Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с регистрация на автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: проблем с регистрация на автомобил

    Първоначално публикуван от slavi82 Преглед на мнение
    Здравейте,
    Благодаря на всички за активността по темата.
    След разговори с продавача, стана ясно, че парите няма как да си взема, но ми предложи да си избера някой от другите автомобили в автокъщата.
    Не че има голям избор, но ще е по-добре от това да хвърля 5 000 лв. на вятъра.
    Като приключи всичко, ще споделя какво е станало.
    не се съгласявай, ако можеш............... и търси собственика по талон, автокъщата е пълномощник, запора е заради собственика, той е взел пари /не всичките 5 навярно/ за джипа!
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #62
      От: проблем с регистрация на автомобил

      Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
      Ако това е юридически издържано поне за мен е нелогично.




      Това е добре, но след като дадеш парите ще трябва да водиш дело за да си ги вземеш от човек, който дължи доста по-големи суми другаде.
      Нещо повече - след като в пълномощното и пред нотариуса продавача декларира, че няма задължения предполагам, че и по този казус може да заведеш дело.




      Ето това генералният извод - за това се стига до тук
      Не четеш внимателно. Още преди това казах, закона дава възможност за защита, както на третото лице, така и на купувача. Защитата на купувача се изразява в установената свобода на договаряне. Могат да се уговорят в договора с купувача, цената да се плати след регистрацията в КАТ, което ще направи безмислено воденето на дела в последствие с един недобросъвестен продавач, ако се укаже че колата не може да се регистрира поради запор. Тогава положението ще е обратното, хем купувача ще има кола, хем продавача ще има да търси едни пари и ще трябва той да води дела. В крайна сметка пълно щастие няма. АКо не можете да се договорите, търсиш друга кола и това е

      Коментар


      • #63
        От: проблем с регистрация на автомобил

        Благодаря колега.
        Постовете ми темата са не за да апострофирам или да се заяждам с някого, а за да се даде малко повече светлина по този казус.
        Очевидно е, че масово известният модел при закупуване на автомобил за наличието само на голям и малък талон е недостатъчен.
        И явно да изискаш всякаква информация при евентуална покупка си е напълно в реда на нещата.

        Пък в крайна сметка когато е ясно, че колата е запорирана още при проява на интерес за закупуването и, ще е най-добре - мисля, че всичките по-горни постове точно към това водят.
        Ето за това си говорим - това да е видно веднага. От продавача, от някакъв регистър или нещо друго.
        Последно редактирано от DimitarNikolov; 09-02-17, 13:17. Причина: Добавка
        Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
        Бахти, как се изказах...

        Коментар


        • #64
          От: проблем с регистрация на автомобил

          Системата за покупко-продажба на мпс плаче за тотална промяна.
          Иначе докато е каквато е - поне в договора пишете истинската сума - така можете да имате някакви претенции.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #65
            От: проблем с регистрация на автомобил

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Системата за покупко-продажба на мпс плаче за тотална промяна.
            Иначе докато е каквато е - поне в договора пишете истинската сума - така можете да имате някакви претенции.
            За промяната си прав... Писал съм в договор здраво занижена сума... От сигурен продавач... И как да не пиша занижената сума, при условие, че прехвърлям лизингов автомобил, който съм взел нов и съм го платил изцяло... И въпреки това ми искат за допълнителен данък 2.5-2.9% от стойността му, само защото съм го взел през лизингова къща, а не съм го платил кеш веднага...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #66
              От: проблем с регистрация на автомобил

              Защо всички пишат занижена стойност е ясно.
              Ама понякога риска си струва, друг път не.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #67
                От: проблем с регистрация на автомобил

                Авто-търговеца е фирма и ти продава по фактура.Аз съм обикновен гражданин.
                Купувам кола,преди години за 9000лв.,а във фактурата 2500лв.-да не плащал ДДС.Аз не исках така,исках цялата сума,но тогава ти се казва "къш" на друг ще я продадем.Явно плащането на ДДС то ще изяде печалбата,или го вкарва във друг "данъчен филм".
                И продължават да го правят това.
                Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                Коментар


