Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грешно залепена винетка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грешно залепена винетка

    Здравейте колеги, в службата колега е взел грешните документи и е залепил винетка, която е предназначена за друга кола. Старите винетки се отлепваха във фирмите за смяна на стъкла, но с новите дали ще се получи? Какво бихте ме посъветвали, защото с тази кола се ходи предимно командировки и все пак си е предпоставка за заяждане от страна на КАт.

  • #2
    От: Грешно залепена винетка

    Да сннима и двата комплекта документи на двете винетки в и да ги показва тях. И катаджиите са хора понякога.

    Коментар


    • #3
      От: Грешно залепена винетка

      Щом има винетка не е проблем според мен.Никъде не съм прочел, че водачът е длъжен да представя касова бележка.тя е документ, че си закупил винетката,а самата винетка е документа удостоверяващ пред кат че си заплатил таксата...
      Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

      Коментар


      • #4
        От: Грешно залепена винетка

        Здравейте, преди малко се обадих на известна фирма занимаваща се със монтаж на автостъкла и казаха, че за 2 лв ще я сменят. Притесних се, защото аз карам и двата автомобила и реално съм в нарушение, а и пътувам доста командировки.

        Коментар


        • #5
          От: Грешно залепена винетка

          Я пак? Какви документи?Купуваш винетка и я лепиш трябва да отговаря на категорията.Какви грешни документи?

          Коментар


          • #6
            От: Грешно залепена винетка

            Досега никой не ми е искал касовата бележка,а и от времето избледнява и не се чете.
            Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

            Коментар


            • #7
              От: Грешно залепена винетка

              Карай безгрижно. Премествали са ми винетка след смяна на челно стъкло, ами личеше си...Касиерката оня ден вместо ВМ е чукнала ВА от рег. номер, никой досега не ми е искал бележка.
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: Грешно залепена винетка

                Един единствен път ми искаха документ за винетка. Спряха ме по пътя Слънчев бряг - Тънково. Гледа гледа иска документи, показах му малката част от винетката, но се заяде и иска документ с който съм я купил. Принципно всичко ми седи в жабката или в папката с документи (която беше в караваната) и му казах че ще я намеря, отворих караваната разхвърлях нещата, но спряха подпийнал таксиметров и тоя ми каза да си ходя. Така че реално не-знам какво може да ти кажат, но са ме спирали да се заяждат...

                П.П. 6 месеца по-късно установих че тогава съм бил с изтекъл ТП на джипа, но него никой не го забеляза (слава богу).

                П.П. Когато са ми местили (по предишна винетка от споменатата горе) беше доста разкъсана и не са ме спирали (имах документ от фирмата за стъкла че са ми го сменяли)
                LR Discovery 300Tdi 1996
                Subaru Outback 2.5 1998
                Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                Коментар


                • #9
                  От: Грешно залепена винетка

                  Днес питах един познат полицай за касовата бележка.
                  Отговора беше: Ти луд ли си,или полудяваш? Хората карат без книжка,ти касова бележка.
                  А бяха две патрулки,и пет човека.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #10
                    От: Грешно залепена винетка

                    А фактурата/договора за колата трябва ли да си го нося ?!?!

                    Това са глупости според мен, няма на какво основание да ти иска касова бележка за винетката, то няма и за какво да те глоби всъщност ?!?!

                    Имаш винетка, отговаря на категорията, залепена е и толкоз !!
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Грешно залепена винетка

                      Знам по-лесен вариант - касовата на скенер, после фотошоп, корел и принтер.
                      Ако не си разбрал , не ти и трябва.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Грешно залепена винетка

                        Теоретично могат да напишат акт:
                        Чл. 100.
                        ...
                        (2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г., доп. - ДВ, бр. 101 от 2015 г., в сила от 22.12.2015 г., доп. - ДВ, бр. 11 от 2017 г., в сила от 31.01.2017 г.) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да залепи валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 1, т. 1 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство по начин, възпрепятстващ повторното му ползване при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност. Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да предоставя при необходимост валиден документ, доказващ плащането на съответните такси в съответствие с тарифата и наредбата по чл. 10, ал. 6 от Закона за пътищата.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Грешно залепена винетка

                          Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
                          П.П. Когато са ми местили (по предишна винетка от споменатата горе) беше доста разкъсана и не са ме спирали (имах документ от фирмата за стъкла че са ми го сменяли)
                          Тоя документ не ти върши никаква работа, ако те глобят за нередовна винетка.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Грешно залепена винетка

                            И аз имах подобен проблем и го реших горе долу като това дето предложи Майстора но с копие на двете бележки,макетен нож,тиксо и отново копиране.Не е престъпление но е решение...
                            +359 889 301 623 Явор
                            Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                            Коментар


                            • #15
                              От: Грешно залепена винетка

                              Инвалидите какъв документ доказващ плащането имат !?

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              Теоретично могат да напишат акт:
                              Чл. 100.
                              ...
                              (2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г., доп. - ДВ, бр. 101 от 2015 г., в сила от 22.12.2015 г., доп. - ДВ, бр. 11 от 2017 г., в сила от 31.01.2017 г.) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да залепи валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 1, т. 1 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство по начин, възпрепятстващ повторното му ползване при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност. Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да предоставя при необходимост валиден документ, доказващ плащането на съответните такси в съответствие с тарифата и наредбата по чл. 10, ал. 6 от Закона за пътищата.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X