Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

    Има малко развитие по темата.
    Днес се видях с човека, закачихме джипа и излязоха 3 грешки:
    1. Акумулатор
    2. Датчик за ъгъл на завиване / някъде във волана /
    3. Датчик на някое от колелата.
    Момчето изчисти грешките / закачи джипа през буксата в купето / и каза да карам докато не светнат пак лампите за грешка.Тъй като при предния собственик акумулатора е бил слаб, подаван е ток за да запали колата , в следствие, на което е записало 3те грешки.
    Покарах 10тина мин. и пак светна таблото, обаче момчето си беше тръгнало. Утре следобед ще я закачим пак за да ми каже къде точно е проблема и какво да сменя за да се оправи.
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • #17
      От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      В тази връзка, огледай добре гривните на каретата. Случва се някоя да е пукната и ефектът е същия.
      Те лампите не светят постоянно. Случва се да запаля да мина 200-500 метра и тогава да засветкат грешките. Първо се активара лампата за ESP, която кара колата да спре, отнемайки газта, после се пуска и ABS-а , като понякога ми блокира за момент предните колела. Ако не натисна бутана за принудително изключване на ESP, тая магария почва да я прави често и обикновенно когато не трябва. Когато изключа ESP-то, на таблото светват ESP и АБС и вече мога да карам без проблем , просто без да ползвам тези две системи....
      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

      Коментар


      • #18
        От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

        Първоначално публикуван от svetli96 Преглед на мнение
        Да в повечето пъти се оказва датчик при тези джипове.При мен също беше датчик.Иначе моят е фул екстри и съм монтирал и мултимедия на pioneer със камера за заден ход и парктроник и паркирането е песен.Макар,че кайрона е една идея по-къс.Дано оправиш проблема и да се радваш на машината,защото наистина е доста приятна и за парите си по-добро неможе да се намери.
        Майтапа на страна, но действително като съотношение първоначална цена, година, цена на обслужване и визия, това е най-доброто към този момент.
        Аз и така си го карам,но ме дрази, а тея две системи са си необходимост в днешно време, а още повече и при 2 тона машина....
        За в бъдеще и аз ще сложа мултимедиа и камера, но ще е по-натам.
        Сега на първо четене е проблема със сигурността, и после да видя какъв размер летни гуми да търся, че ми се иска малко да понапълня калниците с нещо по-широчко...
        Иначе колата е обслужена, което е + за мен.....
        Разхода градско в нашия град, при положение,че работата ми е близо и колата е студена, е добре, някъде между 13-15 на 100, но като го засека пълен-пълен пак ще пиша....
        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

        Коментар


        • #19
          От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

          Първоначално публикуван от Георги Гущеров - / HannibaL / Преглед на мнение
          Майтапа на страна, но действително като съотношение първоначална цена, година, цена на обслужване и визия, това е най-доброто към този момент.
          ....
          Бих добавил и функционалност, но точно тук малко хора ще те разберат, особено тези които дават/искат по 10-15 за 30г. изгнил "марков" джип, на който мотора му е за ремонт, или дори е по-добре да се сложи от друга марка.

          Предполагам става въпрос за Рекстън 1, та като стигнеш до гуми (а предполагам и до лек лифт) ми пиши на ЛС, та да ти спестя драми.

          P.S. Я направо ми звънни на 0898 82 О1 82, когато ти е удобно след 11:00, че със сигурност си пропуснал нещо по обслужването, та и там да спестим драма Овреме.
          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 11-02-17, 21:33. Причина: P.S.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

            Моя Кайрон също дава около 13,5 градско в София.Няма майтам като казвам,че за парите си и екстрите е топ.Мойте гуми за 255/60/18 и аз се заглеждам за 19-ки джанти ако намеря,да напълня калниците.Проблема е,че повечето хора не оценяват марката и си мислят,че е кенеф,но това не е така.
            SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

            Коментар


            • #21
              От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

              Привет отново...

              Днес ходих да закачим колата, и даде грешка С1012

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rexton.jpg
Прегледи:1
Размер:106.5 КБ
ID:5743302

              Това е датчик на предно ляво колело. Водят го : Front left LH sensor.

              Сега въпроса е какво да предприема, понеже в ръководството дават няколко варианта за грешката, но най-често се оказва самия датчик, понеже понякога, макар и за кратко не дава грешка.... ?!?!
              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

              Коментар


              • #22
                От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                Здравей колега.
                Не карам такова нещо , но подобно . От това , което съм чел при руснаци и други/интересувах са за такъв/ -най често споменават или проблем с кабелите на самия датчик или просто сваляне и почистване на датчика. Това го казвам само като насока /не съм механик/ , как някои хора са оправили проблема.