                • #68
                  От: проблем с регистрация на автомобил

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  В случая например ревете против нотариалната заверка, но замислили ли сте се как държавата би се борила с мошеника при този случай? В смисъл - удря запор върху имуществото, ама мошеника пише на крак един лист със стара дата - автомобила вече не е негов отпреди няколко месеца...
                  И в случая нотариалната заверка с какво му помага ?
                  Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                  Авто-търговеца е фирма и ти продава по фактура.Аз съм обикновен гражданин.
                  Купувам кола,преди години за 9000лв.,а във фактурата 2500лв.-да не плащал ДДС.Аз не исках така,исках цялата сума,но тогава ти се казва "къш" на друг ще я продадем.Явно плащането на ДДС то ще изяде печалбата,или го вкарва във друг "данъчен филм".
                  И продължават да го правят това.
                  Ще я продадат друг път . От години пазара на втора употреба автомобили е толкова преситен че няма на къде повече . Имам един приятел от квартала автотърговец на Горубляне като тоя занаят го почна още когато автобитака беше на Солни пазар . Има месеци в които няма нито една продажба а от доста време взема и вкарва само много читави автомобили .
                  Последно редактирано от sek.1; 09-02-17, 19:09.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #69
                    От: проблем с регистрация на автомобил

                    Нотариуса помага чрез заверката и на датата, на която е извършено действието... Т.е. не можеш в момента на запора да си направиш няколко листчета за продажба на имуществото със стара дата...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #70
                      От: проблем с регистрация на автомобил

                      Понеже сме 21 век, елементарно се прави система достъпна онлайн за регистриране на продажби. Ако има запори не дава да се отпечата Kaufvertrag (както се пише това нещо на немски всъщност) и няма продажба.
                      Просто и лесно.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #71
                        От: проблем с регистрация на автомобил

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Нотариуса помага чрез заверката и на датата, на която е извършено действието... Т.е. не можеш в момента на запора да си направиш няколко листчета за продажба на имуществото със стара дата...
                        А има ли значение какви листчета ще си напишеш, ако МПС-то продължава да се води на твое име в КАТ и при данъчните?
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #72
                          От: проблем с регистрация на автомобил

                          Познат нотариус ми каза, че нямат право да влизат в регистъра, да правят справки за наличието на тежести на МПС. Това става само в КАТ и то само от собственика по талон.
                          Абсурд, типично по нашенски.
                          Иначе аз не виждам никакъв проблем, че колата има запор. Просто си я карай. Правиш си ГО и се возиш. Никой няма да ти вземе колата. Досега поне три от колите ми са били със запор. Караш докато се разпадне, после разпродаваш и хвърляш номерата и талоните в първия контейнер за боклук.
                          На сърбела майката му е чесането.
                          Борислав Борисов Русе О885 О37815

                          Коментар


                          • #73
                            От: проблем с регистрация на автомобил

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            А има ли значение какви листчета ще си напишеш, ако МПС-то продължава да се води на твое име в КАТ и при данъчните?
                            Ами убеден съм, че ако си преминал нотариус преди датата на запора, можеш спокойно да си вземеш автомобила, като всякакви възражения на КАТ и данъчните ще бъдат незаконни и ще паднат...

                            turtey - варианти има доста - затова и предложих да направим отделна тема с предложения към политиците
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #74
                              От: проблем с регистрация на автомобил

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              turtey - варианти има доста - затова и предложих да направим отделна тема с предложения към политиците
                              Не е добра идея. За 98% предложението би било да се самообесят безкрайно
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #75
                                От: проблем с регистрация на автомобил

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Ами убеден съм, че ако си преминал нотариус преди датата на запора, можеш спокойно да си вземеш автомобила, като всякакви възражения на КАТ и данъчните ще бъдат незаконни и ще паднат...
                                До една година ПРЕДИ датата на запора всеки "пекан" нотариус може да ти завери договор за покупко-продажба (+какъвто и друг да е договор, без нотариален акт). Техниката е следната:
                                - ако регистърът му е на хартиен носител - оставя празно поле... регистърът се приключва ежедневно, дрън-дрън, бла-бла, да, приключва се но остава един празен ред. Като стане напечено (наближава проверка я от МП, я от Нот. камара), нотариусът попълва този празен ред с "препис от акт за раждане / диплома за средно образование, 6 лв. такса" (ако така и не се е появила "мющерия" за "специфичната услуга";
                                - ако регистърът му е "в електронен вид" - това обикновено е екселски или уърдовски файл (за нотариусите няма изискване като за мръсните ЧСИ електронният им регистър да "генерира уникален код"), който всеки ден се разпечатва, тогава просто променя съдържанието на конкретен запис (може предварително да е било попълнено "препис от акт за раждане...") за подходящата дата, разпечатва съответната страница от регистъра, подменя я в папката, където я съхранява на хартиен носител и Voila!

                                Поне двама в София практикуват тази "специфична услуга". Ама колко струва - не знам.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X