Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неприятен шум - какво може да се е счупило на Туксона

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Неприятен шум - какво може да се е счупило на Туксона

    Колата е Хюндай Туксон 2,0 дизел 2008г. 4х4 , на 160х.км., а историята е следната:

    Преди няколко дни , детето пука задна дясна гума , ама не може да си я смени и леко се добира до първия гумаджия ,на около 2-3 км. от мястото, където я е усетила.
    Имало е забит камък и от гумата нищо не ставало, затова сложили резервната, която е нова като грайфер за разлика от тези на колата, които са износени на половината.
    Прибрала се, е като е изминала още около 5-6 км. и на следващия ден е отишла да сложи друга зимна гума, със същото износване - което е важно, но друга марка.
    Кара колата 2 дни и днес се оплака от някакъв странен шум отзад.
    Качих се и я тествах, а това което установих е следното:
    При каране с подаване на газ, на скорост не се усеща нищо, но когато отнема газта или изключа от скорост, започва едно странно виещо и доста чуващо се ромолене отзад. При подаване на газ, шума изчезва и не се усеща никакво виене или ромолене, а колата си върви нормално.
    Като карах аз , усещах шума отзад в дясно, но когато се качих на задните седалки , виенето и шума си се чуваха точно в средата отзад - от към диференциала.
    Знам че така разказано и от разстояние е трудно да се диагностицира, но ще съм благодарен на евентуални предположения и насоки.
    Утре ще се качи на подемник и ще се разбере най-вероятно, но ако причината е в дифа, какво да очаквам - естествено ако някой е наясно с дифа, на този автомобил?
    Дали е толко нежен този диф, та да се скапе нещо вътре, от това каране до гумаджията?
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

  • #2
    От: Неприятен шум - какво може да се е счупило на Туксона

    Аз съм 99% сигурен, че е каре на кардана. Описаните симптоми са 1:12 с моите преживявания.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Неприятен шум - какво може да се е счупило на Туксона

      Каре, или пък някой лагер на полуоските е приемливо, че ако е нещо в самия диференциал, ще е неприятно.
      Може и да си въобразявам, (забравих да го спомена в горното мнение), ама като че ли, при изключване от скорост и пускане по инерция, ми се струваше че губеше инерцията доста по-бързо от нормалното - ако това има значение.
      Естествено може и да се заблуждавам, малко съм я карал, пък и я сравнявам с Хондата.
      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

      Коментар


      • #4
        От: Неприятен шум - какво може да се е счупило на Туксона

        Това чудо с какво и кога предава към задния мост? Че не ми се рови.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: Неприятен шум - какво може да се е счупило на Туксона

          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
          Това чудо с какво и кога предава към задния мост? Че не ми се рови.
          Ел. съединител на входа на дифа .

          Коментар


          • #6
            От: Неприятен шум - какво може да се е счупило на Туксона

            Ясно. Първо провери има ли масло в задния диф. Принципно е мислен да работи само понякога и за кратко... за три километра с различен диаметър гуми като нищо е прегрял и е извряло маслото.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #7
              От: Неприятен шум - какво може да се е счупило на Туксона

              Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
              Колата е Хюндай Туксон 2,0 дизел 2008г. 4х4 , на 160х.км., а историята е следната:

              Преди няколко дни , детето пука задна дясна гума , ама не може да си я смени и леко се добира до първия гумаджия ,на около 2-3 км. от мястото, където я е усетила.
              Имало е забит камък и от гумата нищо не ставало, затова сложили резервната, която е нова като грайфер за разлика от тези на колата, които са износени на половината.
              Прибрала се, е като е изминала още около 5-6 км. и на следващия ден е отишла да сложи друга зимна гума, със същото износване - което е важно, но друга марка.
              Кара колата 2 дни и днес се оплака от някакъв странен шум отзад.
              Качих се и я тествах, а това което установих е следното:
              При каране с подаване на газ, на скорост не се усеща нищо, но когато отнема газта или изключа от скорост, започва едно странно виещо и доста чуващо се ромолене отзад. При подаване на газ, шума изчезва и не се усеща никакво виене или ромолене, а колата си върви нормално.
              Като карах аз , усещах шума отзад в дясно, но когато се качих на задните седалки , виенето и шума си се чуваха точно в средата отзад - от към диференциала.
              Знам че така разказано и от разстояние е трудно да се диагностицира, но ще съм благодарен на евентуални предположения и насоки.
              Утре ще се качи на подемник и ще се разбере най-вероятно, но ако причината е в дифа, какво да очаквам - естествено ако някой е наясно с дифа, на този автомобил?
              Дали е толко нежен този диф, та да се скапе нещо вътре, от това каране до гумаджията?
              Подемник и слушай отдолу карета, висящ лагер. Аз залагам на ел.муфата а тя няма общо с дифа.


