Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

    Врътнах вече 60 и няколко хиляди километра с въпросната машинка Джип Гранд Чероки модел 2014 (първа регистрация - средата на Декември 2013) оборудване Оверленд.
    Което за тази година производство ще рече: Quadra-Drive 2 с ELSD (електрически управляем заден диференциал) и раздатка MP3023. QuadraLift - пневматично окачване, 3.0CRD/250к.с. (580NM от 2000об/мин), 8 скоростен автомат ZF 8HP70, Uconnect 8.4AN (централна конзола с 8.4 тъч скрийн и навигация), 5" дисплей вместо скоростомер, с допълнителни към оборудването (поне така пишеше в документите) заводски активен темпомат, усилени спирачки, blind-spot монитор...
    Заводски дойде с летни гуми Континентал 265/50/20. За зимата взех отделен комплект Нокиан WR SUV3 265/60/18 (заедно с датчици за налягането). При прехвърляне на зимни/летни гуми няма проблем с TPMS - колата сама се оправя кой датчик на кое място е.
    Автомобила - 3 годишен.
    Използва се основно в града. Преимуществото там - добър поглед върху пътната обстановка (виждаш надалеч над покривите на повечето автомобили) не се притесняваш за дупки и високо повдигнати шахти, локви и т.н... Недостатъка - размера и разхода на гориво... Повратлив е, но е по-широк от доста автомобили, и страничната дистанция при разминаване е доста по-малка.
    Извън града има не много чести, но достатъчно дълги пътувания (включително Мурманск и Норд-Кап - www.slowtraveler.net ).
    Извън града е много комфортна машина - въртиш километрите без да се уморяваш. Пневматиката 'прикляка' с няколко сантиметра при по-високи скорости. Не люлее, дори и при 200км/ч си стои плътно на пътя... Дупките не ги усещаш, а ако влезеш в трап - не достигаш до ограничител - ходовете за шосейно каране са повече от достатъчни.
    Динамиката също е добра - по-добра от навярно 80% от автомобилите по нашите пътища..
    Автоматика - превключва достатъчно бързо, но при динамично шофиране (или при нужда от по-бързо изпреварване) е добре да се включи режима СПОРТ - тогава двигателя е в по-високи обороти и доста по-бързо / моментално получаваш тягата...
    Да, масата (2.5т сухо тегло) си казва думата - при остри завои се усеща недозавиване / увличане на масата...
    Системата за стабилност позволява известни волности. Но настройките и зависят и от избрания режим на Select Terrain (AUTO и SNOW/MUD/SAND/ROCK).. Засега най-често съм използвал режима SNOW - кутията започва да не заключва торк-конвертора - превключва много меко, тръгва на втора, пишат, че затяга допълнително раздатката, АБС и стабилизацията стават доста 'по-строги'...
    Извън пътя опита ми е малък - летните черни баири ги катери с лекота. Сега зимата на няколко пъти включвах понижаваща предавка (което напълно заключва и раздатката) - в дълбок сняг нямах никакви грижи - месеше и буташе снега с лекота при маневриране на малко пространство (иначе на 'бързи' правеше опити да се заравя, и успявайки да се измъкне подскачаше рязко към дувара ).
    Да, пневматичното окачване в такъв случай не го вдигах над Офроуд 1 (възможните нива са EXIT-PARK / AERO / NORMAL / OFF 1 / OFF2)..
    Според мен това е по-правилната стратегия (дори карах където мога из снега на NORMAL), защото ако легнеш някъде, имаш възможност да вдигнеш автомобила още няколко сантиметра и да пробваш да я лашнеш, а и при по-ниските нива спойлера избутва снега и ти позволява известна свобода на решенията. Като стана въпрос за лашкането - Джип са предвидили такава функция - кутията позволява периодично бързо превключване D/R/D без натискане на спирачката за да успееш да разлюлееш автомобила. Проблеми с окачването не съм имал... Да, фейс-лифта на фейс-лифта има подобрени задни балони на окачването - имат гофра, предпазваща от прах и боклуци самия балон, но моя няма такива - навярно около 100-120х.км ще трябва да сменям задните балони заради пясъка и абразивите, които влизат в работната повърхност и ерозират балона. Интересно решение на Джип е 'полузатворената' система. Системата е пълна с Азот, който само се премества между балоните и бутилка сгъстен азот. За това е нужно по-малко компресорче (бутилката е под налягане около 12-15атм), а и така в цялата система не влизат влага и боклуци..
    За съжаление както повечето съвременни автомобили, и Джипа е станал доста 'пластмасов'... Вчера установих, че явно съм натиснал някоя ледено/снежна купчина тези дни, и леко се е откопчал един пластмасов спойлер пред предните гуми (оправящ аеродинамиката, и непозволяващ пръски от гумата да попадат на предното стъкло)... Да, пластмасата е еластична и няма поражения, но трябва да я закача обратно на мястото... За малко по-сериозен офроуд Джип са предвидили маската да може да се сваля лесно без инструмент - така отпадат тези недостатъци и вероятности да си оставиш пластмасите, но къде пък да сложиш в такъв момент тази демонтирана маска в автомобила (често окаляна)???

