Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 33

Тема: Мнение за Фронтера 2.2 бензин

Място
    БЛАГОЕВГРАД
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    5

По подразбиране Мнение за Фронтера 2.2 бензин

Здравейте, моля за мнение за Фронтера 98г. 2.2 бензин. Колата е от Германия нов внос. Новото табло, отзад е на рамена, не е на ресьор. На кантар съм за такава или 2.3 дизел от старата. Какво ще ме посъветвате. Бензиновата няма да се кара газ.

Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Мнение за Фронтера 2.2 бензин

Цитат Мнение на GECATA 73 Преглед на публикациите
    Здравейте, моля за мнение за Фронтера 98г. 2.2 бензин. Колата е от Германия нов внос. Новото табло, отзад е на рамена, не е на ресьор. На кантар съм за такава или 2.3 дизел от старата. Какво ще ме посъветвате. Бензиновата няма да се кара газ.
    Здравей, карам такава една година непрекъснато в града, извън града и по черно. Много съм доволен. Движи се и със 140, но нормално е 100-110. Извън пътя се справя достатъчно добре, но важни са и гумите. Питай, ако нещо конкретно те интересува. Имам и ГИ.

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

Място
    БЛАГОЕВГРАД
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на PMilkov Преглед на публикациите
    Здравей, карам такава една година непрекъснато в града, извън града и по черно. Много съм доволен. Движи се и със 140, но нормално е 100-110. Извън пътя се справя достатъчно добре, но важни са и гумите. Питай, ако нещо конкретно те интересува. Имам и ГИ.

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
    пусни един телефонен номер

Място
    град Ловеч
    Публикации
    146
    Точки (при гласуване)
    10

Аз пък знам мотор екотек.Докато е здрав добре!Като почне да гори масло продавай бързо.

Публикации
    31
    Точки (при гласуване)
    6

Имам наблюдения над 3 Фронтери. 1-вата беше 2.3Д къса база - впечатленията ми са върви слабо , гори много. Като искам да подчертая , че не съм я карал извън пътя и там не знам как се държи. 2-та къса база бензин 2.0i , върви прилично гори малко множко , ама тва беше от газовото , иначе си е малко по-тромаво от лека кола и 3-тата е моята която вече карам година и нещо около 22000км тя е 2.2i 136 коня с обикновено газово , като цяло първите ми впечатления бяха че е голяма мърша 2 тона и аз съм с едни по-големки гуми 235/85/16 - което е доста повече от оригиналните външния диаметър е около 80см че и малко отгоре , което е почти 32''-ки. И така докато не ми се прецака изпарителя. Наложи ми се да покарам известно време на бензин и видях, че те нещата изобщо не били така върви 120-130 спокойно на пътя , в калта на бавните и тея ги развърта ама някак си при по-тежка кал и при потегляне аз препоръчвам мааалко по-малки гуми и следващите ще са ми такива , само не знам още колко точно да взема , а смятам да компенсирам по-голямата височина с която съм свикнал с лек лифт от 5см с подложки на пружините и с натягане на торсионите. Замислям се за ГИ защото в момента разликата на бензин и на газ е много голяма. Иначе с това газово преди две седмици София/Русе 110-130 че на места и малко отгоре 14,5л/100км газ.
    Абе доволен съм , ако не ми бяха проблемите със загряването (недозагряването) бих ти препоръчал мотора. Но на фона на дизела това което съм чел е че пак 2,2 е единствения вариант.

Място
    София
    Публикации
    6,418
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на cecoboy Преглед на публикациите
    ... 1-вата беше 2.3Д къса база....
    Я пак ?

...Здравейте, моля за мнение за Фронтера 98г. 2.2 бензин. Колата е от Германия нов внос. Новото табло, отзад е на рамена, не е на ресьор. На кантар съм за такава или 2.3 дизел от старата... .
    Разликата между двете е като да си се качил на магаре , или на кон . Ти избираш !
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,158
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Vlado_Ts Преглед на публикациите
    Я пак ?
    Разликата между двете е като да си се качил на магаре , или на кон . Ти избираш !
    И едното малко шапаво
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Публикации
    31
    Точки (при гласуване)
    6

Ами къса си беше , сега видяф че няма 2,3 ама не въевеше!

