Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с регистрация на автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: проблем с регистрация на автомобил

    Боголюбе - то е ясно, че има вратички - там държавата да си я затваря портата
    Въпроса бе каква е целта/ползата от заверката... А за съставянето на лъжливи документи - там графата е друга
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #77
      От: проблем с регистрация на автомобил

      Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
      Познат нотариус ми каза, че нямат право да влизат в регистъра, да правят справки за наличието на тежести на МПС. Това става само в КАТ и то само от собственика по талон.
      Абсурд, типично по нашенски.
      Иначе аз не виждам никакъв проблем, че колата има запор. Просто си я карай. Правиш си ГО и се возиш. Никой няма да ти вземе колата. Досега поне три от колите ми са били със запор. Караш докато се разпадне, после разпродаваш и хвърляш номерата и талоните в първия контейнер за боклук.
      Мммм чудесен съвет.
      Чл. 277. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г.) (1) (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2005 г.) Който съзнателно премахне или повреди печат, поставен на законно основание от орган на властта, частен съдебен изпълнител или помощник-частен съдебен изпълнител върху движима или недвижима вещ за знак, че достъпът или разпореждането с нея са ограничени, се наказва с лишаване от свобода до две години или с глоба от сто до триста лева. (2) (Изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Същото наказание се налага и на онзи, който се разпорежда с вещ, поставена под запор и оставена му за пазене.

      Коментар


      • #78
        От: проблем с регистрация на автомобил

        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
        Мммм чудесен съвет.
        Ми, чудесен си е . Щото обикновено се случва подчертаното:
        Чл. 277. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г.) (1) (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2005 г.) Който съзнателно ... се наказва с ... с глоба от сто ... лева. (2) (Изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Същото наказание се налага и на онзи, който се разпорежда с вещ, поставена под запор и оставена му за пазене.
        И това в много екстремални и особено тежки, разбираш ли, случаи, щото иначе се минава по чл. 78а от НК.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #79
          От: проблем с регистрация на автомобил

          Все пак има справедливост и тя наистина не е в наложеното наказание. Но ужаса на преминаване през цялото производство, да си клиент на прокуратурата, да даваш пари за адвокати, и после да ти пише, че си осъждан не е никак приятен. Превенция в най-чистия и вид. А пък ако преди това си сгафил с нещо друго, може и дане се разминеш с глоба.

          Коментар


          • #80
            От: проблем с регистрация на автомобил

            Заплаха има и се казва "побеснял кредитор". Почва да шпионира длъжника, вижда къде е оставен автомобилът, куква се в кантората на ЧСИ и не си тръгва, без да е придружен от ЧъСъИту или негов помощник, вика се паяк и после следва това:
            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Преди време бях грабнал с паяк една S500 даже тука във форумЪт бях пуснал снимки. Ключарят я отвори с пластина между стъклото и вратата като по филмите, после установихме, че багажникът няма ключалка, а само бутон отвътре в купето и скрит бутон отвън за отваряне, които не работеха, защото акумулаторът (в багажника) беше умрял. Еми, човекът отвори и багажника, махнахме акумулатора, после демонтира имобилайзера (дето само в "Балканстар" с поръчка в Щутгарт и дрън-дрън-ярина, ще ти направят дубликат на ключ, нали) отнесе го някъде и в същия ден донесе нови "ключове" (в кавички, щото от тия, изцяло пластмасовите).
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #81
              От: проблем с регистрация на автомобил

              Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
              От полицията ми обясниха че , са задържали буса по искане от интерпол за постъпила жалба от Италия за застрахователна измама от 2004 година,
              И че , по закон ако до 30 дни този който е подал жалбата в Италия не си го потърси те трябва да ми го върнат.

              След като изминаха тези 30 дни ми се обадиха от криминална да отида да ми върнат буса понеже никой не го потърсил, подписах протокола върнаха и ми ключовете и колата.

              На въпроса ми какво да правя след като ми я връщат отговорът беше: може да се ползва на територията на страната както е регистрирана да се плащат данъци,застраховки и др. Но не може да напуска границата и да се пререгистрира на друг собстрвенник в КАТ.
              А това пък защо е така и не може ли да се обжалва по някакъв начин чрез адвокат? Колата не се търси, минала е проверка, връщат ти я. Защо да не може оттук нататък да се ползва пълноценно (включително и препродава)?

              Коментар


              • #82
                От: проблем с регистрация на автомобил

                Ами тя се търси, щом е в системата на Интерпол...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #83
                  От: проблем с регистрация на автомобил

                  Първоначално публикуван от shotgun600 Преглед на мнение
                  Защо да не може оттук нататък да се ползва пълноценно (включително и препродава)?
                  Поради ГСД.
                  Което не значи това, а значи "Гадна Социалистическа Действителност".
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #84
                    От: проблем с регистрация на автомобил

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                    Мммм чудесен съвет.
                    Ако се знае че колата е запорирана нито автокъщата ще я вземе за продажба нито някой ще се набълбука да даде пари за нея . Проблема е че това го разбираш чак като отидеш в КАТ.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #85
                      От: проблем с регистрация на автомобил

                      Първоначално публикуван от shotgun600 Преглед на мнение
                      А това пък защо е така и не може ли да се обжалва по някакъв начин чрез адвокат? Колата не се търси, минала е проверка, връщат ти я. Защо да не може оттук нататък да се ползва пълноценно (включително и препродава)?
                      Обяснението е просто.

                      Връщат я защото по българското законодателство е изтекъл законовият 30 дневен срок по които заявителят на издирването трябва да предприеме мерки или действия за прибиране на мпс - то си.

                      Ако в рамките на този срок той не го прибере съдът преценява всеки случай и когато се установи че лицето от което е иззето мпс - то е добросъвестен купувач и не е участник в схема му връща същото за разпореждане с него но не може да му го освободи и легализира изцяло.

                      От полицията ми обясниха че , издирваните от Интерпол коли от Италия рядко си ги взимат обратно но от Германия ги прибирали дори и от колата да е намерено голо шаси.
                      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                      Място и хора към които да принадлежи ...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X