    Двигателя - VM A630 - V образен трилитров 'италианец'. Засега - никакви проблеми. Мърка дори в голям студ (пробвано до -21С)... Горивната система е с два горивни филтъра и дренаж (със сигнализация наличие на вода)... Лошото - достъпа до филтрите и пробката на дренажа е невъзможен (намират се под автомобила пред резервоара)... Доброто - има отопление и проблем със замръзнала нафта не съм имал дори при ниски температури. Според документацията би трябвало да има поставен и електрически нагревател на блока, но на 110V (кабелите се купуват отделно), но не съм се завирал да проверя, че е на терсене място...

    Спирачките - предните двубутални, задните - еднобутални. Дисковете - вентилируеми. Що-годе добре спира, но масата също си казва думата - трябва да се има предвид при спазване на дистанция. Засега май износването на спирачките е малко над 50%... Но на дисковете си личи ръб - т.е. навярно при смяната около 80-100х.км ще трябва да сменя и дискове...

    Кутията - удобна. Върти ги предавките както тя си реши, но в повечето случаи съвпада с моя стил на шофиране... Алтернативата - перата на волана ги ползвам много рядко.

    Та така. За 60х.км - направени три ТО (абе доста скъпички са в Балкан стар - само горивните филтри са 300лв, масления - 100лв, а и двигателя събира 9л масло). По време на ТО сменяха доста софтуер по колата и малко хардуер...
    В повечето случаи - превантивно (т.е. отстранявайки вероятни проблеми, които не са се проявявали при мен)...
    Единствения проблем, който установих, и бе отстранен с ъпдейт на софтуера бе с темпомата - в началото ми се изключваше периодично с грешка, и тръгваше отново след изгасване и стартиране на двигателя. Причина - леви програмисти - многократното бързо натискане на бутона 'увеличаване на скоростта' го разбирало като 'залепнал бутон' и с цел безопасност изключва темпомата. След ъпдейта - няма проблем.
    Последния ъпдейт бе заради загиналия артист в щатите, затиснат от такова Гранд Чероки... Общо взето - американска простотия : "ако двигателя работи, кутията не е на P, не си дръпнал 'ръчната спирачка' и слезеш от автомобила - той може да тръгне"... Сега е променена логиката - ако двигателя работи, колана на водача е откопчан, спирачката не е натисната, и се отвори шофьорската врата, кутията автоматично превключва на Р...
    Сменен хардуер :
    1. Сложен термочохъл на сервоусилвателя на спирачките заради вероятно/възможно трупане на конденз и от там - вероятна корозия
    2. Сменени сенници заради възможно прищипване на кабел и късо съединения на подсветката на огледалото. Май Джип не решиха напълно въпроса и като че ли пак ще сменят проводката ...

