Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за ТЛК 90 97-ма, 3.4 автоматик?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ за ТЛК 90 97-ма, 3.4 автоматик?

    Здравей Стефане!Хубаво описание по-горе на Крузера!Надявам се въпреки проблемите в началото, да насмогнеш и да си доволен.Повечето проблеми с този мотор са от икономия и стиснатост или небрежност.Не че иска много консумативи, ама когато е трябвало, да му се даде истинското, щото не разбира от фалшименти.
    Колегите казаха много и правилни неща.Понеже английският ми е водещ в иформацията за Тойота, без да съм сигурен на 100%, предполагам, че дебитомер е MAF sensor(MassAirFlow sensor).Много е важен за правилната работа.Можеш и сам да го почистиш, както jja каза.По долу ще закача някои инструкции, имай в предвид че са за 2001 5VZ-FE.Т.е. ако видиш драстична разлика между това в инструкцията и това на колата ти, питай, ще изровя и по ранни, ама трябва да слизам в долните етажи на библиотеката и отнема време:-)
    Ще добавя, виж си свещите(видях, че са ти ги сменили в Тойота-СЗ, ама аз не вярвам какви са ги свършили)та поне ги провери, че са правени в Япония и че са правилния номер(Denso или NGK)затегнати колкото пише по книгите.Смени агренажния ремък или поне провери центровката му, че се разтегля с годините.На този мотор ако се скъса в движение, няма да има челна среща между бутала и клапани.Но аз лично, ако купя бричка, даже и с този мотор, ще му сменя ремъка, та ако ще продавача да ми каже , че го е сменил преди 10 мин.А също си смени бензиновия филтър отдолу отляво от вътрешната страна на рамата под шофьорската седалка.Този двг за Щатите има 2 кислородни сензора(Ламбда сонда)-един преди и един след катализаторите.Пак в Щатското изпълнение ако някой от тези му изпуши подгряването лампата за проверка на двг ще светне и ще остане код в паметта.Кодовете може да се четат с обикновен скенер-OBDII, стига да поддържа 3-те големи протокола, буксата за връзка е обикновенно някъде отдолу около волана-прилича на някогашните СКАРТ букси на видеоплеър.
    Пробвай да си осигуриш оригинални части или най-добрите заместители
    Питай ако нещо не е ясно и успех!
    TimeBeltINST.pdf
    MAFSensorINSP.pdf
    CrankShPosSensINSP.pdf
    AFSensorINSP.pdf
    IgnTimingINSP.pdf

    Последно редактирано от metotem; 05-02-17, 01:07.
    1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

    Коментар


    • #17
      От: Помощ за ТЛК 90 97-ма, 3.4 автоматик?

      В европейско изпълнение ламбда сондата е една преди катализатора. Няма грешки дори и да е напълно извадена. Лично пробвано.

      Буксата за четене е на самия двигател от страната на шофьора. Тойотски куплунг несъвместим с нищо.

      За ангренажа има вярно че може да е разместен, трябва да се провери ама това е голямо приключение ако са му изтрити маркерите което най-вероятно е случая. Отделно може хидравличния обтегач на ангренажа да е сдал багажа също и сигурно пак така ще прави.

      Коментар


      • #18
        От: Помощ за ТЛК 90 97-ма, 3.4 автоматик?

        JJA, благодаря за уточнението, явно си патил с европейския вариан:–)
        Аз нямам представа отдруго изпълнение освен щатското, то и там има Калифорния и Федерално.Ама дано му свършат работа инструкциите, но видях че системата е кръцнала 2 от тях, за сензора на разпределителния и още нещо, ще пробвам пак да ги пусна.А този Тойотски контакт с капаче ли е, дето отгоре му пише Diagnostic?Щото тука също го има, но отделно има и този за ОБД скенер скрит някъде из купето и обикновенно е трудно откриваем:–))))
        Но ако няма норма да задължава производителите, защо ли пък да го слагат и да губят клиенти от сервизите си?И са прави.
        KnockSensorINSP.pdf
        CamShPosSensCOMP.pdf
        Последно редактирано от metotem; 05-02-17, 01:38. Причина: кривопис
        1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

        Коментар


        • #19
          От: Помощ за ТЛК 90 97-ма, 3.4 автоматик?

          Точно този с Diagnostic надписа. Имам някакъв бегъл спомен че други се появява след 2000-ната година на някой бройки. Но това не касае коегата.

          Коментар


          • #20
            От: Помощ за ТЛК 90 97-ма, 3.4 автоматик?

            Ангренажният ремък с всичките му ролки, обтегачи и водна помпа беше едно от първите сменени неща. При смяната на филтрите ми казаха, че няма горивен филтър. (Това не беше в "Тойота" Сз).

            Тия pdf-и са супер! Още утре ще ида при един приятел, който разбира от тоци, омове и ватове.
            Още веднъж ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ!
            Последно редактирано от Little Joe; 05-02-17, 18:39.
            Nissan NP 300 '10, Honda Transalp '94, а сега и TLC 90 '97

            Коментар


            • #21
              От: Помощ за ТЛК 90 97-ма, 3.4 автоматик?

              Горивен филтър има, намира се от долна страна на мястото където сеп адат краката на пътника зад шофьора. Като така, смяната му е супер лесна.

              А щом ангренажа е сменян скоро особено важно е да се провери дали е сложен както трябва. Не бъди 100% сигурен че всичко е направено както трябва. Този мотор не удря клапани в бутала така че може да няма друга индикация че ангренажа не е зацепен както трябва

              Коментар


              • #22
                От: Помощ за ТЛК 90 97-ма, 3.4 автоматик?

                Звучи притеснително...
                Nissan NP 300 '10, Honda Transalp '94, а сега и TLC 90 '97

                Коментар


                • #23
                  От: Помощ за ТЛК 90 97-ма, 3.4 автоматик?

                  Имах същия проблем с 22-re. Оказа се температурен датчик на инжекциона. Посто компютъра не получаваше коректни и навременни сигнали за режима на двигателя.
                  in weld we trust

                  0878782224

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X