Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Cr-v ||

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda Cr-v ||

    Мисля да си взема такъв джип и имам няколко въпроса.
    Модела който избрах е 2 генерация с дизелов двигател.
    Интересува ме кои са слабите му места за да обърна внимание преди покупка?Ако има някъде тема с подобни отговори моля да ми споделите,че малко е разхвърляно и не мога да се ориентирам.
    И последния ми въпрос е кои са подходящите гуми за 70% асфалт и 30% кал.
    70%- ще се кара предимно,градско и извънградско с поне до 140 км/ч
    30%- са за риболов с багаж

  • #2
    От: Honda Cr-v ||

    За гумите или ще трябва да ги сменяш шосейни/агресивни ат-та с тези 30% офф(които лично според мен са адски много офф щом ще караш например 7к км асфалт и 3к км черно). Отделно, че црвто незнам дали е най-удачно за 30% офф - да кажат ползвателите му. Може би дуратрак (ако има размер, който влиза) е универален вариант.

    Аз лично карам с грабер ат целогодишно вече 4та година 95/5

    Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Honda Cr-v ||

      30% ги слагам като за лек офроуд,знаете как са черните пътища,места с камъни, трева,пясък и т.н.Увеличих на 30% заради валеж а вие знаете какво се случва,това е като застраховка да мога поне да се измъкна до асфалта.Освен това важи и за целогодишно каране,един вид като всесезонна гума която да е 70% устойчива на асфалт-стабилност в завой,да понася мокър и заснежен асфалт,да не шумят,да вдига с лекота 100км/ч. така и едновременно да мога да ида и да се прибера от риболов.
      Благодаря за предложението колега,ако и други изявят предложения добре дошли.

      Коментар


      • #4
        От: Honda Cr-v ||

        Мнения за TOYO Open Country A/T+
        https://www.youtube.com/watch?v=1VM2nLDYGug

        Коментар


        • #5
          От: Honda Cr-v ||

          Първоначално публикуван от cucko Преглед на мнение
          Мнения за TOYO Open Country A/T+
          https://www.youtube.com/watch?v=1VM2nLDYGug
          С такива съм, ама стария модел, този го водят 2 и има малки разлики, предполагам към по-добро. На асфалт са много добре, бих казал неразличими от чисто шосейна, на мокро също, за сняг като за А/Т смятам, че са много добре. Тихи са. На кал са зле, замазват се много. По скоро асфалтово отколкото оффроуд А/Т, за повече оффроуд има по-агресивни А/Т, като пак са си А/Т и не могат да се мерят с М/Т.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #6
            От: Honda Cr-v ||

            Тихи? На сняг добре? Ти щом казваш че на кал са зле значи от тези гуми не става нищо. Като ги обух септември или октомври още не се бях ориентирал какво искам, всички ме посъветваха да си ги оставя цяла година, че зимни не ми трябват. На първия сняг карах с 20 да не се размажа някъде, няма такава пързалка с това тойо. Сега съм със зимни и освен че се държат на сняг и лед добре са и много много по-тихи.
            Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

            Коментар


            • #7
              От: Honda Cr-v ||

              Първоначално публикуван от alexdevil Преглед на мнение
              Тихи? На сняг добре? Ти щом казваш че на кал са зле значи от тези гуми не става нищо. Като ги обух септември или октомври още не се бях ориентирал какво искам, всички ме посъветваха да си ги оставя цяла година, че зимни не ми трябват. На първия сняг карах с 20 да не се размажа някъде, няма такава пързалка с това тойо. Сега съм със зимни и освен че се държат на сняг и лед добре са и много много по-тихи.
              Размер, налягане и автомобил? На Киата последно в снега предните бяха на 1атм. и ги донапомпах до 1,6, че бяха малко меки. Лятото на 1,8. Киа Спортидж с 215/75/15. 3-та зима им е и не са сваляни, нямат нищо общо със зимни, но като за А/Т биват, особено пък сравнени със стар опечен гудрич дето на 5 години все още е на 50% от грайфера и според мнозинството става да се кара още толкова. Аз съм взискателен към гумите и не понасям кофти гуми, на всяка кола която съм си купувал до сега съм сменял старите гуми макар и да са на 50% защото не ми харесва поведението им, друг би карал с тях поне едно лято или зима.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #8
                От: Honda Cr-v ||

                Витара 1.8 атм както го пишат по табелка на колата, аз явно съм капризен, но повече не бих излязъл в сняг и лед с А/Т не знам как са гудрич и мудрич, но това тойо за зимата никогиж. Даже като обувах зимните разликата в твърдостта на тойото и фулдата беше огромна А/Т-то беше като пластмаса. 235/60/16 бай дъ уей.
                Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                Коментар


                • #9
                  От: Honda Cr-v ||

                  Колеги,темата не е за гуми,и няма гума за всякакъв терен!
                  Лесно беше само вчера
                  Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                  Fab Fours Legend
                  Nissan Terrano II 2,4

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda Cr-v ||

                    Разположението на стрелката за температурата стои леко наклонена на долу спрямо хоризонтала.Това нормалната температура ли е или е време за смяна на термостат?
                    Последно редактирано от cucko; 22-02-17, 21:57.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Honda Cr-v ||

                      Нормално положение на стрелката за всяка Хонда, не само CR-V.

                      edit:
                      Извинявам се, пропуснал съм момента, че питаш за дизел. Нормално е за бензинова Хонда, за дизела не съм 100% сигурен.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • #12
                        От: Honda Cr-v ||

                        Аз също се бях насочил към такова CR-V. Спря ме системата 4х4 защото за мен отстъпва доста като офроуд качества. Иначе гледай да е фейсова по възможност. Фейсовите имат електронна с-ма за стабилност и работи доста добре.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Honda Cr-v ||

                          С фейсовото съм,има бутон VSA.
                          Препотъчайте ми от къде да взема двигателно(5w40) и диференциало масло на Хонда ?
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            От: Honda Cr-v ||

                            Цуцик ,приятелю ,твоята работа е малко от кон на магаре ,но ... честит автомобил братле.Ще се радвам скоро да ги окаляме заедно.
                            Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                            Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                            0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Honda Cr-v ||

                              За диференциала САМО от представителите на Хонда, около 30-тина лв. литъра, друго не им понася.
                              За двигателя въпрос на вкус, аз даже си взех за харвито от тук във форума някакво Австралийско (май), нямам оплаквания и е на добра цена.
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X