Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 33 от 33

Тема: Мнение за Фронтера 2.2 бензин

Място
    Враца
    Публикации
    325
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: Мнение за Фронтера 2.2 бензин

Резервоара е пластмасов, видял е предпазната ламарина
    Аз имам Фронтера дълга 2.2 97г.
    Въртеше ми се в главата след зимата да я продавам, та ако проявяваш интерес и имаш път насам обади се.
    Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

Място
    БЛАГОЕВГРАД
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на Niki 76 Преглед на публикациите
    Резервоара е пластмасов, видял е предпазната ламарина
    Аз имам Фронтера дълга 2.2 97г.
    Въртеше ми се в главата след зимата да я продавам, та ако проявяваш интерес и имаш път насам обади се.
    Пусни един номер че пощата ми беше пълна

Място
    Враца
    Публикации
    325
    Точки (при гласуване)
    10

Пощата ти все още е пълна
    0886/61 25 69
    Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

Място
    Варна
    Публикации
    326
    Точки (при гласуване)
    5

Някой може ли да каже как стои въпроса с външен монтаж на газова бутилка на Фронтера Б - ДБ?
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 163HP
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

Място
    Стара Загора
    Публикации
    11
    Точки (при гласуване)
    0

Под багажника спокойно се побира бутилка 40 л, ф315 мм. Трябва да се премести филтъра за горивните пари - без стойката се събира над лявата греда.

Място
    Варна
    Публикации
    326
    Точки (при гласуване)
    5

Аз видях, че едни поляци са сложили дори 60 литрова бутилка , защото слагаха на 3,2мотора а там има смисъл защото си харчи.
    http://www.szarbia.com/index.php?p=a...&pkat2=0&id=71
    Интересно ми е тук в БГ дали има ентусиасти ,които да направят такъв монтаж.
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

Публикации
    264
    Точки (при гласуване)
    0

Само от интерс питаш или си готов за монтаж ?

Място
    София
    Публикации
    619
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Juiced Преглед на публикациите
    Аз видях, че едни поляци са сложили дори 60 литрова бутилка , защото слагаха на 3,2мотора а там има смисъл защото си харчи.
    http://www.szarbia.com/index.php?p=a...&pkat2=0&id=71
    Интересно ми е тук в БГ дали има ентусиасти ,които да направят такъв монтаж.
    Някъде из форума имаше подробно описание от един колега, който по подобен начин е заменил резервоара с бутилка. А иначе всичко е възможно да се направи, въпросът е, кой ще ти го направи умно и надеждно. Виждал съм на Great wall да им виси по подобен начин газова бутилка под гъза хем да се води фабрично вграждане на газова А иначе ако си решил да го правиш ти препоръчвам да си купиш готов малък бензинов резервоар. Продават такива най-различни в ebay.
    ОФА КБ X20SE + метан

Място
    Варна
    Публикации
    326
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на VladimCho Преглед на публикациите
    Някъде из форума имаше подробно описание от един колега, който по подобен начин е заменил резервоара с бутилка. А иначе всичко е възможно да се направи, въпросът е, кой ще ти го направи умно и надеждно. Виждал съм на Great wall да им виси по подобен начин газова бутилка под гъза хем да се води фабрично вграждане на газова А иначе ако си решил да го правиш ти препоръчвам да си купиш готов малък бензинов резервоар. Продават такива най-различни в ebay.
    Ако има такива бих предпочел да е на мястото на резервоара, наистина звучи по-удачно, но там каква бутилка може да се ползва? На мен ми се струва ,че за 3,2 по-малко от 60 литра ще е дискомфортно,предвид високият разход на гориво.
    Бихте ли дали линк за малък резервоар , може и на ЛС, благодаря.
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

Място
    София
    Публикации
    18
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Цитат Мнение на biser_sg Преглед на публикациите
    Под багажника спокойно се побира бутилка 40 л, ф315 мм. Трябва да се премести филтъра за горивните пари - без стойката се събира над лявата греда.
    Ф315мм при 40 - дължина 577мм.
    Пред мен стои същия въпрос - монтаж на газова бутилка под Фронтера Б дълга база. Ако твоята е монтирана така би ли ми казал какво разстояние остава до резонаторното гърни и дали си го преработвал.
    Светлото разстояние между гредите е 1000мм, канистъра е с размер /без стойката/ в/ш/д - 85/150/220, с 577мм дължина бутилката няма ли да има конфликт освен с резонаторното гърне, и с гърловината на резервоара?

