Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип до 6000лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на джип до 6000лв.

    Здравейте,

    Нов съм и затова реших да се образовам малко. Търся си джип с който ще ходя предимно на лов. Засега съм се спрял на няколко модела: Nissan Terano, Mitsubishi Pajero, Suzuki (Vitara, Grand Vitara, Samurai). Условието ми е да е дизел.
    Също така търся да е с две врати и къса база. Основно везните клонят към Паджерото, но все пак ми се иска и друго мнение. Съгласен съм, дори и да е се води товарен и да е с две седалки. Въпроса ми е какво точно да гледам при избора?
    Терена по който ще карам е доста пресечен и при по лошо време става доста зле (дъжд, сняг и т.н.)
    Първоначално си мислях за Лада Нива, но бързо се отказах.
    Ще се радвам да получа някалко съвета.
    Благодаря предварително

    Поздрави

  • #2
    От: Избор на джип до 6000лв.

    Нисан Парол 160-260 според мен напълно се вписва в това което искаш,за тези при може да намериш доста добър екземпляр и да го обуеш с подходящи гуми .
    "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
    Кольо.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на джип до 6000лв.

      Мерси колега,

      А може ли да ми дадеш пример??

      Коментар


      • #4
        От: Избор на джип до 6000лв.

        Избора на возило в случая зависи силно от предпочитанията на лов,терен и отдалеченост на ловното поле.
        Ако ходиш на пъдпъдъци може и с трабант!
        Ако отиваш на другия край на България-възможно най-комфортния и икономичен,а пък после плащаш за Уазката 10-на лева за газ!
        Ако си единак/бракониер-възможно най-евтината и невзрачна Нива-хем минава отвсякъде,хем може ....да я обявиш за открадната.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Избор на джип до 6000лв.

          Ако си в София или наоколо,може да го видиш дори и да го тестваш.
          "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
          Кольо.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на джип до 6000лв.

            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
            Избора на возило в случая зависи силно от предпочитанията на лов,терен и отдалеченост на ловното поле.
            Ако ходиш на пъдпъдъци може и с трабант!
            Ако отиваш на другия край на България-възможно най-комфортния и икономичен,а пък после плащаш за Уазката 10-на лева за газ!
            Ако си единак/бракониер-възможно най-евтината и невзрачна Нива-хем минава отвсякъде,хем може ....да я обявиш за открадната.
            Терена по който ще карам е доста пресечен и при по лошо време става доста зле (дъжд, сняг и т.н.)
            ПП. Цитат от първия пост на колегата!
            "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
            Кольо.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на джип до 6000лв.

              Моята препоръка е да е с 2 цели моста, т.е. да не е с независимо окачване отпред както е Митсубишито и повечето Сузукита. Другот важно е да на шаси, а не самоносеща. Нисана е много тежък и тромав. Самурая е само бензин, слаб двигател, но пък с цели мостове и много лек. Сузукитата също са много тесни. Ако си по-едър човек ще ти много некомфортно.
              И запомни много важно нещо, че 50% от проходимоста на един джип са гумите. За лов трябва да са тесни и агресивни. Хубаво е оригинлно джипа да е висок, за да не влизаш в допълнителни разходи за повдигане.
              sigpic

              Коментар


              • #8
                От: Избор на джип до 6000лв.

                Първоначално публикуван от kupona Преглед на мнение
                Моята препоръка е да е с 2 цели моста, т.е. да не е с независимо окачване отпред както е Митсубишито и повечето Сузукита. Другот важно е да на шаси, а не самоносеща. Нисана е много тежък и тромав. Самурая е само бензин, слаб двигател, но пък с цели мостове и много лек. Сузукитата също са много тесни. Ако си по-едър човек ще ти много некомфортно.
                И запомни много важно нещо, че 50% от проходимоста на един джип са гумите. За лов трябва да са тесни и агресивни. Хубаво е оригинлно джипа да е висок, за да не влизаш в допълнителни разходи за повдигане.
                Да е тежък ,да е тежък ...колко пък да е тежък късия Патрол (160-260)както и нормално тромав за дизел от тези години...което в много от случайте е +
                Мое мнение без да е ангажиращо ,за джипка която да покрива условията на питащия е за "голямата петица"-Патрол,Тойота 7ма серия,МБ гклас,Вранглер и ЛР Диско 1...но не всички от тях влизат в ценовия диапазон.
                Последно редактирано от hunter vl; 06-02-17, 18:26.
                "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                Кольо.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на джип до 6000лв.

                  Аз мога да ти предложа това аз го ползвам точно за лов но се налага да го сменям поради лични причини ако решиш звънни 0882 91 50 77
                  2.8 чист дизел
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Patrol_lift.jpg
Прегледи:3
Размер:110.5 КБ
ID:5742963Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Patrol_offroad.jpg
Прегледи:3
Размер:151.9 КБ
ID:5742964Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image.jpg
Прегледи:3
Размер:97.8 КБ
ID:5742961Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Patrol_Back.jpg
Прегледи:3
Размер:142.5 КБ
ID:5742962

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на джип до 6000лв.

                    Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
                    Да е тежък ,да е тежък ...колко пък да е тежък късия Патрол (160-260)както и нормално тромав за дизел от тези години...което в много от случайте е +
                    Мое мнение без да е ангажиращо ,за джипка която да покрива условията на питащия е за "голямата петица"-Патрол,Тойота 7ма серия,МБ гклас,Вранглер и ЛР Диско 1...но не всички от тях влизат в ценовия диапазон.
                    Прав си! Къс патрул, ако е запазен е добър вариант.
                    sigpic

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на джип до 6000лв.

                      Човека ще ходи на лов.
                      Демек се тая кво ще вземе стига да го кефи на външен вид
                      Е не е зле да купи гуми иначе става това

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ofr04.jpg
Прегледи:2
Размер:258.1 КБ
ID:5742965

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ofr02.jpg
Прегледи:2
Размер:292.3 КБ
ID:5742966

                      Гумите са горе долу 1к лв. Една лебедка и тя е полезна винаги и още 1к трябва да се предвиди.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на джип до 6000лв.

                        От значение е и подръжката, все пак трябва и да се прави, затова съм се ориентирал към тези модели. Става въпрос за Странджа и Сакара, там ще ловувам. Но нямам намерение да го сменям по 3-4 години, затова търся нещо по запазено. По асфалт имам около 60км дневно, което ще рече около 120-130км за уикенда. Съответно в гората са около 20км не повече. Относно парите (6000лв) имам в предвид да е готов за лова, а не да го купя за 6000лв и тепърва да започвам с обслужваме, регистрации, данаци, застраховки и т.н.
                        Предполагам, че около 1000лв няма да стигнат, ако е нов внос и не е регистриран и обслужен. Не знам какво точно се сменя, като масла, филтри и др.
                        Първоначално се спрях на Терано, но казаха, че Паджерото е по добрия вариант. Много държа да е къса база, с две врати.
                        Също така ми се иска да знам, какво трябва да гледам при покупка, къде има скрити неща, които продавачите не искат да се виждат.
                        Бих се радвал, ако някой ми препоръча откъде мога да си закупя, автокъща или доставчик по поръчка.

                        Много благодаря на всички изказали мнение.

                        Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на джип до 6000лв.

                          Не държа на външен вид, само да не е изгнил. Така или иначе ще се надраска след първото излизане.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на джип до 6000лв.

                            И 100-200 за хайджек.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на джип до 6000лв.

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              И 100-200 за хайджек.
                              Е то и въжета и гумени ботуши си трябват ама да не да не навлизаме съвсем в детайли
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X