    Вътре - кожа. Комфортно, приятно и широчко. Доста лампички за нощно осветление (крака, бутончета, бутилки за вода)... 4 отопляеми седалки и 2 вентилируеми. Отопляем волан (зимата е голямо удобство)... Бързо загрява като цяло, но има и 1кВт ел-нагревател за въздуха към предното стъкло. Всичките огледала - затъмняеми... Автоматичните дълги светлини не винаги работят добре при нашия релеф - понякога съм осветил с дългите шофьора на някой изскачащ от хълма камион, но фаровете на камиона още не ги виждам, и затова автоматиката все още кара на дълги... Темпоматите работят добре (до напълно спиране). На магистрала адаптивния темпомат е прекалено 'предпазлив' и удря спирачки отдалеч, затова на магистрала ползвам само обикновения темпомат....
    Аварийното автоматично спиране е стряскащо (Огромен червен надпис на дисплея BRAKE!, пищене на аларма в колонките, съчетано с рязко внезапно удряне на спирачки няма как да не е стряскащо ), но в няколко редки случая съм усещал, че наистина реагира по-бързо от човек - докато прехвърлям крака от газта към спирачка, колата вече спира.
    Първоначално ме дразнеше командването на чистачките 'по мерцедесовски' - фарове, мигачи, предна/задна чистачка барабар с пръскалките - всичко на едно лостче.... Но се свиква... Седалките са ми удобни (ел с 10 посоки с ел-регулируема лумбална опора - как ги смятат посоките - не знам ) ...

    Та така - като цяло - много съм доволен от машинката - за 60х.км само ТО и нафта
    Дано продължава в този дух...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

  • #2
    От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

    Браво, Жоро. На доста въпроси си ми отговорил, които съм си задавал лично по отношение на поведението на колата. Аз тук лично вече съм говорил с JEEP и към месец ноември ще опитат да ми направят хубава оферта за нов. Няма да повярваш, но тук в Германия разрешават дори и по време на гаранцията в сервиза да отидеш със собственото си масло и филтър и те само да го смеят. Единственото което трябва да декларираш само е че отговаря на спецификациите на производителя с разпечатка от сайта му. Масово Геманците го правят и плащат за труда и отпадъчното масло към 200 Евро. Инъче цената с маслата и труда и филтрите на първата смяна е към 400 Евро. Втората смяна на 40.000 км е доста по-скъпа: към 630 евро , но имаше един изпищял германец с 950 Евро, защото преценили,че трябва да му сменят и други течности,понеже живеел в прашна местност, а той самият не се е съгласявал. Тук пълното каско на нов такъв автомобил е в най-тънкия вариянт 580 Евро за година, което е в пъти по-евтино от колкото в БГ.Аз твърдо съм решил да взема СЪМИТ изпълнението, само малко още се притеснявам, как ще се получи в бъдеще ситуацията с дизелите в Европа, но ние в БГ нали все закъсняваме..... Инъче тук на 200 км от мен в гр. Хановер има един търговец,който внася от САЩ на по 20.000 км 5,7 HEMI Оверленди , слага им газови устройства BRC с омасляване на клапаните, 83 литрова бутилка на мястото на резервната гума, а самата резервна гума поставя отдолу купето, където ти ми посочи, че смяташ да си слагаш още една и ги продава по 40.000 Евро. колите са модел 2015, без гаранция, но ако искаш такава, търговецът работи с една компания,на която плащаш между 450 и 850 Евро и получаваш съответно 1до 3 години гаранция на колата с газовото устойство. Разходът на газ бил към 18-20 на магистралата и понеже е американско изпълнение ключът има функция да се пали моторът от разстояние, което уж европейските модели го нямали като опция.
    Ако те интересува тоя вариаянт с газта (аз лично не си падам много по газта и си харесвам дизела) ми кажи, аз може да отскоча до Хановер и да тествам как ли върви това чудо с 5.700 кубика мотор. Иван
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

