Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лук Ойл ми наляха в газовата бутилка нещо....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лук Ойл ми наляха в газовата бутилка нещо....

    Здравейте,
    Преди малко повече от месец, след зареждане в лукойл изведнъж газовата бутилка започна да побира окло 2 литра по-малко. Бутилката ми е малка, 20 литра, пълни се на 16 литра и се усеща веднага.
    Поради студеното време и други обективни причини, чак сега успях да я отворя и да видя какво се е случило.
    Излезна някаква безцветна течност, която приличаше на вода, но имаше склонност да се изпарява. Спокойно обаче си стоеше в кофичката без да протестира.
    Поне 10 пъти съм зареждал газ с надеждата да изкара и тази гадория, но резултата беше нулев.
    Интересно какво ми бяха сипали?
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

  • #2
    От: Лук Ойл ми наляха в газовата бутилка нещо....

    Ортака донесе една битова бутилка заредена в Ловеч на Литекс че трудно палела и опушвала яко тенджерите на котлона та да я гори с резака . По някое време спря да пали и на резака . Как ли не пробвах не става закачих я на газовата печка съска но ни пиезото ни директен пламък я пали . Наложи се каквото е останало да го изпуснем в атмосферата .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Лук Ойл ми наляха в газовата бутилка нещо....

      Някакви тежки фракиции са вкарали.

      Обикновено простотията се ограничава с това че прекаляват с бутана ама тук явно са вкарали и нещо по-тежко.

      Коментар


      • #4
        От: Лук Ойл ми наляха в газовата бутилка нещо....

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        тук явно са вкарали и нещо по-тежко.
        И негорящо . На такава смес аз лично попадам за първи път . До сега все като съм уцелвал скапана газ пропушват плочките на газовата печка но поне горят .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Лук Ойл ми наляха в газовата бутилка нещо....

          Споко , дъщеря ми я уредиха така, че сега зарежда само 7 литра от 20.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Лук Ойл ми наляха в газовата бутилка нещо....

            Същото полежение с газ от Еко. Отварям филтъра, гледам локвичка и хич не ебава да се изпарява. Самия филтър е мокър и капе то него. Лятото сигурно ги слагат същите гадости.

            Коментар


            • #7
              От: Лук Ойл ми наляха в газовата бутилка нещо....

              Аз такова изсипах от газова голелка със сменяемия патрон-един час я оставих отворена след като загасна а вътре остана 100-ина милилитра течност която не ще да се изпари.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #8
                От: Лук Ойл ми наляха в газовата бутилка нещо....

                Аз пък миналата седмица зареждах газ на газостанцията зад караулката на Горубляне на пътя за Самоков, точно преди ОМВ. Не знам какво има в газта но двг прекъсва на поразия. На бензин си върви идеално, но мина ли на газ започва ту да върви добре ту да прекъсва. А преди да заредя всичко беше перфектно.

                Коментар


                • #9
                  От: Лук Ойл ми наляха в газовата бутилка нещо....

                  Явно са доволни от дизеловата офанзива и са решили да скъсат нервите и на потребителите на пропан-бутан. Да се готви бензинът...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лук Ойл ми наляха в газовата бутилка нещо....

                    С бензина го отнесох още есента. От Екологичните. Двигателят пали, но пуши, няма мощност, на обороти над средните прекъсва ... Щях да свалям карбуратора, но се вслушах в съвета на приятел - преди това да проверя горивото. Първо източих малко в бутилка - на дъното имаше някаква безцветна течност, а горивото нямаше обичайния мирис на бензин. Източих го до капка, налях ново от друга бензиностанция и проблемите мигом изчезнаха.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лук Ойл ми наляха в газовата бутилка нещо....

                      Никога и по никакъв повод не зареждам на Лукойл от 7-8 години ,проблем с гориво не съм имал.Лъжат в количеството и качеството.С една и съща бутилка 50л. 3 пъти подред зареждам ,количеството е едно и по показател и по километри,зареждам на друга бензиностанция ,колицеството и на гориво и на километри е коренно различно в плюс на втората.За качество не ми се коментира.Мечтая за деня когато ще си отидат от БГ!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лук Ойл ми наляха в газовата бутилка нещо....

                        Преди няколко години имах подобна случка. На Лукоил заредих дизел. След няколко километра забелязах че ниските обороти от 800 станаха на 2500. След като заредих отново от друга бензиностанция колата се оправи. След време отново заредих на Лукойл и случката се повтори. Нямам спомен повече да съм зареждал там. Не знам какво заредих тогава но разликата беше очевадна. Преди тази случка съм забелязвал че като заредя там колата намаля пробега. Явно освен с количеството ни лъжат и с качеството на горивата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лук Ойл ми наляха в газовата бутилка нещо....

                          Първоначално публикуван от VESO4AR Преглед на мнение
                          Преди няколко години имах подобна случка. На Лукоил заредих дизел. След няколко километра забелязах че ниските обороти от 800 станаха на 2500. След като заредих отново от друга бензиностанция колата се оправи. След време отново заредих на Лукойл и случката се повтори. Нямам спомен повече да съм зареждал там. Не знам какво заредих тогава но разликата беше очевадна. Преди тази случка съм забелязвал че като заредя там колата намаля пробега. Явно освен с количеството ни лъжат и с качеството на горивата.
                          Явно е местен проблем , служебните ни коли / дизел / зареждаме на Лукойл от години / цялата страна / и не сме имали проблеми. Преди 5-6 години един случай със замръзнала нафта , но от Петрол.
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лук Ойл ми наляха в газовата бутилка нещо....

                            Първоначално публикуван от w_popov Преглед на мнение
                            От Екологичните.... , а горивото нямаше обичайния мирис на бензин.
                            Е нали тия бяха дето с космическите филтри обработват горивото, явно са отделили и бензина, да те предпазят от него. Ти обаче не им уважаваш труда...
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лук Ойл ми наляха в газовата бутилка нещо....

                              Може би е на местна почва,но нали пък от едно място зареждат предполагам.В Разград не съм чувал подобен проблем с Лука.Дори наблягат на там.Не зная.В Тщ. май имат подобен проблем,казвали са ми,че там пък те чукват в количеството.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X