Някой колега би ли ми препоръчал сервиз в който да могат да направят тази преработка грамотно - имам предвид преместване на канистъра, евентуално преработка на резонаторното гърне и монтаж на газова бутилка /40л горе-долу става, а 60л е направо идеално/?
    На няколко места съм питал /сервизи за монтаж на ГИ/ и навсякъде ми отказаха.
    Чел съм във форума по темата http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=55231 - не ми хареса само това, че регулатора на спирачното усилие е преработен, пък и там става дума за Фронтера А.
    Последно редактиран от CarTest™ ; 13-02-17 в 17:34

Място
    Стара Загора
    Публикации
    11
    Точки (при гласуване)
    0

Няма проблем с гърнето, остава достатъчно разстояние. Маха се един ламаринен щит, който при мен беше изгнил, филтъра се демонтира от стойката, удължават му се маркучите и се слага над лявата греда. Първо сложихме тънка пура, с основа от метанова бутилка от към пода. Стана идеално, но пробега беше около 160 км. Сложихме по- голямата, като махнахме основата, единствен проблем е недостатъчната височина за кутиятя на бутилката. Реално не може да се монтира на ъгъл 30', а малко по-малък. Пробег около260-275 км с 38 л газ. Не виси и не се вижда, задната броня е доста по- ниско. За по- дълга бутилка трябва да преустроиш тръбите на резервоара, може и следващ размер по диаметър. Минал съм озаконяване на уредбата без проблем.

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте колеги,

Ще използвам темата за да попитам следното: Възнамерявам да купя една фронтера Б 2000г 2.2 Бензин 136 к.с., къса база, която ще се кара от мен и баща ми само извънградско /от Варна до село на 20 км/ и в горите ще се пренасят дърва. Според вас при каране извън-градско със скорост 90-100 км толкова караме и горско /1-ва,2-ра/ на газ какъв разход мога да очаквам с хубави гуми по размер оригинални каквито ги дава производителя. Ще се радвам ако изкажете мнение.Също според вас колко излиза цялостно обслужване на този бензинов двигател. Уточнявам, че е решено колата ще е Бензинов двигател и ще се кара на газ така, че за дизел нямам интерес. Имате ли впечатление дали носи Късата база на товар ако се пуснат задните седалки и се напълни догоре с дърва дали може по нормален сух черен път да се кара бавничко джипа и дали увисва.

Благодаря предварително и поздрави за добрия форум.

Място
    Варна
    Публикации
    957
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на syfer Преглед на публикациите
    Здравейте колеги,

Ще използвам темата за да попитам следното: Възнамерявам да купя една фронтера Б 2000г 2.2 Бензин 136 к.с., къса база, която ще се кара от мен и баща ми само извънградско /от Варна до село на 20 км/ и в горите ще се пренасят дърва. Според вас при каране извън-градско със скорост 90-100 км толкова караме и горско /1-ва,2-ра/ на газ какъв разход мога да очаквам с хубави гуми по размер оригинални каквито ги дава производителя. Ще се радвам ако изкажете мнение.Също според вас колко излиза цялостно обслужване на този бензинов двигател. Уточнявам, че е решено колата ще е Бензинов двигател и ще се кара на газ така, че за дизел нямам интерес. Имате ли впечатление дали носи Късата база на товар ако се пуснат задните седалки и се напълни догоре с дърва дали може по нормален сух черен път да се кара бавничко джипа и дали увисва.

Благодаря предварително и поздрави за добрия форум.
    Случаино се каня да се разделя със моята хубавица, но тя е 1996 със двулитовия мотор. Обаче си има всичко-газ, климатик и ревизиран двигател. И 7 см лифт и теглич. И нова външна бензинова помпа.
    Гори около 14л газ .
    Помисли си!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Мнение за МЛ 230,270,или 320 бензин
    От tisho-samokov във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 10
    Последно мнение: 15-11-15, 19:27
  2. Отговори: 1
    Последно мнение: 25-11-14, 08:09
  3. ПАДЖЕРО 2 3.0 Бензин или ФРОНТЕРА Б 2.2 16В Бензин?
    От mitkoXT във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 11
    Последно мнение: 29-12-11, 16:18
  4. мнение за офа б 2.2 бензин
    От titan във форум OPEL
    Отговори: 23
    Последно мнение: 20-01-10, 09:45

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •