Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прекъсване , сецване на 1,7 i след 2000 оборота

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прекъсване , сецване на 1,7 i след 2000 оборота

    Лада 4х4 октомври 2008г., на 54000 км. / поне на толкова е километажа/, компа и мисля че е Бош 7.9.7+ но не съм сигурен с две ламбда сонди Евро-4 , ГИ Тамона Прогас с регулатор налягане Томасето Аляска-чисто нов на 1000км.

    Почвам с историята преди около 1000км. почна да присецва, забива муцуна, ще изкарти разадатката от 2200 до 2400 и от 2600 до 2800 оборота и на газ и на бензин на всички скорости, като присецва два три пъти здраво после натискам съединителя да не изкъртя нещо. От 2400 до 2600 няма присецване или прекъсване.До 2000 оборота няма никакво прекъсване , колата има мощност ускорява добре но само при стабилно натискане на педала, при леко натискане на газта на въпросните оборота заглъхва и прекъсва. Чека светеше имам ЕЛМ и ми показа грешки на "Торгуе про" - датчик на скороста, 3000 ,3001 ,3003 пекъсване във 2 и 3 цилиндър.
    Интересно, е че пали много добе при -17 по студовете, държи обороти и си ги намалява, като загрее. Изчетох де що има тука и по руските форуми и почнах: - смяна нови свещи Денсо ТТ за газ с хлабина 0.8, кабели Тесла чисто нови, чисто нова бобина, смяна датчик на скоростта, смяна датчик колянов вал, смяна датчик положение дроселна заслонка. Нещата като, че ли се успокоиха малко за около 6-700км, грешките изчезнаха и от тогава не ми е светкал чека. Преди три дни пак почна да прекъсва и се сецва на същите обороти, бегом при газаджията с компа - покарахме 40 км на газ и 40 км на бензин и отново излязоха горепосочените грешки но този път не светеше чека. Момчето следеше живи данни. Имаше съмнения за дебитомер но всичко е добре, на място при загасен двигател правихме тест на датчика на дроселната заслонка, работи идеално показва графика без кривини, като следи натиска на педала . Единствено момчето забеляза, че датчика на разпределителния вал /фазовия/ на празни обороти мени леко стоиности и наиситина колата леко клати двигателя, на което не бях обърнал внимание. По мнение на момчето проблема според него е механичен - клапани, сегменти, компресия, верига, като датчика на разпределителния вал установява пропуски в запалването отново на 1 и 3 цилиндър. Казах му че съм сменил и датчика на скороста но на живи данин излизаха стоности от 20 до 250км в час през няколко секунди независимо с колко се движа - некоректни данни.
    Откачих датчика за скороста от куплунга - няма промяна. Тъй като имам фазов датчик се помъчих да го сменя, въртях дърпах но не мога да го извадя явно пластмасата се е раздула откъм зъбчатката на веригата.На другия ден запалих и положението беше станало много зле но само в същите обороти, ходих до Средец на 35км.В града карам до 2000 оборота до 5та и всичко е наред. Извън града колата се движи добре само в диапазон от 2400 до 2800 оборота /около 80км.ч./, от 2200 до 2400 и от 2600 до 2800 ще раздроби окачването от прекъсване с блъскане.Откачих от буксите датчика на разпредвала - фазовия и датчика за неравен път , никаква промяна даже не светна чека само дето палеше по трудно , покарах 10км. и ги включих обратно буксите, чека не беше светнал .

    За да сменя фазовия датчик трябва да отварям капака на клапаните и да го режа с ножовка, както гледам по руските форуми така го вадят, но това ще стане в събота.
    Като отворя капака в събота ще огледам и хидравличните подвигачи на клапаните да не е спекъл някой или да е хлабав, ще премеря и комперсията.
    За сега възлагам надежда след смяна на фазовия датчик да ми се размине но има и други варианти, не знам дали са възможни:
    - нещо компютъра да не управлява правилно дюзите или бобината, - ламбда сонда
    Не знам в Бургас дали някой има софтуер специално за лада с които да поровим по колата, може да покаже нещо друго.
    Търся мнения от опит по въпроса и как точно да проверя състоянието на хидравличните повдигачи, като сваля капака.
    Последно редактирано от niki721220; 01-02-17, 20:58.
    Тойота Аурис-2017
    Лада 4Х4-2008, Citroen C4 Grand Picasso -2007,
    Citroen C1-2006, Citroen Xsara Picasso-2002 , Citroen BX 15TGE-1992

  • #2
    От: Прекъсване , сецване на 1,7 i след 2000 оборота

    Баси!
    Не вярвах че ще доживея да видя машината на времето ...
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Прекъсване , сецване на 1,7 i след 2000 оборота

      Първоначално публикуван от niki721220 Преглед на мнение
      Лада 4х4 октомври 2018г., на 54000 км. / поне на толкова е километажа/, смяна нови свещи Денсто ТТ с хлабина 0.8,
      Жив да не бях!
      Гледам и нов модел свещи са пуснали...
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: Прекъсване , сецване на 1,7 i след 2000 оборота

        Подобни приключения имах с друго руско творение. Оказа се, че бобината за ВН (двуканална) работи когато и както си иска. Сложих от автомобил и поне това не създава грижи.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          От: Прекъсване , сецване на 1,7 i след 2000 оборота

          То при това писание не може без грешки, разбира се че свещите са Денсо , колата е 2008г.
          Тойота Аурис-2017
          Лада 4Х4-2008, Citroen C4 Grand Picasso -2007,
          Citroen C1-2006, Citroen Xsara Picasso-2002 , Citroen BX 15TGE-1992

          Коментар


          • #6
            От: Прекъсване , сецване на 1,7 i след 2000 оборота

            При поява на тези грешки компютъра изключва съответните цилиндри. При рестартиране ги включва отново. Може да е от фазовия датчик, сваля се лесно...без рязане !!!...втори вариант - повдигачите - ама тя би трябвало да е с по-новите (по-малки), които уж не създават проблеми и трети вариант - датчика за детонации... това естествено ако "бобината" не е проблемна, също и кабелите.