    Коментар


    • #3
      От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

      Към момента нямам интерес към 5.7 Автономността на дизела е 1000-1300км, докато на 'газаджийката' май ще е наполовина
      За каското - даааааа, тук си е мъка...
      Между другото - новите дизели (тази година) вече са с Адблу, и 'свободното' място под багажника вече е заето от резервоара за течността
      Относно по-скъпата втора смяна - при нея се сменят и горивни филтри, а само те струват около 150 Евро ...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

        [QUOTE=ivaningbg;3190451..... Инъче тук на 200 км от мен в гр. Хановер има един търговец,който внася от САЩ на по 20.000 км 5,7 HEMI Оверленди , слага им газови устройства BRC с омасляване на клапаните, 83 литрова бутилка на мястото на резервната гума, а самата резервна гума поставя отдолу купето, където ти ми посочи, че смяташ да си слагаш още една и ги продава по 40.000 Евро. колите са модел 2015, без гаранция...[/QUOTE]

        Може ли да ме свържете с търговеца, или да го запитате колко ще ми струва един 5,7 HEMI без ГИ и без гаранция с документи за регистрация в Бг?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

          Колега, ето координатите на търговеца, доколкото разбрах говори и английски, защото когато му се обадих и той по друг телефон тъкмо уговаряше продажбата на един с газово с един литовец и се наложи да го изчакам.
          Daimlerstraße 13
          DE-30916 Hannover-Altwarmbüchen
          Zur Händler-Homepage
          Tel.: +49 511 5154470019
          А ето и линк с колата,която се продава все още: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...er=1&scopeId=C

          А това тук е официалният му сайт: https://home.mobile.de/SEEMEYER-U-SCHMIDT#ses

          Той там продава основно американски коли и не би трябвало да имаш каквито и да било проблеми. В мобиле де има много SRT-та с газови уредби. Май на гюнтерите почна да им идва акълът в главата....
          Успех и да кажеш, какво е станало задълвително. Ако нещо не можеш да се свържеш с него ми кажи да му се обадя, ако трябва аз от тук, но ми кажи какво точно ти трябва.
          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
          Тел: +359 887 847261

          Коментар


          • #6
            От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

            Жоро, прав си за "адблу" резервоара, аз това го научих от продавач в магазина до офиса ни. Аз нямам намерение да слагам 2-ра резервна гума, така, че за сега решението на производителя ме устройва. Аз мевду другото се поинтересувах тук все пак за слаганетона печка, но не от WEBASTO, ами от другия голям производител ЕБЕРСПЕХЕР и говорих с тях тук. Струва си да се слага това,ако се ползва колата доста време в студени зони, но аз с тия Родопи сигурно ще се навия да си слова един. Цената с дистанционно управление за ГЧ с монтажа и без да пада гаранцията е 1460 Евро. Ти ми каза, че не си струвало, понеже зимата бързо затопля, аз вероятно ще преценя изкарвайки първата зима тук без него и ако действително е много бързо затоплянето ще се въздържа.
            Вчера имаше среща на високо развнище в Берлин с министри и представители на всички производители на автомобили в Германия и са взели решение с цел да не пострада пазарът на коли с дизелови мотори и с цел занижаването на емисиите основно за колите с евронорма 5 (2009-2014) да разработят софуер с който да се подобрят показателите на двигателите и да има с 25-30% по-низки емисии. За зелените това е прах в очите, но Даймлер, VW, BMW i AUDI са готови да поемат разходите за инсталирането на софтуера, само ако и чуждите производители продаващи коли тук направят същото. Новите модели са с ЕВРО 6 норма, така,че вече съм се определил, какво ще е - като теб дизел.
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • #7
              От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

