Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип до 6000лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на джип до 6000лв.

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Човека ще ходи на лов.
    Демек се тая кво ще вземе стига да го кефи на външен вид
    Е не е зле да купи гуми иначе става това

    [ATTACH=CONFIG]901089[/ATTACH]

    [ATTACH=CONFIG]901090[/ATTACH]

    Гумите са горе долу 1к лв. Една лебедка и тя е полезна винаги и още 1к трябва да се предвиди.
    Туй баш е от ЗКУ,а гумите са утежняващо вината обстоятелство!
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #17
      От: Избор на джип до 6000лв.

      Първоначално публикуван от biligi Преглед на мнение
      От значение е и подръжката, все пак трябва и да се прави, затова съм се ориентирал към тези модели. Става въпрос за Странджа и Сакара, там ще ловувам. Но нямам намерение да го сменям по 3-4 години, затова търся нещо по запазено. По асфалт имам около 60км дневно, което ще рече около 120-130км за уикенда. Съответно в гората са около 20км не повече. Относно парите (6000лв) имам в предвид да е готов за лова, а не да го купя за 6000лв и тепърва да започвам с обслужваме, регистрации, данаци, застраховки и т.н.
      Предполагам, че около 1000лв няма да стигнат, ако е нов внос и не е регистриран и обслужен. Не знам какво точно се сменя, като масла, филтри и др.
      Първоначално се спрях на Терано, но казаха, че Паджерото е по добрия вариант. Много държа да е къса база, с две врати.
      Също така ми се иска да знам, какво трябва да гледам при покупка, къде има скрити неща, които продавачите не искат да се виждат.
      Бих се радвал, ако някой ми препоръча откъде мога да си закупя, автокъща или доставчик по поръчка.

      Много благодаря на всички изказали мнение.

      Поздрави
      Ако е за Странджа-Сакар,джипа е Нива,Фероза,Самурай,Буханка,УАЗ 469,подготвена Витара,ГАЗ 69

      Все пак ходя там от над 20 години и съм виждал колеги милионери с такива...иначе има един с Г-класа-два дни лов,5 деня в бокса/един сервиз в Раднево се издържа с него/,сега си взе един Патрол за резерва,че като се счупи Г-то първия ден да има джип подръка втория.Ама ми се струва че той е частен случай на това как не бива да се кара джип.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #18
        От: Избор на джип до 6000лв.

        Първоначално публикуван от biligi Преглед на мнение
        От значение е и подръжката, все пак трябва и да се прави, затова съм се ориентирал към тези модели. Става въпрос за Странджа и Сакара, там ще ловувам. Но нямам намерение да го сменям по 3-4 години, затова търся нещо по запазено. По асфалт имам около 60км дневно, което ще рече около 120-130км за уикенда. Съответно в гората са около 20км не повече. Относно парите (6000лв) имам в предвид да е готов за лова, а не да го купя за 6000лв и тепърва да започвам с обслужваме, регистрации, данаци, застраховки и т.н.
        Предполагам, че около 1000лв няма да стигнат, ако е нов внос и не е регистриран и обслужен. Не знам какво точно се сменя, като масла, филтри и др.
        Първоначално се спрях на Терано, но казаха, че Паджерото е по добрия вариант. Много държа да е къса база, с две врати.
        Също така ми се иска да знам, какво трябва да гледам при покупка, къде има скрити неща, които продавачите не искат да се виждат.
        Бих се радвал, ако някой ми препоръча откъде мога да си закупя, автокъща или доставчик по поръчка.

        Много благодаря на всички изказали мнение.

        Поздрави

        Излъгали са те. Терано 2.7 няма какво да обслужваш,имаш три ремъка за 15 лева общо, другото е зъбни колела (визирам 125 кс след 2000г) .По икономичен от паджеро,но не с вписва в ценовата ти листа .Добро терано около 8000лв ,мисля че и цената е показателна. И двете гният ,така че старателен оглед на шаси купе ,а който разбира и на двигател.
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #19
          От: Избор на джип до 6000лв.

          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
          Ако е за Странджа-Сакар,джипа е Нива,Фероза,Самурай,Буханка,УАЗ 469,подготвена Витара,ГАЗ 69

          Все пак ходя там от над 20 години и съм виждал колеги милионери с такива...иначе има един с Г-класа-два дни лов,5 деня в бокса/един сервиз в Раднево се издържа с него/,сега си взе един Патрол за резерва,че като се счупи Г-то първия ден да има джип подръка втория.Ама ми се струва че той е частен случай на това как не бива да се кара джип.

          Ей ся Търтю ще те изкърти.
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #20
            От: Избор на джип до 6000лв.

            Ако питащият е под 90 кила и под 1.80 - няма грижи и със Смурайка или Джимни. От там нагоре - да забрави. Вярно, моторчето е 63 коня на единия и 80 на другия, но пък са около тон и нямат ядове. Ако се разкарат и ненужните екстри като задни седалки - съвсем никакъв проблем.
            гранд-Витарата има един-два проблема - първо, леко кекава кормилна уредба, второ, повече електроника. И двете са вредни за ловна кола. Читава Витарка с десен волан + рунтави гуми (нещо от рода на МТ117Екстрим или направо бутонки) на близък до заводския размер, в краен случай - лек лифт и е ОК. За по-кофти терени, никак не е зле да е с ЛСД - вярно, че на страничен наклон има склонност да свлича, но повишава проходимостта едва ли не двойно.
            Дизеловите Витари нещо не ги харесвам, поне тия с маздения мотор - електрониката им е леко смотана, иначе мотора сам по себе си не е лош. С дизела на пежо не съм карал, не съм и ремонтирал, та нямам мнение.

            Паджеро, Патрул, Терано - влизаме в по-тежките машини.
            Аз лично бих се спрял на нафтово Терано, ако може да се намери някое, което не е тотална гнилоч за тия пари. Доволно корава машина за така зададените условия, а и доста по-обемна от Сузукитата, което при по-големи габарити на водача е важно.
            Рунтавите гуми си остават в графата задължително.

            Уазки, Ниви и прочее изрващения - може, мазохизма не е забранен Само дето читава Уазка струва едни пари, а не-читавата в крайна сметка струва още повече...
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #21
              От: Избор на джип до 6000лв.

              Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
              Ей ся Търтю ще те изкърти.
              Няма
              Евтините гето са тотална щета, а читаво под 20€ в момента няма
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Избор на джип до 6000лв.

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Няма
                Евтините гето са тотална щета, а читаво под 20€ в момента няма
                Сега се сещам че въпросния ми беше споделил че го купил за 15К,пък досега му излязъл 50.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на джип до 6000лв.

                  Относно килограми и ръст: 175см на 75кг.
                  Замислял съм се за Самурайка, но няма читави. Не ми се купува и да започна с ремонтите.
                  Искам да попитам относно разхода, кое е за предпочитане, Паджеро или Терано?

                  Благодаря предварително

                  Поздрави

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на джип до 6000лв.

                    Самурай 0882900473 може !!!!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X