                Коментар


                • #23
                  От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                  Трябва да пробвам, почистването ще е най-безболезнено. Как обаче най-лесно да стигна до него, да сваля гумата и да си работя свободно или да търся канал и направо на место ?!?!
                  Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                    За твоя не зная , но при мен като се свали джантата има достатъчно свободно место и се вижда всичко.Успех и да минеш с малкия -дявол имам пред вид.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                      Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                      За твоя не зная , но при мен като се свали джантата има достатъчно свободно место и се вижда всичко.Успех и да минеш с малкия -дявол имам пред вид.
                      Да и при мен е така, свалих гумата и получих пълен достъп. Значи, свалих датчика, почистих го/нямаше много мръсотия/ , после почистих и гривната /или както се казва/ на Абс-а, това, от което датчика взима информация / между самите зъбчета имаше малко мръсотия, но не е нещо фрапиращо/ , прегледах кабелите на датчика, нямат протриване прекъсване и т.н. , върнах всичко по обратния ред и.........................нищо , положението пак си е същото. Явно самия датчик си е заминал, ще търся нов за да го сменя....
                      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                        Огледай ВСИЧКИ датчици на колелата. Колкото до гривните - не ги бърка мръсотията, Често се пукат, успоредно на зъбите, което когато са зацапани не се открива лесно. Огледай ги наистина подробно.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                          Здравейте,

                          нова съм тук, но много неща прочетох. Бих искала да моляза за вашите мнения по въпроси ми. Миналата година с мъжа ми си купихме СангЙонг Рекстан 2,9 чистия дизел, ръчна скоросна кутия. Всичко вървя супер един цял месец, докато не започнах ме първо почна да скърца отпред, оказа се преден кардан/купихме/, после централното на дясната врата до водача/купихме/, после ни се откъснаха болтовете на задаен кардан и той спука резервоара/купихме резервоар и болтове/, после се скъсаха болтовете на предния кардан /слава богу без да има други щети/. Сега се оказа, че ни трябват шарнири, но нашите вървели с главина и в ротола единя е 600 лв, а в другите магазини го намираме за 450 лв. Казаха ни за рециклиране то е 100 лв грубо за шарнир. Искам да попитам дали тези шарнири ги има втора ръка и до колко са читави? Предварително ви благодаря и ме извинете ако за нещо съм била некомпетентна.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                            Първоначално публикуван от Petja Shindarova Преглед на мнение
                            Здравейте,

                            нова съм тук, но много неща прочетох. Бих искала да моляза за вашите мнения по въпроси ми. Миналата година с мъжа ми си купихме СангЙонг Рекстан 2,9 чистия дизел, ръчна скоросна кутия. Всичко вървя супер един цял месец, докато не започнах ме първо почна да скърца отпред, оказа се преден кардан/купихме/, после централното на дясната врата до водача/купихме/, после ни се откъснаха болтовете на задаен кардан и той спука резервоара/купихме резервоар и болтове/, после се скъсаха болтовете на предния кардан /слава богу без да има други щети/. Сега се оказа, че ни трябват шарнири, но нашите вървели с главина и в ротола единя е 600 лв, а в другите магазини го намираме за 450 лв. Казаха ни за рециклиране то е 100 лв грубо за шарнир. Искам да попитам дали тези шарнири ги има втора ръка и до колко са читави? Предварително ви благодаря и ме извинете ако за нещо съм била некомпетентна.
                            Колега (щото "Колежке" вече не било правилно ), явно с мъжа ви не разбирате много от автомобили (а и не е нужно), и за това ви наиграват.
                            Болтовете на кардана са се скъсали щото са се разхлабили, щото някой не ги е стегнал след като ги е развивал, а може и да са сложили "някакви", дето въобще не са за там.

                            Относно шарнирите, има два варианта и различни доста по-евтини решения на проблема.

                            По-нагоре в темата ми е номера, и ако искаш ми звънни да си спестиш проблеми и пари.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                              Първоначално публикуван от Petja Shindarova Преглед на мнение
                              Искам да попитам дали тези шарнири ги има втора ръка и до колко са читави?
                              Ами вие шарнири втора ръка си имате.За какво са ви още едни?
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Няколко въпроса за Ssangyong Rexton 2.7xdi 2005г.

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Болтовете на кардана са се скъсали щото са се разхлабили, щото някой не ги е стегнал след като ги е развивал, а може и да са сложили "някакви", дето въобще не са за там.
                                И аз така мисля за болтовете. От железарията най-обикновени болтове и гайки и готово....ама за кратко.
                                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X