Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

    Здравейте младо момче съм и не разбирам много от автомобили.
    Ако съм си харесал такъв джип който е на 200 000км нов внос, за какво трябва да внимавам, какви ремонти е възможни да се появат, например дюзи ? или какво друго ? и какви са цените на ремонтите и пълното обслужването на този джип Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004 година.
    Имам спестени пари 12 000 лв , а заплатата ми е 900лв на месец.

  • #2
    От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

    Дедо Владо, дано се обади!
    Ама с 900 според мен не си още за жип.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

      Не е казал,че всички пари са за джип.
      Но едно да го имаш,друго е да го караш.
      Радвам се на такива млади хора,че не всички сме имали такъв шанс.
      Дайте съвет на колегата!
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #4
        От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
        Дайте съвет на колегата!
        Колегата да звънка.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

          Колко пари е въпросния джип?Напиши и от къде си.
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • #6
            От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

            Първоначално публикуван от bassotronics Преглед на мнение
            Здравейте младо момче съм и не разбирам много от автомобили.
            Ако съм си харесал такъв джип който е на 200 000км нов внос, за какво трябва да внимавам, какви ремонти е възможни да се появат, например дюзи ? или какво друго ? и какви са цените на ремонтите и пълното обслужването на този джип Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004 година.
            Имам спестени пари 12 000 лв , а заплатата ми е 900лв на месец.
            Ще отговоря конкретно с цифри:

            Карам малко. 10к/година.

            Март 2013 взех моя за 9300. не ми се гледа екселския файл, но до тук съм налял още 7к+ лв. за обслужване, ремоти, гуми, акумулатор, и т.н.(без данъци и застраховки). Първите 2к лв. още първият месец.

            От друга страна:
            Данък 280лв
            Гражданска 250лв.
            Каско минимум 300лв ако ще е само за кражба.
            Винетка 100лв.
            Масла и филтри, някоя течност или крушка, чистачка, стелка, ароматизаторче....още 200лв.
            Значи само за да го притежаваш и да ти седи готов пред вкъщи 1000-1200лв. всяка година. Това са 100лв/месец само за да знаеш, че го имаш.

            И какво излиза:
            До тук за 4 год. и 45к км съм 9к лв за гориво, 9к лв. за колата, и 7к за поддръжка и 4к за данъци, застраховки, винетки. = 29к лв.
            Да кажем, ако я продам за 8к, значи ми е струвала 21к лв. Демек ~50ст./километър или ~420лв./месец.

            Иначе като ремонти бъди готов за гнп(300), хидравлични маркучи/щуцери(200), евентуално дюзи/турбо(не съм правил), каре преден кардан(200, не съм правил), клапи на климатроник(200-500, с климатик съм). Това на първо четене по спомени.....
            Последно редактирано от imarh; 16-02-17, 10:59.
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #7
              От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

              Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
              Ще отговоря конкретно с цифри:

              Карам малко. 10к/година.

              Март 2013 взех моя за 9300. не ми се гледа екселския файл, но до тук съм налял още 7к+ лв. за обслужване, ремоти, гуми, акумулатор, и т.н.(без данъци и застраховки).
              Я па си мислех, че само моето "Хеми" е Just Empty Every Pocket
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Я па си мислех, че само моето "Хеми" е Just Empty Every Pocket
                Аз педантично записвам всеки разход, кога, колко и труд. Ако не ги пишех нямаше да изглежда толкова страшно, защото се размива във времето и второ може би защото този разход не ми е бил някаква финансова тежест. Да се надяваме, че и за напред ще е така.

                Има го момента и с хипохондриите разбира се, както и при мен. Първите 1-2 год. бях клиентът-мечта и за всеки шум, миризма или пушек търчах до сервиза. На някои места ме дофилмирха, на други ме гонеха.

                Та не е е до кола и екземпляр даже. Ами до собственик/стопанин.
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

                  Търси си такъв от колега от форума който да е в добро здраве. Иначе ще седи и ще си го гледаш вместо да го караш.

                  Като пример - моят който струваше 10 500 при покупката.
                  Ремонт 1 - масла в раздатка и диференциали, лагер на заден мост - около 800лв.
                  Ремонт 2 - масло двигател и скоростна кутия, дюзи, термостат, филтри - 1100лв.
                  Ремонт 3 - радиатор на климатика, фреон, смяна антифриз, един шарнир - около 600лв.
                  Гуми - 1000лв.
                  Ремонт 4 - смяна задни биалетки - 100лв.
                  Ремонт 5 - амортисьори, тампони носачи, носачи, букса скоростна кутия - около 1300лв.

