каквато и да било др система, има само двигателя в две опции, бензинов и дизелов и това е.....
        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

        Коментар


        • #5
          От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

          Освен лостчето, има един куп неща, към круизконтрола, които трябва да ги има за да работи. (управление, актуатор и т.н.)Не ми се вярва заводски да няма, след като и най-изтръпналата Каптива има.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

            Джипа го взех от човек, внос от Италия,няма круизконтрол питах в ратола,казаха,че може да се сложи,но цената е към 3-400 лева....
            Не съм отварял да видя дали има окабеляване, ако има въпроса е ясен ,само лостчето и готово....

            Належащ ми е въпроса с абс-а....

            Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

            Коментар


            • #7
              От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

              Окабеляване почти със сигурност има, под формата на висящи букси, но няма останалите подробности, които са съществени. Изчакай да видиш дали въпросното устройство ще ти хартеса, пък тогава му мисли за темпомат.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                Джипа не е лош.Имах такъв и с този с двигател е доста приятен автомобил.Особено и като е автомат.Проблема ти най-вероятно е в датчик на абс.Аз на моя Кайрон със същия мотор 2008 година ми светеше точно абс,есп и hdc и се оказа датчик на абс-а обаче си го показа като грешка. В Ратола правиха диагностиката.
                SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                Коментар


                • #9
                  От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Когато не работи АБС, не работи и круизконтролът. Така е при автомобилите, при Ректума също. Просто трябва да се прочете грешките и ще си каже какво му е.

                  При джипката от подписа ми е с АСК, Абс-а не ми работи и свети лампичката му, въпреки това, круиз контрола си ми работи точно и коректно и при неработещ абс, така че явно не е при всички МПС- та с АСК е задължително да не тръгне круиз контрола при неработещ абс.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                    Първоначално публикуван от svetli96 Преглед на мнение
                    Джипа не е лош.Имах такъв и с този с двигател е доста приятен автомобил.Особено и като е автомат.Проблема ти най-вероятно е в датчик на абс.Аз на моя Кайрон със същия мотор 2008 година ми светеше точно абс,есп и hdc и се оказа датчик на абс-а обаче си го показа като грешка. В Ратола правиха диагностиката.
                    От всичко, което намерих в нета, проблема най-често се оказва датчик на абс-а на някое от колелата / най-често предно ляво / . Проблема е,че в нашия град няма програма, на която да се направи диагностика на абс-а за да се види точно къде е проблема.
                    Вчера намерих едно момче, каза, че може да свърши работа, дори е правил два Рекстъна, които са били с един и същ проблем в абс-а. Утре ще ходя да я закачи да видим какво ще покаже.....

                    Иначе е приятен джип, не е много труден за маневриране, малко е големичък и успоредното паркиране е малко кофти, ма се свиква , добре , че има парктроник поне.... Разхода още не знам колко е , не съм го засичал...
                    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Окабеляване почти със сигурност има, под формата на висящи букси, но няма останалите подробности, които са съществени. Изчакай да видиш дали въпросното устройство ще ти хартеса, пък тогава му мисли за темпомат.
                      Надникнах във волана, ма не успях да видя букси и окабеляване за темпомат. Наврях се под таблото и там нищо не видях / или не знам къде да гледам , не е много сигурно / ....
                      Иначе за сега си ме кефи, само да му оправя тоя досаден проблем с абс-а......
                      Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 10-02-17, 17:35.
                      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                        Датчиците можете да ги проверите по отделно и с осцилоскоп.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                          Да в повечето пъти се оказва датчик при тези джипове.При мен също беше датчик.Иначе моят е фул екстри и съм монтирал и мултимедия на pioneer със камера за заден ход и парктроник и паркирането е песен.Макар,че кайрона е една идея по-къс.Дано оправиш проблема и да се радваш на машината,защото наистина е доста приятна и за парите си по-добро неможе да се намери.
                          SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                            В тази връзка, огледай добре гривните на каретата. Случва се някоя да е пукната и ефектът е същия.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                              При двигателя трябва да има още една букса за диагностика. От там могат да се прочетат всички грешки. На буксата в купето, обикновено слагат само захранване и затова уреда за диагностика свети, но не се свързва с компютъра и датчиците.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X