              Sent from my IPhone 10
              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

              Коментар


              • #8
                От: Неприятен шум - какво може да се е счупило на Туксона

                Погледнах бегло одеве с фенер, за омасляване по дифа , но беше чист и сух. Гледах и за нещо разхлабено отзад, но на първо четене нямаше, но е много мокро и кално ,та не можах да залегна и огледам по-качествено.
                Утре на подемника ще я видя.
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • #9
                  От: Неприятен шум - какво може да се е счупило на Туксона

                  Тц, муфата при нормално шофиране просто се вози. Освен това няма какво да бучи в нея...
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Неприятен шум - какво може да се е счупило на Туксона

                    Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                    Тц, муфата при нормално шофиране просто се вози. Освен това няма какво да бучи в нея...
                    Уверен ли си? Знаеш ли как хубаво се чува. Аз я правих.

                    Sent from my IPhone 10

                    ПП. https://goo.gl/photos/iXJGu7G2R9kGqYTv5
                    Последно редактирано от bilbo27; 06-02-17, 21:46.
                    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Неприятен шум - какво може да се е счупило на Туксона

                      Какво се беше счупило при нея (какво смени) и колко горе долу излезе ремонта?
                      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Неприятен шум - какво може да се е счупило на Туксона

                        Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                        Какво се беше счупило при нея (какво смени) и колко горе долу излезе ремонта?
                        Понеже не е херметична си заминават лагерите. Обаче като смениш лагерите трябва да смениш и семерините както и маслото. Лагерите не са нещо специално. Семерините са по така. Към 150 лева излезе всичко. Правих си я аз по темата в руския форум. Ще видя линка след малко.

                        Sent from my IPhone 10

                        ПП. http://www.tucson-club.ru/forum/show...&postcount=668
                        http://www.tucson-club.ru/forum/showthread.php?t=125300

                        Моята са два модела. Моята е от модела който е по-държелив и ремонтопригоден според руснаците. Ако се окаже това де. Защото има и оплаквания от задния диф по руските форуми.
                        Последно редактирано от bilbo27; 06-02-17, 22:20.
                        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Неприятен шум - какво може да се е счупило на Туксона

                          Благодаря за информацията.
                          Утре ще се види какво е положението.
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Неприятен шум - какво може да се е счупило на Туксона

                            Даа..., подемника на приятеля беше счупен и направо я закарах в Хюндай и там я качихме.
                            Шума определено идва и се чува най-силно, от началото на диференциала - демек от муфата.
                            Сега въпроса е, от тук накъде?
                            Там тотално отказват да пипат каквото и да е ( не смеят да разглобяват и ремонтират този агрегат ) а само могат да го сменят с нов - но аз не искам да купувам друга кола.
                            Не предлагат и резервни части, (семеринг,уплътнение, лагер), та трябва да видя от къде да ги намеря/поръчам и купя.
                            Единствено семеринга с партидния номер на Хюндай им излиза, но за Теракан ,а и го нямат наличен.

                            bilbo27 (понеже си минал по този път - нали говорим за Туксон) ще може ли малко по-точна информация какво точно да търся и набавя преди ремонта и евентуално от къде да го купя и поръчам.

                            п.п. От снимките които си дал и от темата , разбирам че са нужни: два семеринга, един лагер, един О-пръстен и предполагам масло.
                            Лагера го има и го намерих, семеринга в опаковка на Хюндай го има и него го намерих,този на CORTECO евентуално го има или ще се поръча, остава като се разглоби, да се види размера на О-пръстена.
                            Последно редактирано от emicha1; 07-02-17, 15:43.
                            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Неприятен шум - какво може да се е счупило на Туксона

                              bgmufi.com- Може да пробваш там.
                              Животът е харизан кон според мен...

                              Теди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X