                  Първият ремонт е в края на септември месец миналата година . Сега пак има някакъв проблем - тече някакво червено масло или антифриз от някъде, ама още не съм погледнал от къде точно. Но по-горните неща трябва да ти дадат ориентировъчна идея какво можеш да очакваш първите месеци ако вземеш кола която не е карана и не е ясно в какво състояние е.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

                    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                    Ремонт 1 - масла в раздатка и диференциали, лагер на заден мост - около 800лв.
                    Ремонт 2
                    Ремонт 3
                    Ремонт 4 - смяна задни биалетки - 100лв.
                    Ремонт 5 - амортисьори, тампони носачи, носачи, букса скоростна кутия - около 1300лв.

                    Първият ремонт е в края на септември месец миналата година . Сега пак има някакъв проблем - тече някакво червено масло или антифриз от някъде, ама още не съм погледнал от къде точно. Но по-горните неща трябва да ти дадат ориентировъчна идея какво можеш да очакваш първите месеци ако вземеш кола която не е карана и не е ясно в какво състояние е.
                    Само във фирмени сервизи ли ходиш?
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

                      Колегата ще изтръпне само докато чете.Ако колата е до 9к и след проверка е в относително добро състояние,вземай смело.
                      Тези разходи са в сила за всички МПС от този клас,да не кажа че има и по-зле.
                      Grand Cherokee WJ
                      Dodge Caliber
                      E 430 4-matic-T(S210)
                      GLK

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        Само във фирмени сервизи ли ходиш?

                        Ц. 5тият ремонт даже е с части дето сам си ги пазарувах и са с отстъпки 20-30%. Ама носачите и тампоните в Скорпиона са си сума. Амортисьорите и те са едни 300лв. Та само големите части за тоя ремонт бяха около 900 лева... Иначе всичките изброени по-горе включват части + труд.

                        В Балканстар ще ида за смяна на Airbag модула. Сервизна акция .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

                          И аз си водя в една таблица какво съм свършил и какво имам да свърша. Цени си пиша само тук-таме, че ако тегля чертата незнам ..

                          Много хубави мигове с джипа, но и той си иска грижите, но и аз искам всичко да в добро състояние и да съм сигурен като тръгна на път. Като труд всичко аз и кандидат тъста го правим.
                          Най-скъпи и трудни за мен бяха проблемите около горивната система .. дюзи, ГНП, маркучи, филтър. Ако е на 150000-200000 и не са правени със сигурност ще ти се наложи.

                          Попаднеш ли на пазен джип и го обслужваш навреме едва ли ще имаш проблеми.
                          Преди карах Фиат Брава. За тях казват че много се чупели. След като го докарах до прилично състояние не съм имал никакви проблеми. Съединител, шарнир+носач и кормилен накрайник. за 4-5 години. После реших да го карам юнашката докато го счупя. Е не можах...
                          "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                          Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

                            Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                            Ц. 5тият ремонт даже е с части дето сам си ги пазарувах и са с отстъпки 20-30%. Ама носачите и тампоните в Скорпиона са си сума. Амортисьорите и те са едни 300лв. Та само големите части за тоя ремонт бяха около 900 лева... Иначе всичките изброени по-горе включват части + труд.

                            В Балканстар ще ида за смяна на Airbag модула. Сервизна акция .
                            Никакъв модул не сменят, а добавяли някакъв диод по инсталацията. Мен ме е шубе да им давам да пипат.
                            WG 2.7 CRD

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

                              Абре вие к'ви хора сте, к'ви колеги, направо като чета тука не ми се пишеше ама не издържах. Колкото и да мразя дизелите и да не ги харесвам , кажете му за какво да се оглежда при покупката момчето, все пак това не е нов автомобил(13-15 годишен) и винаги има скрити лимонки. Вие с няколко думи му казахте не си купувай джипа защото ще трябва да плащаш данъци, трябва застраховка да да си правиш, трябва каско, трябва нафта да си сипваш, евентуално като си изтъркаш гумите и гуми трябва да си купуваш. Ако пък и го покараш трябва маслата да си сменяш, ако пък случаино ти падне акумулатора в студа или недаиси боже даде фира, трябва и акумулатор да си купиш, ако пък имаш и село и тръгнеш натам по родните пътища може да ти се наложи да смениш всички амортисиори и всички възможни тампони по колата щото те може да се чупят. Нправо нямам думи незнам в какво се е превърнал този форум от разни РАЗБИРАТЕЛИ, на тема размисли и страсти.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X