            Коментар


            • #7
              От: Прекъсване , сецване на 1,7 i след 2000 оборота

              Наистина се сваля лесно фазовия, но както казах моя се е раздул отвътре и сега диаметъра му е по голям от отвора.Ще направя снимки при свалянето . Днес гледах втората ламбда сонда в началото на студен ДВГ не мърда, като загрее и тя почва да скача като първата от 0,2 до 0,8 при работа на място. Открих че мога да предотвратя прекъсването- като усетя, че леко придърпа натискам газта и натоварвам двигателя и той не придърпва.
              Тойота Аурис-2017
              Лада 4Х4-2008, Citroen C4 Grand Picasso -2007,
              Citroen C1-2006, Citroen Xsara Picasso-2002 , Citroen BX 15TGE-1992

              Коментар


              • #8
                От: Прекъсване , сецване на 1,7 i след 2000 оборота

                Днес успях да извадя фазовия датчик със сериозен натиск отвътре, отвън се счупи.Раздут е леко. Нещата като че ли са малко по добре, ама утре ще тествам по добре защото пак прекъсва. Остана само грешка 0301 първи цилиндър. Някой да е чувал за инициализация при Бощ7.9.7+след смяна на датчици. Руснаците го споменават в една тема, ама явно трябва програма и човек който разбира.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:444444444444.jpg
Прегледи:1
Размер:187.6 КБ
ID:5742657 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1111111111111111111.jpg
Прегледи:1
Размер:103.1 КБ
ID:5742658Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22222222222.jpg
Прегледи:1
Размер:105.9 КБ
ID:5742660Натиснете снимката за да я уголемите

Име:333333333333333.jpg
Прегледи:1
Размер:84.6 КБ
ID:5742661
                Тойота Аурис-2017
                Лада 4Х4-2008, Citroen C4 Grand Picasso -2007,
                Citroen C1-2006, Citroen Xsara Picasso-2002 , Citroen BX 15TGE-1992

                Коментар


                • #9
                  От: Прекъсване , сецване на 1,7 i след 2000 оборота

                  Имах сходен проблем като твоя. При диагностиката изкарваше, че няма запалване на 2 и 4 цилиндър. Колата присецваше и работеше неравномерно. Смених и стъпковото моторче и мотора заработи нормално.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прекъсване , сецване на 1,7 i след 2000 оборота

                    Установих, че ми е счупен и успокоителя на веригата / на две / , стария го извадих, като свалих зъбното колело на разпределителен вал, иначе се мъчих и не можах да го извадя. Само не знам къде са другите парчета две малки около сантиметър, предполагам в картера.Новия успокоител го взех за 18лв. То какъв зор е видяла да счупи тая пластмаса не знам, освен да е разтегната веригата! Утре ще видя дали още прекъсва, че днеска укъснях. Надявам се да е било от това отчитането на неправилна работа в първи цилиндър.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11111111.jpg
Прегледи:1
Размер:87.8 КБ
ID:5742744 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22222222222222.jpg
Прегледи:1
Размер:92.5 КБ
ID:5742745Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33333333333333.jpg
Прегледи:1
Размер:206.0 КБ
ID:5742746Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4444444444444444.jpg
Прегледи:1
Размер:85.7 КБ
ID:5742747
                    Тойота Аурис-2017
                    Лада 4Х4-2008, Citroen C4 Grand Picasso -2007,
                    Citroen C1-2006, Citroen Xsara Picasso-2002 , Citroen BX 15TGE-1992

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прекъсване , сецване на 1,7 i след 2000 оборота

                      Тъй сагата свърши, днес прегледах датчика за скоростта и установих, че кабелите му са се наврели под жилото и са се протъркали опирайки на корпус. От там и некоректните данни от него. Изолирах подобаващо прихванах кабела и сега отчита правилно.
                      Тествах колата няма вече прекъсвания работи си идеално.
                      Значи не е било прекъсването от фазовия датчик , остават кобминацията от счупен успокоител на веригата и протърканите кабели на датчика за скорост. По мое мнение проблема е бил в протърканите кабели, който давайки на корпус са шашакали нещо компа. Извода не подценявайте датчика за скорост може да доведе до проблеми. Заради него смених почти всички датчици: колянов вал, фазов, положение дроселна заслонка, бобина, кабели на свещи, два пъти свещите.
                      Тойота Аурис-2017
                      Лада 4Х4-2008, Citroen C4 Grand Picasso -2007,
                      Citroen C1-2006, Citroen Xsara Picasso-2002 , Citroen BX 15TGE-1992

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X