Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наводнение в къща!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наводнение в къща!

    Здравейте колеги!

    Братовчедка ми ме помоли за съвет. Аз лично не съм се сблъсквал с такъв проблем никога.

    Както става ясно става дума за наводнение в къща, но не просто теч за няколко часа, а за доста дълго време.
    Предполага се около месец.
    Братовчедка ми живее в чужбина и има къща в България, в която никой в момента не живее. Знаем... грешка е било от нейна страна, че не е била спряна водата през зимата, но въпроса е след като каруцата се е обърнала, какво може да се направи в по-дългосрочен план, евентуално какви негативи може да се очакват...

    Копирам това, което ми е написала.

    "Триетажна къща, спукана тръба на мансардата и от там до приземния етаж стените са мокри, като всеки етаж е пълен с вода. Съседите са установили наводнението по ледените висулки на терасите... Вероятно тръба се е спукала около Нова година и е текло до 02.02 - около месец...Къщата е необитаема и при минусови температури няма възможност да се отвори нищо. Няма кой да отводни и не може водата да бъде изведена по някакъв начин.
    Катастрофа..."

  • #2
    От: Наводнение в къща!

    На първо време да спре водоснабдяването на къщата.Ако не го спре, да не я плаща...те от ВиК ще я спрат.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Наводнение в къща!

      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
      На първо време да спре водоснабдяването на къщата.Ако не го спре, да не я плаща...те от ВиК ще я спрат.
      Поредните глупости...
      Георги Тонев

      Коментар


      • #4
        От: Наводнение в къща!

        Първоначално публикуван от rosicha Преглед на мнение
        ...Катастрофа..."
        Ми не, водата има чудното свойство да се изпарява, и до на есен ще поизсъхне ако централно е спряно водоподаването.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Наводнение в къща!

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Ми не, водата има чудното свойство да се изпарява, и до на есен ще поизсъхне ако централно е спряно водоподаването.
          А бе кви глупости говориш и ти?Може да си направят 3 етажен басейн,ако не спрат централно водата
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: Наводнение в къща!

            Ами то какви съвети да се дадат - спиране на причинителя - т.е. водата..
            И проветряване... Ама си е доста работа, и няма да стане дистанционно...
            Т.е. трябва човек да се завре по етажите, да изхвърли водата, където се е събрала. След което да изкара и изсуши килими, меки подови настилки и т.н. (ако има ламинат - бих го разхвърлял за да изсъхне по-бързо подложката)...
            Мебелите, които пречат на изсушаването или вентилацията - също - вън....
            След което - ако има климатици - пуснати на изсушаване... Ако има възможност - осушители в стаите да работят няколко седмици. Или денем - отворени прозорци и врати ако е слънчево и т.н...
            И след месец-два (или лятоска ...) вече ще може да се оценят пораженията...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Наводнение в къща!

              Да се спре и тока, че ако са подгизнали стените, не се знае какво се случва с разклонителните кутии в тях. При допир около тях е опасно.
              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
              SSang Yong Kyron 2.0xdi
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

              Коментар


              • #8
                От: Наводнение в къща!

                Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                Да се спре и тока, че ако са подгизнали стените, не се знае какво се случва с разклонителните кутии в тях. При допир около тях е опасно.
                Ценно!Даже трябва да предшества спирането на водата!
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: Наводнение в къща!

                  Разход е но да си купи влагоуловител по възможност с по голям дебит и външно отичане. Имах такъв казус миналата година и този уред доста ускори сушенето на къщата. За няколко часа пълнеше казанчето, което е 5-6 литра, за това трябва да има външното отичане, защото уреда работеше без спиране един два месеца денонощно. За инфо уреда е Rohnson R9220.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Наводнение в къща!

                    За влагоуловителя - стискам с две ръце идеята. Повечето имат поплавък и спират, но с малко преработване може да започне да "тече" и по тръба навън...
                    ;-)
                    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                    Коментар


                    • #11
                      От: Наводнение в къща!

                      Затова и споменах климатиците - вършат не по лоша работа, и нямат проблем с конденза...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Наводнение в къща!

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Затова и споменах климатиците - вършат не по лоша работа, и нямат проблем с конденза...
                        за тази цел, Обезвлажняване, работят само при плюсови температури, този режим е охлаждане дефакто. Марковите ще работят, но ако е под 0 ще замръзне конденза и ще прелее от вътрешното тяло ... та този режим е само за топло

                        Въпреки това си сушат и в режим отопление

                        Коментар


                        • #13
                          От: Наводнение в къща!

                          Да не съм лош пророк, но положението е трагично. Същият случай с мои приятели, като водата е текла само три дни. Четвърта година и все още не е напълно сухо, като непрекъснато се провеждат мерки за сушене - климатици, печки, вентилатори. Почти през цялата години са отворени врати и прозорци.
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #14
                            От: Наводнение в къща!

                            Благодаря на всички включили се!

                            Снощи разговаряхме с братовчедка ми. Климатици няма. Като "бонус" къщата има изолация, което допълнително ще затрудни сушенето на стените.
                            А бе брачедката си има едно Замръзнало кралство, което май ще го чакаме да се разтопи на пролет...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X