              Колега, току що говорих с търговеца. Той очаква днес точно един такъв черен модел 2014 година с 60.000 км на него (което е нищо за тоя голям мотор),с бяла кожа 5,7 литра без ГУ, но следващата седмица ще го дава за монтаж на газ, ако тук до 3 дена никой не го купи. Цената му е към 35.000 евро сега с немски документи (няма да се налага да се занимаваш ти тепутва с обмитяване). Гаранцията само ако искаш можея да я сключиш допълнително за 450 Евро на година, за 2 години 650и за 3 години 850. Към тези цени се добавя ДДС 19%, но гаранцияата е за цялата кола - мотор, ск. кутия, електриника и др.
              решавай си, ако искаш дай някакъв номер в Бг да се чуем, но следващата седмица му слагат газово с възможност да се заревдат 70-80 литра. 89 литра точно бил обемът на балона бруто, каза човекът.
              успех.
              Иван
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


              • #8
                От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                Учудващо за мен - излезе ъпдейт на софтуера (не на картите) на мултимедийната система на Джипа 2014г (на по-новите версии имаше няколко междинни ъпдейта, но за старите нямаше досега)..
                Този път промяната е доста видима - повече в интерфейса - вече може да си настройваш/преместваш по-удобните икони по екрана...
                Друга разлика не видях...

                Иначе - 71х.км... Приятните впечатления продължават да се трупат... Другата седмица съм на ТО (изтекла година)..
                Последно ТО преди изтичане на гаранцията... Т.е. според новите 'счетоводни' разчети вече навярно трябва да се готвя за 'изтичане годността' на някои чаркове...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                  Стигнах вече 83х.км...
                  Засега - всичко е оригинално и безпроблемно по джипа...
                  За съжаление тази година поради обективни причини километрите бяха малко, но пък бяха навъртени с удоволствие
                  Пролетта при смяна на гумите видях, че предните ми накладки са почти свършили. Измерих дисковете - за мое учудване - също бяха износени до степен да изискват смяна при смяната на накладките...
                  Поръчах си от Германия дискове и накладки, щото тук ми обявиха сума за смяна от порядъка на 1400-1600лв... Вярно, че дисковете са 350мм и са бая желязо, ама все пак - трябва да има някаква мярка
                  И реших - писнат ли ламаринките - да ги сменям в комплект...
                  Е да, ама лятото мина, дойде зимата, пак смених гумите, пак видях, че накладките са на свършване, ама още не са свършили
                  Та имам пълна готовност (и с помощта на колеги от форума, изпратили ми напълно безвъзмездно специална смазка за водачите и т.н.) за смяна, ама - когато му дойде времето
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                    Жоро, много ме очуди това със спирачките,че на около 80 х.км се сменят заедно с дисковете, но явно с тия 2,5 тона кола....Аз засега съм още на 27.000 км и 2то ТО ми предстои някъде към месец април или май.КУпих си сам всички филтри, че си взема и масло според последния сервисен бюлетин 5В-40 на фирмата АМСОЙЛ (9л) и ще им предоставя колата за смяна на маслото и големия брой чекове,които се полагат към момента включително и смяната на спирачната течност. Аз все искам да те питам, на колко километра грубо се сменят подгревните свещи? То е вчрно,че те не зависят от пробега, а от броя на подгряванията на студен старт,но все пак, ти твоите сменил ли си ги вече веднъж поне?Аз колата в 95% от случаите я ползвам за ходене на работа и обратно (по 35км в посока), така че я паля по 2 пъти на ден на студено.
                    Дано някой друг се сети тук също да напише своите наблчдения върху поведениетона колата си, за да сме си от полза.
                    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                    Тел: +359 887 847261

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                      Днес 83х.км смених оригиналните предни дискове и накладки... Водачите се развиват с имбусен ключ навярно 11мм (или близък до този инчов размер)... Поради липса на такъв инструмент, се наложи да изпилим един шестограм 12мм до правилния размер...
                      Старите накладки бяха 'умрели' почти до нулата... Т.е. - остатък под 1мм. Ръбът на диска бе тръгнал да взема фаска на едната накладка...
                      Дебелина на диска - около 29.5мм при допустими 30.5мм.
                      Учудващо 'ламаринката' нито веднъж не е проскърцала, което ме учуди... Дори мислих, че няма звуково предупреждение, а видях, че ламаринката е допирала диска (бе и почистено челото), но не е звъняла.... Taка, че колегите да внимават - може да не чуят нищо, но да са им свършили накладките...
                      На усилените спирачки (350мм диск) усилията за затягане са 55Нм на водачите, и 195Нм на държача на накладките...
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:brake.jpg
Прегледи:1
Размер:365.3 КБ
ID:5806333