Място
    София
    Публикации
    6,418
    Точки (при гласуване)
    24

Ами къса си беше , сега видяф че няма 2,3 ама не въевеше!
    Добре де , хем разправяш че си имАл 2,3 къса база , хем сега си видял че такава няма .
    Последно ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    София
    Публикации
    4,423
    Точки (при гласуване)
    15

Имам наблюдения над 3 Фронтери. 1-вата беше 2.3Д къса база ...
    Е така се бута къщичка от карти още преди да си я вдигнал.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

Публикации
    31
    Точки (при гласуване)
    6

И къде съм разправял че съм имал такава? Писах , че имам наблюдения (впечатления) , аз и втората съм я нямал , само 3-тата ма сега като се замисля я взех щото имах впечатления от една същата като моята 2,2 дълга база и кво? Нещо? Къв ти е проблема и защо се заяждаш?

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,158
    Точки (при гласуване)
    10

И къде съм разправял че съм имал такава? Писах , че имам наблюдения (впечатления) , аз и втората съм я нямал , само 3-тата ма сега като се замисля я взех щото имах впечатления от една същата като моята 2,2 дълга база и кво? Нещо? Къв ти е проблема и защо се заяждаш?
    Той , Ники , не се заяжда.Такъв си е.Гледа да си е подкрепено изказването.И Владо , па и...Дай да сме си сериозен форум
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Място
    София
    Публикации
    4,423
    Точки (при гласуване)
    15

Финансов - цЕл живот не ми стигат парите, и не се заяждам, просто има глупости пред които не мога да си замълча.

Място
    БЛАГОЕВГРАД
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    5

Не е нужен спор, просто се търси мнение на повече хора, не съм карал нито една от двете и нямам впечатление. Последният ми джип беше Гранд Чероки с 2.5 ВМ мотор, там мога да споделя болежките си, преди това съм имал Монтерей 3.2 автомат и бях много доволен. Спрял съм се на Фронтера дълга база , защото ми трябва по-голям багажник, като цяло е голяма и ми харесва.
    Та търся колега от Монтана дето ще може да погледне една Фронтера там и ако е читава да я отнасям. Ако има някой нека прати номер на лично и да му дам телефон на човека и ако може да я види дали си заслужава да пътувам.
    Много съм благодарен на всякакви мнения за този Модел.

Място
    София
    Публикации
    6,418
    Точки (при гласуване)
    24

[QUOTE=cecoboy;3102118]И къде съм разправял че съм имал такава? Писах , че имам наблюдения (впечатления) , аз и втората съм я нямал ..../QUOTE]

Споко , не се впрягай

Да , пишеш че имаш впечатление , но то се подразбира че не става въпрос за впечатление от външен вид ,а от каране . А ти спомена , че си карал :

...Имам наблюдения над 3 Фронтери. 1-вата беше 2.3Д къса база - впечатленията ми са върви слабо , гори много. Като искам да подчертая , че не съм я карал извън пътя и там не знам как се държи. 2-та къса база бензин 2.0i , върви прилично гори малко множко , ама тва беше от газовото , иначе си е малко по-тромаво от лека кола .....
    ...но тъй като 2.3 КБ няма , то си карал ( ако изобщо) или 2.5 или 2.8 . В сравнение с 2.0i и двете обаче имат доста по- голям въртящ момент , така че от трите 2.0 е най - спъната .

Но както и да е .
    Към Гецата : няма какво да се замисляш . Стига 2.2 конкретния екземпляр да е читав. Само внимавай , че по Монтанско трудно се вкарва нещо друго освен скрап .

