Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване с кола до Братислава, Словакия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

    Благодаря. Може би е мой пропуск че не уточних че пътувам по работа. Планът е да съм в Братислава същата вечер. За съжаление няма време за плескавици и бирици в Сърбия ... Даже и нафта мога да сипя в Унгария, ако се случи малко вероятния сценарий всички пос-терминали да не работят в Сърбия.
    Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
    Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

    0885372997 - Дани

    Коментар


    • #17
      От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

      За Унгария винетка си взимам от сръбския МОЛ, с кредитна карта.

      И не се навирам след границата на хоргош.

      Словакия си имат интелигентна система на вход за закупуване на винетки.

      Около - 12 часа май ще отидат.

      Сърбия е ясна. Кредитна карта или в брой.
      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • #18
        От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

        Казах каквото знам, всеки да плаща както си иска и знае. Моето мнение е , че кеш пара никога не е излишна, успех и приятно пътуване !
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #19
          От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

          В петък ходих до Ниш - пуснали са един цял участък от магистралата има няма 22-25 км.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #20
            От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

            Оу кеш пара си трябва . ако де гепи полицията няма много оправяне. Пък някои се правят на луди и не искат евро.

            Сърбите правят капани преди мястото за плащане на путарина. Залагат някой автомобил да гледа към магистралата подозрително с носът напред,най често Пежо 206 или нещо подобно. В нея седи чиляк с радар и телефон и предава на тези след тол таксите кои номера коли са превишили.Примитивно по партизански - но нали си глобяват.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #21
              От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

              За полицаите - ето как ги видях аз - малко радарче на скрито място, и след това - засада на целия път....
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #22
                От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

                И в Белград по-добре мини през града по стария път, особено ако не е час пик. По т.нар. Околовръстно е много натоварено с камиони и трудно се изпреварва.

                Коментар


                • #23
                  От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

                  Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                  И в Белград по-добре мини през града по стария път, особено ако не е час пик. По т.нар. Околовръстно е много натоварено с камиони и трудно се изпреварва.
                  Потвърждавам, през Белград само направо през града, много по-бързо е, по околовръстното е страшна затра...
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

                    Огромни благодарности на всички които писаха и специални за Дани Обретенов и Жоро. Пристигнахме благополучно в Братислава. За гориво и такси на путарините с карта Виза няма проблем - не съм теглил форинти и динари.

                    На границата Сърбия Унгария минахме страшно бързо, но пред лелката с очилата чаках към 20тина минути, защото при нея се плащат и разни мита.

                    На мястото на старата граница Унгария - Словакия има ограничение 40. Вдясно на паркинга преди бившите гранични кабинки ор словашка страна има паркинг и едно етажна постройка в бяло и зелено с огромен светло кафяв надпис WINETTE ... мислех да пусна линк към стрийт вюто, но се оказа че гугъл не е снимал там. На връщане ще я снимам да се знае как изглежда, ако някой пътува.

                    Почти не съм спирал, минах пътя за около 10 часа, за да имам време за една разходка и късна вечеря в Братислава, един от любимите ми градове.
                    Последно редактирано от danvan_; 07-02-17, 18:32.
                    Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                    Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                    0885372997 - Дани

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

                      То на Словакия грамотно си продават винетки. Млади момчета и момичета във Туристическо бюро.

                      Преди няколко дни влизах в Македония през Станке Лисичково. На митничарския пропуск нямаше никой затворен прозорец и минах напред до гранична полиция.

                      Като дойде една лелка , почна да ми мърмори че съм я подминал и да се върна да ме проверява и да и дам отрязък от винетка.

                      Този тъп отрязък от къде го измислиха ми и на митничарите им внушиха проверка. Не стига че си има скан устройство ми и иска и отрязък.

                      Това между другото.

                      Кажи как плати унгарската винетка , това ме интересува.

                      Аз си я плашам в Сърбия на бензиностанция МОЛ преди Хоргош.
                      only 4 x 4,sim AWD

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

                        Относно унгарската винетка - продължавам да съм убеден, че най-лесно е да си я купиш онлайн - на първата страница съм пуснал линк към сайта им (има и на английски)....
                        Тя си е електронна... Плащаш с карта и получаваш на мейла фактури и т.н... Нищо никъде не лепиш - важното е да си въвел коректно номера на автомобила в системата..
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Относно унгарската винетка - продължавам да съм убеден, че най-лесно е да си я купиш онлайн - на първата страница съм пуснал линк към сайта им (има и на английски)....
                          Тя си е електронна... Плащаш с карта и получаваш на мейла фактури и т.н... Нищо никъде не лепиш - важното е да си въвел коректно номера на автомобила в системата..
                          Абсолютно съгласен. Но когато забравя купувам веднага след границата на първата бензиностанция МОЛ. Тя е на около 500-600 метра от границата.
                          П.С. Винетка за Словакия също може да се купи онлайн:
                          https://eznamka.sk/selfcare/purchase/
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

                            Да така е може и онлайн да се купи на унгарската система.
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X