Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002 - грешки 0703, 0702, 0836, миризма на феродо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002 - грешки 0703, 0702, 0836, миризма на феродо

    Здравейте, както си карах днес и на таблото почна цветомузика, ту чека свети ту парт тайм свети, а кплата върви нормално (не че карам бясно де, а и не съм вдигал над 60).
    Когато спрях проверих на таблото с ключа и тези грешки грейнаха, когато слезнах от колата и миришеше на феродо.

    Карал съм около 100-на км така.
    Моля дайте съвет и/ някой чотав сервиз в София.

    Благодаря предварително

  • #2
    От: Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002 - грешки 0703, 0702, 0836, миризма на феродо

    Първоначално публикуван от thecharge Преглед на мнение
    Здравейте, както си карах днес и на таблото почна цветомузика, ту чека свети ту парт тайм свети, а кплата върви нормално (не че карам бясно де, а и не съм вдигал над 60).
    Когато спрях проверих на таблото с ключа и тези грешки грейнаха, когато слезнах от колата и миришеше на феродо.

    Карал съм около 100-на км така.
    Моля дайте съвет и/ някой чотав сервиз в София.

    Благодаря предварително
    ........ми имам един дилър, качествена му е стоката, дали пък да не звъннеш, ама след 11.00ч че преди това съм кисел...
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002 - грешки 0703, 0702, 0836, миризма на феродо

      Колата не занае, дали е на бързи или на бавни. Всички грешки са заради това. Причините може да са няколко: датчик на раздатката, окабеляване свързано с датчика, проблем със самата раздатка, лостовия механизъм за превключване бързи/ бавни. И на края, всичко това, може да е свързано с мириса на феродо. Ако, задържа някое колело, а, може и мирса на феродо да не е от колело, но това се проверява лесно.
      Последно редактирано от atanas_93; 07-02-17, 09:05.
      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
      SSang Yong Kyron 2.0xdi
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002 - грешки 0703, 0702, 0836, миризма на феродо

        Благодаря за отговорите колеги, колата не издържа до сутринта, почна да се мъчи и я закарах във ВИП-а на бул. Малинов (най-близко ми беше а и няколко пъти я бях обслужил там, а и няколко познати там си поддържат два от същите WJ-ки и един ML 270 CRD).
        Момчетата установиха два проблема:
        1. Прецакан датчик на спирачката (от където идвало P0703) - ремонт около 120 лв
        2. Проблем в раздатката (от където идвало P0702, P0836) - не се наемат да я диагностицират а в петък ще я водят на някакъв специализиран сервиз за АСК.


        Дали би било удачно да чакам до петък за да разбера какъв ще е резила, понеже ми казаха че в най-лошия вариант може да стигне до 2к за ремонт.
        Моля дайте съвет.

        @Дядо Владо, благодаря за правописните грешки, така става като не си слагам очилата и се кьоравя на клавиатурата

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002 - грешки 0703, 0702, 0836, миризма на феродо

          Първоначално публикуван от thecharge Преглед на мнение
          1. Прецакан датчик на спирачката (от където идвало P0703) - ремонт около 120 лв
          Как 120 лв? Върви в някоя автоморга и си вземи стоп машинка. Можеш и сам да си я смениш, сменя се с поглед. При мен, си записва периодично тази грешка, но всичко си работи. Не се занимавай с глупости. Това в момента въобще не ти е проблем( затова в предния пост не ти обърнах вниманието върху тази грешка), освен, ако нямаш 120 лв излишни.
          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
          SSang Yong Kyron 2.0xdi
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002 - грешки 0703, 0702, 0836, миризма на феродо

            @atanas_93 благодаря много за съвета и ще се възползвам (120 лв. са си 120 лв. ), до колкото и аз разбрах е бял кахър, но повече ме притеснява раздатката и се надявам там нещо да не е на пожар че ще стане лошо.

            Приятен ден.

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002 - грешки 0703, 0702, 0836, миризма на феродо

              Първоначално публикуван от thecharge Преглед на мнение
              Здравейте, както си карах днес и на таблото почна цветомузика, ту чека свети ту парт тайм свети, а кплата върви нормално (не че карам бясно де, а и не съм вдигал над 60).
              Когато спрях проверих на таблото с ключа и тези грешки грейнаха, когато слезнах от колата и миришеше на феродо.