Място
    БЛАГОЕВГРАД
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    5

Сега дилемата е нова, един приятел кара една от Италия и утре ще е тук, само че е с 2.5 ВМ, е... ли го кво да правя. Ще я Видя със сигурност щото ми е близо. И аз не знам май какво искам като двигател, ама тая дето идва е и с клима, а бензиновата няма. Надявам се до понеделник да решим дилемата и да пускам нова тема КАКВА НОВА СКРАП СИ КУПИХ

Място
    София
    Публикации
    4,423
    Точки (при гласуване)
    15

Сега дилемата е нова, един приятел кара една от Италия и утре ще е тук, само че е с 2.5 ВМ, е... ли го кво да правя. Ще я Видя със сигурност щото ми е близо. И аз не знам май какво искам като двигател, ама тая дето идва е и с клима, а бензиновата няма. Надявам се до понеделник да решим дилемата и да пускам нова тема КАКВА НОВА СКРАП СИ КУПИХ
    Климатика е важен, че глей как изтрещя времето.

Не мисля, че може да се очакват чудеса от 20 годишни кенефи "нов внос" , та сваляй от цената колкото можеш, и после ревизия и обслужване, да знаеш, че ти си сменил всичко което е трябвало.
    Наливането на пари в дърт джип си е процес, за който предполагам си наясно.
    Относно дизеловите мотори, имам приятели с ВМ-и (не на Опел) които по 200-300-400К не са ги барали освен стандартното обсужване, а познавам и такива дето бЕрат ядове, та явно си е до късмет.
    Гледай поне салона да е читав, ако те интересува де, другото се прави.

Място
    София
    Публикации
    6,418
    Точки (при гласуване)
    24

.... е... ли го кво да правя..... И аз не знам май какво искам като двигател....
    Е тука вече нема как да помагаме .

Обаче поне ти съчувствам .В смисъл знам кво е да ти влезе мухата , че и кинтите да си приготвил .

Все пак : климатика си е благинка . И друго има : нали си карал Черок с такъв мотор , поне му знаеш дертовете .
    Макар че минус за този мотор е че не търпи много-много "издуване" на висок оборот . А както е известно , "ония на Запад" не си купуват колите за да карат с тях яйца в пликове , ами раздават газ колко може , до ламарините . Хеле пък `талЯнците ...
    абе .. нож с две остриета .
    Последно редактиран от Vlado_Ts ; 03-02-17 в 14:12

Място
    БЛАГОЕВГРАД
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    5

На Черока не съм имал проблеми с мотора, той просто си изгасна на един светофар, точно след като го бях измил след разходка в гората и повече не запали. Гледа го кой ли не и нема палене. Тогава го разглобих и открихме че е от Вояджър мотора, демек като на фронтерата. В черокито беше резана инсталация , преправани бяха много неща. Като мотор ми хареса как върви. Абе утре отивам с парата в джоба да гледам и ако е мойта кола си тръгвам с нея. Ако не ще чакам някой да види тая в Монтана и да взема евентуално нея.

Място
    БЛАГОЕВГРАД
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    5

Здравейте, аз отново да питам. Колега от Монтана ходи да гледа джипа, двигателя работел много добре, раздатка и преден мост също. Има малко ръжди отвън, но това не е проблем, ще си ги оправя. Каза че ръжди по шасито има само на едно място и то повърхностна, обаче резервоарът имал доста ръжда по него. Та въпроса ми е метален или пластмасов е този резервоар или е видял предпазната ламарина. Колата е 97г. 2.2 бензин без климатик. Благодаря предварително.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Мнение за МЛ 230,270,или 320 бензин
    От tisho-samokov във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 10
    Последно мнение: 15-11-15, 19:27
  2. Отговори: 1
    Последно мнение: 25-11-14, 08:09
  3. ПАДЖЕРО 2 3.0 Бензин или ФРОНТЕРА Б 2.2 16В Бензин?
    От mitkoXT във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 11
    Последно мнение: 29-12-11, 16:18
  4. мнение за офа б 2.2 бензин
    От titan във форум OPEL
    Отговори: 23
    Последно мнение: 20-01-10, 09:45

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •