Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Опел Фронтера на метан - мнения и отзиви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Опел Фронтера на метан - мнения и отзиви

    Здравейте,
    От скоро съм собственик на Опел Фронтера, дълга база, 03г, с двигател Y22SE и искам да прочета няколко отзива от колеги с монтирани метанови уредби. Няколко препоръки за сервиз, където монтират CNG уредби също ще са ми от полза.
    Благодаря ви предварително.

  • #2
    От: Опел Фронтера на метан - мнения и отзиви

    Първоначално публикуван от vladimir_pvlv Преглед на мнение
    Здравейте,
    От скоро съм собственик на Опел Фронтера, дълга база, 03г, с двигател Y22SE и искам да прочета няколко отзива от колеги с монтирани метанови уредби. Няколко препоръки за сервиз, където монтират CNG уредби също ще са ми от полза.
    Благодаря ви предварително.
    Купих моята с метан от Италия. Карам я вече шест години и нямам никакви намерения да се разделям с нея скоро По едно време мислех да махам метановата уредба и да слагам газова. Мотивите са ми следните: ниска мощност на и без това малкия мотор; обем и тежест на бутилката; малкият пробег с едно зареждане и не многото метан станции из България. Винаги, като тръгна на дълъг път правя схеми откъде да мина да заредя. Е... работи и на бензин добре, но тазм разходът е друг
    Моят съвет е да не се занимаваш с метанови уредби, а да си сложих хубава газова уредба! Да... разходът на гориво ще е по-голям, но не кой знае, колко.
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • #3
      От: Опел Фронтера на метан - мнения и отзиви

      Мерси за отзива колега. Интересувам се от метанова уредба, защото в момента карам Кади еко фюел. Преди него съм имал няколко автомобила бензин/пропан бутан, но като се качих на Кадито разликата в цената на километър пробег ме изненада изключително много, а при около 30 000 километра годишно има сериозна финансова разлика.

      Коментар


      • #4
        От: Опел Фронтера на метан - мнения и отзиви

        Информация от:
        1. София Ауто - клапаните ще изгорят след 40 - 50 хиляди километра, независимо на метан или пропан бутан - колата е правена за бензин.
        2. Малък сервиз за Опел - ще има проблем с клапаните, ако се сложи метанова уредба, с пропан бутан няма да има проблеми.
        3. Вносител на Ланди Ренцо /рекламата е че поставят и метанови уредби и пропан бутанови/ - с газов инжекцион няма проблеми с метановия има много /останах с впечетлението, че не са монтирали метан/, дадоха ми цена за пропан бутан /1250лв/, за метан казаха, че ще ми изпратят след няколко дни.
        3. Сервиз за метан на Ремикс - може да се монтира метанов инжекцион, няма никакви проблеми с клапаните - съвременните метанови инжекциони регулират правилно изгарянето на горивото и не са предпоставка за подобен проблем.

        Изключително разнопосочните отговори ме накараха да започна темата.

        Коментар


        • #5
          От: Опел Фронтера на метан - мнения и отзиви

          Колега от 4 години карам Х2.2ХЕ на метан обикновен изпарител. Нямам никакви проблеми само един аванс процесор съм монтирал и е екстра изминал съм 60 хиляди километра. Единсъвет само ако купуваш бутилка бтора употреба живота по европейски изискавания е 20 години.

          Коментар


          • #6
            От: Опел Фронтера на метан - мнения и отзиви

            Минал съм над 60хил. километра на метан с метанов инжекцион и двгател X20SE къса база. Никакви проблеми, работи супер и на метан и на бензин. С тези цени на горивата по добре пропан бутан си сложи, защото фронтерата си тежи и разхода на метан е повече отколкото на лека кола. При мен с 9 кг минавам извънградско 150-160км.

            Коментар


            • #7
              От: Опел Фронтера на метан - мнения и отзиви

              Аз пък 80 хиляди с обикновена метанова. Х22ХЕ 16кг. 200 км. градско с ремарке 2 тона на пропан бутан надали ще е по изгодно

              Коментар


              • #8
                От: Опел Фронтера на метан - мнения и отзиви

                Първоначално публикуван от all_drive Преглед на мнение
                Минал съм над 60хил. километра на метан с метанов инжекцион и двгател X20SE къса база. Никакви проблеми, работи супер и на метан и на бензин. С тези цени на горивата по добре пропан бутан си сложи, защото фронтерата си тежи и разхода на метан е повече отколкото на лека кола. При мен с 9 кг минавам извънградско 150-160км.
                Аз давам същият съвет на колегата... да не говорим, че като тръгна дълъг път се правят едни маршрути за зареждане на метан... При мен с обикновен инжекцион, но с ламба контрол, емулатор на инжекторите и аванс процесор (що е аванс, като на английски e advanse не знам) с 15кг. минавам 200-220км. извънградско.
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • #9
                  От: Опел Фронтера на метан - мнения и отзиви

                  Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                  Аз пък 80 хиляди с обикновена метанова. Х22ХЕ 16кг. 200 км. градско с ремарке 2 тона на пропан бутан надали ще е по изгодно
                  Бре... да не си объркал нещо?
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #10
                    От: Опел Фронтера на метан - мнения и отзиви

                    Щом не вярваш качваш се до мен минаваме да заредиш ти метан и се возим ако не минем 200 км. ти давам парите за метана ааа щях да забравя закачам ремаркето и с него цял ден си разкарвам колите по майстори

                    Коментар


                    • #11
                      От: Опел Фронтера на метан - мнения и отзиви

                      Благодаря на всички отзовали се и изказали мнение.
                      За съжаление не намерих начин да монтирам бутилки за CNG под фронтерата за пробег около 200 км, а не искам да губя пространство в багажното отделение. Ще монтирам LPG.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X