              Карал съм около 100-на км така.
              Моля дайте съвет и/ някой чотав сервиз в София.

              Благодаря предварително


              Здравей колега,след светване на чека с въпросните грешки,изгасна ли след известен период от време или остана да свети?
              Grand Cherokee WJ
              Dodge Caliber
              E 430 4-matic-T(S210)
              GLK

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002 - грешки 0703, 0702, 0836, миризма на феродо

                Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                Здравей колега,след светване на чека с въпросните грешки,изгасна ли след известен период от време или остана да свети?
                Емипремигва, ту свети ту огасва, с "part time" индикацията е същото

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002 - грешки 0703, 0702, 0836, миризма на феродо

                  Раздатка 2ра ръка би трябвало да е далеч по-малко от 2000 лева. Ако има истински проблем в раздатката (механичен) не бих я правил. Виж вторият пост в темата, що не звъннеш да чуеш какво ще ти кажат. Може пък да се окаже, че ремонта е лесен и евтин .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002 - грешки 0703, 0702, 0836, миризма на феродо

                    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                    Виж вторият пост в темата, що не звъннеш да чуеш какво ще ти кажат. Може пък да се окаже, че ремонта е лесен и евтин .
                    Ми щот` е видял червеното и нататък не е чел, и да е чел не е осмислял. 0702 си е трансмисионна грешка и раздатката е без връзка, а това че ключето на раздатката се еб@ва по спомен на самата раздатка ключе няма........трябва да седна да почета 247 раздатка как си гОгука с колата, но пак трябва да не е проблем.
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002 - грешки 0703, 0702, 0836, миризма на феродо

                      НякоЙ съвети за борба с тези грешки тук: http://jeepswj.com/tips/

                      Това не беше ли с прословутата мРецедесова кОтия? Значи - прословутата букса, дето пущи мАсло и оаква платката на шифтъра и ако това не помага - естонска платка за въпросния шифтър. Всичко друго би било наливане на пари в каца без дъно.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002 - грешки 0703, 0702, 0836, миризма на феродо

                        Проблема на тази кола е точно с раздатката. Р0836 идва от това че РСМ-а не разбира колата дали е на бързи или на бавни. На тази раздатка има най- отгоре един датчик за ключ 32 или 36, не помня вече. Този датчик е каскада от съпротивления. По тях РСМ-а разбира на какво положение е раздатката. Даже разбира, в каква посока се мести лоста на раздатката. Дали от бързи към бавни, или обратно. А Р0702 е обща грешка, породена от другата.
                        Дано, не съм лош пророк, но ако не е електрически проблема, нещо в тази раздатка се мели, и мести чопчето пред датчика, и го превключва, без желанието на ползвателя на колата. А, и тази миризма на феродо.....
                        На схемата, третия датчик(transfer case position sensor) от горе надолу от лявата страна на РСМ-а.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:78.5 КБ
ID:5742983
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от atanas_93; 07-02-17, 18:08.
                        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                        SSang Yong Kyron 2.0xdi
                        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002 - грешки 0703, 0702, 0836, миризма на феродо

                          Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                          На тази раздатка има най- отгоре един датчик за ключ 32 или 36, не помня вече.
                          Стана ми интересно, на 4.7 няма, ще чакам да ми кацне някой 2.7 и ще му се пуля чешейки се по главата
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002 - грешки 0703, 0702, 0836, миризма на феродо

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Стана ми интересно, на 4.7 няма, ще чакам да ми кацне някой 2.7 и ще му се пуля чешейки се по главата
                            Ами горе на първата картинка е даден "Transfer case position sensor" с пет позиции, което съответства на NV242 - 2wd, 4part-time, 4full-time, Neutral и 4low, такъв 2,7 crd "Гранд" няма.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002 - грешки 0703, 0702, 0836, миризма на феродо

                              Загледах се в Service Manual-а на "Хемито", диагностичните грешки на раздатъчна кОтия започват с "С"
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X