Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Фронтера 2.2 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнение за Фронтера 2.2 бензин

    Сега дилемата е нова, един приятел кара една от Италия и утре ще е тук, само че е с 2.5 ВМ, е... ли го кво да правя. Ще я Видя със сигурност щото ми е близо. И аз не знам май какво искам като двигател, ама тая дето идва е и с клима, а бензиновата няма. Надявам се до понеделник да решим дилемата и да пускам нова тема КАКВА НОВА СКРАП СИ КУПИХ

    Коментар


    • #17
      От: Мнение за Фронтера 2.2 бензин

      Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
      Сега дилемата е нова, един приятел кара една от Италия и утре ще е тук, само че е с 2.5 ВМ, е... ли го кво да правя. Ще я Видя със сигурност щото ми е близо. И аз не знам май какво искам като двигател, ама тая дето идва е и с клима, а бензиновата няма. Надявам се до понеделник да решим дилемата и да пускам нова тема КАКВА НОВА СКРАП СИ КУПИХ
      Климатика е важен, че глей как изтрещя времето.

      Не мисля, че може да се очакват чудеса от 20 годишни кенефи "нов внос" , та сваляй от цената колкото можеш, и после ревизия и обслужване, да знаеш, че ти си сменил всичко което е трябвало.
      Наливането на пари в дърт джип си е процес, за който предполагам си наясно.
      Относно дизеловите мотори, имам приятели с ВМ-и (не на Опел) които по 200-300-400К не са ги барали освен стандартното обсужване, а познавам и такива дето бЕрат ядове, та явно си е до късмет.
      Гледай поне салона да е читав, ако те интересува де, другото се прави.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Мнение за Фронтера 2.2 бензин

        Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
        .... е... ли го кво да правя..... И аз не знам май какво искам като двигател....
        Е тука вече нема как да помагаме .

        Обаче поне ти съчувствам .В смисъл знам кво е да ти влезе мухата , че и кинтите да си приготвил .

        Все пак : климатика си е благинка . И друго има : нали си карал Черок с такъв мотор , поне му знаеш дертовете .
        Макар че минус за този мотор е че не търпи много-много "издуване" на висок оборот . А както е известно , "ония на Запад" не си купуват колите за да карат с тях яйца в пликове , ами раздават газ колко може , до ламарините . Хеле пък `талЯнците ...
        абе .. нож с две остриета .
        Последно редактирано от Vlado_Ts; 03-02-17, 14:12.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          От: Мнение за Фронтера 2.2 бензин

          На Черока не съм имал проблеми с мотора, той просто си изгасна на един светофар, точно след като го бях измил след разходка в гората и повече не запали. Гледа го кой ли не и нема палене. Тогава го разглобих и открихме че е от Вояджър мотора, демек като на фронтерата. В черокито беше резана инсталация , преправани бяха много неща. Като мотор ми хареса как върви. Абе утре отивам с парата в джоба да гледам и ако е мойта кола си тръгвам с нея. Ако не ще чакам някой да види тая в Монтана и да взема евентуално нея.

          Коментар


          • #20
            От: Мнение за Фронтера 2.2 бензин

            Здравейте, аз отново да питам. Колега от Монтана ходи да гледа джипа, двигателя работел много добре, раздатка и преден мост също. Има малко ръжди отвън, но това не е проблем, ще си ги оправя. Каза че ръжди по шасито има само на едно място и то повърхностна, обаче резервоарът имал доста ръжда по него. Та въпроса ми е метален или пластмасов е този резервоар или е видял предпазната ламарина. Колата е 97г. 2.2 бензин без климатик. Благодаря предварително.