                      За свещите - сменят се по показание... Моята е на 83х.км, като на ден я паля доста пъти (не по-малко от два пъти), и то предимно студена...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                        Жоро, ти тия спирачки предните си ги оставил едва ли не да станат тънки като пощенски марки, преди да ги смениш . Ще ми бъде инетересно да разбера, в какво състояние са ти задните 330мм дискове и накладки - просто за съпоставка и съотношение към предните (не искам да извличам корен квадратен или да правя постулати на нов физичен закон) / питам просто чисто информативно.
                        За свещите ми е чсно,че би трябвало да има индикация на таблото, но ми е интересно ти лично за тези 83.000 км имал ли си такава индикация поне за една подгряваща свещ и ако да,колко броя си сменил?
                        Вчера попаднах на един клип в тубата, където един пичага показа на нов Джип като нашите (2018г.), как да се изключи перманентно "старт-стоп" функцията / премахва се кабелчето (щекерчето) на батерията,която следи за това,какъв ток тече в момент на спиране и готово, но постоянно ти свети оранжева лампичка на таблото,че ти е изключена финкцията. Един друг тарикат откачи щекера на щифта,който поддържа капака на мотора и след като симулира,че капакът едва ли не не е затворен, функцията също не е активирана и свети оранжевата лампичка на таблото. Аз бях питал Еди Рангелов относно софтуерно решение, но той така и не ми отговори, след като единствено ми писа, че не знае, дали е разрешено да се прави на кола,която е в гаранция още.
                        JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                        Тел: +359 887 847261

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                          Да, съвсем умишлено ги оставих да свършат докрая - при смяната на гумите измерих диска и ми стана ясно, че не е препоръчително да въртя втори комплект накладки на него, а накладките въпреки, че бяха накрая, имаха още малко хляб (от тогава врътнах около 3-4х.км)...
                          Сега погледнах - километрите са 84х.км, а не 83х.км, но това не е от голямо значение...
                          Задните дискове и накладки са ОК - има още доста хляб в накладките (навярно износване около 50%).... Но оригиналните дискове са от някаква тенекия (направо не вярвам да е чугун), дето ръждясва като за световно - дори с нокът да ги пипнеш по вентилацията, отвътре пада шепа тежка люспеста ръжда...
                          Относно свещите - както казах, нито съм ги пипал, нито съм имал някакъв проблем.
                          За старт/стоп системата - аз нямам такава система и не съм се интересувал за детайли... Но би трябвало да стане чрез едно реленце, което да 'натиска бутона' например 5 сек след стартиране на двигателя...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                            Мерси, Жоро. За ръждата не се учудвам за задните накладки. На жена ми тук в Германия на голфа дето не го караше 5 месеца и ръждясаха до такава степен новите задните накладки,че се наложи да ги сменяме барабар с челюстите...такаче не хич и не се учудвам. Странно,как ти нямаш "Старт-стоп" функция...то това с бутончето го правя и аз сега, но често го забравям, а зорът е да си е перманентно изключено,че ме дразни.
                            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                            Тел: +359 887 847261

                            Коментар


                            • #15
                              От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                              Имах предвид - автоматично 'натискане' на бутона след старт с лека и елементарна схемичка, без участие на 'пилота'...
                              Иначе се продават и ОБД залъгалки, които явно пускат сигнал за натиснат бутон по същата логика...

                              За дисковете - нямах предвид ръждясването отвън - то е нормално за всеки диск, когато не се кара колата...
                              А сериозното ръждясване на диска отвътре - през вентилационните отвори..
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X