            Коментар


            • #21
              От: Мнение за Фронтера 2.2 бензин

              Резервоара е пластмасов, видял е предпазната ламарина
              Аз имам Фронтера дълга 2.2 97г.
              Въртеше ми се в главата след зимата да я продавам, та ако проявяваш интерес и имаш път насам обади се.
              Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

              Коментар


              • #22
                От: Мнение за Фронтера 2.2 бензин

                Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                Резервоара е пластмасов, видял е предпазната ламарина
                Аз имам Фронтера дълга 2.2 97г.
                Въртеше ми се в главата след зимата да я продавам, та ако проявяваш интерес и имаш път насам обади се.
                Пусни един номер че пощата ми беше пълна

                Коментар


                • #23
                  От: Мнение за Фронтера 2.2 бензин

                  Пощата ти все още е пълна
                  0886/61 25 69
                  Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнение за Фронтера 2.2 бензин

                    Някой може ли да каже как стои въпроса с външен монтаж на газова бутилка на Фронтера Б - ДБ?
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнение за Фронтера 2.2 бензин

                      Под багажника спокойно се побира бутилка 40 л, ф315 мм. Трябва да се премести филтъра за горивните пари - без стойката се събира над лявата греда.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнение за Фронтера 2.2 бензин

                        Аз видях, че едни поляци са сложили дори 60 литрова бутилка , защото слагаха на 3,2мотора а там има смисъл защото си харчи.
                        http://www.szarbia.com/index.php?p=a...&pkat2=0&id=71
                        Интересно ми е тук в БГ дали има ентусиасти ,които да направят такъв монтаж.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнение за Фронтера 2.2 бензин

                          Само от интерс питаш или си готов за монтаж ?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнение за Фронтера 2.2 бензин

                            Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                            Аз видях, че едни поляци са сложили дори 60 литрова бутилка , защото слагаха на 3,2мотора а там има смисъл защото си харчи.
                            http://www.szarbia.com/index.php?p=a...&pkat2=0&id=71
                            Интересно ми е тук в БГ дали има ентусиасти ,които да направят такъв монтаж.
                            Някъде из форума имаше подробно описание от един колега, който по подобен начин е заменил резервоара с бутилка. А иначе всичко е възможно да се направи, въпросът е, кой ще ти го направи умно и надеждно. Виждал съм на Great wall да им виси по подобен начин газова бутилка под гъза хем да се води фабрично вграждане на газова А иначе ако си решил да го правиш ти препоръчвам да си купиш готов малък бензинов резервоар. Продават такива най-различни в ebay.
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнение за Фронтера 2.2 бензин

                              Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                              Някъде из форума имаше подробно описание от един колега, който по подобен начин е заменил резервоара с бутилка. А иначе всичко е възможно да се направи, въпросът е, кой ще ти го направи умно и надеждно. Виждал съм на Great wall да им виси по подобен начин газова бутилка под гъза хем да се води фабрично вграждане на газова А иначе ако си решил да го правиш ти препоръчвам да си купиш готов малък бензинов резервоар. Продават такива най-различни в ebay.
                              Ако има такива бих предпочел да е на мястото на резервоара, наистина звучи по-удачно, но там каква бутилка може да се ползва? На мен ми се струва ,че за 3,2 по-малко от 60 литра ще е дискомфортно,предвид високият разход на гориво.
                              Бихте ли дали линк за малък резервоар , може и на ЛС, благодаря.
                              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                              Ford Fiesta 1.4 Tdci

                              Коментар


                              • #30
                                Първоначално публикуван от biser_sg Преглед на мнение
                                Под багажника спокойно се побира бутилка 40 л, ф315 мм. Трябва да се премести филтъра за горивните пари - без стойката се събира над лявата греда.
                                Ф315мм при 40 - дължина 577мм.
                                Пред мен стои същия въпрос - монтаж на газова бутилка под Фронтера Б дълга база. Ако твоята е монтирана така би ли ми казал какво разстояние остава до резонаторното гърни и дали си го преработвал.
                                Светлото разстояние между гредите е 1000мм, канистъра е с размер /без стойката/ в/ш/д - 85/150/220, с 577мм дължина бутилката няма ли да има конфликт освен с резонаторното гърне, и с гърловината на резервоара?

                                Някой колега би ли ми препоръчал сервиз в който да могат да направят тази преработка грамотно - имам предвид преместване на канистъра, евентуално преработка на резонаторното гърне и монтаж на газова бутилка /40л горе-долу става, а 60л е направо идеално/?
                                На няколко места съм питал /сервизи за монтаж на ГИ/ и навсякъде ми отказаха.
                                Чел съм във форума по темата http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=55231 - не ми хареса само това, че регулатора на спирачното усилие е преработен, пък и там става дума за Фронтера А.
                                Последно редактирано от CarTest™; 13-02-17, 17:34.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X