Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парно на 4runner '94 3.0 L бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Парно на 4runner '94 3.0 L бензин

    Здравейте колеги, началото на декември се сдобих с тази машина и страшно съм доволен за целите за които съм я взел. Обаче покрай студовете през януари ми прави впечатление, че в движение парното не духа топло, а максимум хладко (добре, че е този "калорифер" за задните седалки). На място парното загрява доста бавно, но го прави и като тръгна почва пак да охлажда. Като цяло ми се струва, че двигателя също не може да загрее добре, въпреки че индикатора на водата доста бързо отива на средата. Водих я на сервиз и ми казаха да слагам отпред картон или нещо подобно, ама това не е нормално според мен...та някой може ли да даде идея от какво може да става така?!?
    Discovery 1 4.0

  • #2
    От: Парно на 4runner '94 3.0 L бензин

    Термостата не ти работи.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Парно на 4runner '94 3.0 L бензин

      Термостата го провериха най-напред и работи, по-късно ще проверя антифриза. Не знам дали е нормално за тази кола, но перката постоянно върти - слабо, но върти дори току-що запалена на -10
      Discovery 1 4.0

      Коментар


      • #4
        От: Парно на 4runner '94 3.0 L бензин

        А как провериха термостата ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Парно на 4runner '94 3.0 L бензин

          Щом са ти казали,да слагаш картон.
          Смени сервиза колега!
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #6
            От: Парно на 4runner '94 3.0 L бензин

            Здравей колега!Ако ти е духнала гарнитурата между цилиндър и канал за антифриза, което е много възможно за този двг,така прави газова възглавница и се получава този ефект.Иначе е кофти обезвъздушена в комбнация с неработещи термостат и капачка.Затова нови термостат, капачка на радиатора и нов антифриз.По възможност оригинални от Тойота.Антифриза си го направи от Тойотски концентрат 50/50 или по добре 60/50.Ако е карана с вода или много разреден и лошокачествен антифриз, уплътнението на термостата се износва по-бързо, при което част от активното вещество вътре изтича и термостатът престава да извършва пълния си ход.По мазен антифриз(60-65/50) маже и удължава живота на уплътненията на водна помпа и на термостата.
            Та след източване на блока и радиатора и след промивка на системата, повдигаш предницата поне на 20см по-високо от задницата и пълниш до гърловината.Чакаш малко и ако не глътне повече, палиш и продължаваш да пълниш докато влезе цялото количество според книгите за твоята машина. И при монтиране вентилиращата дупчица на термостата да е разположена на най–високо в отвора.А още нещо важно за термостата е, не само че отваря на определените градуси, но и че ЗАТВАРЯ НАПЪЛНО на определените градуси, когато изстива.Незатворил напълно термостат или мързелив термостат, може да е причина за подобен ефект.Нормалната работна температура на двг се поддържа от термостата, т.е. термостатът е постоянно активен.При много ниски температури на въздуха, термостатът ще отвори съвсем малко или почти никак, ако охлаждането на радиатора е по-ниско от зададената стойност за работна температура.Което също зависи и от това дали колата се движи.Т.е. ако е на място и има съвсем слабо обдухване, термостатът може да отвори.Но потегляш и от увеличеното обдухване на радиатора, температурата на антифриза пада, но термостатът ти е мързелив вече и не затваря(частично или напълно) и парното ти изчезва.
            А перка, която е на виско(не с ел мотор)върти винаги, даже и на минус 50*.Но с повишаването на температурата на обдухването ѝ от идващият от радиатора въздух, течността във виското повишава вискозитета си(сгъстява се) и започва да предава по-голяма част от въртящия момент идващ от вала на помпата, така вдигайки оборотите на перката.
            Успех!
            Последно редактирано от metotem; 31-01-17, 15:22.
            1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

            Коментар


            • #7
              От: Парно на 4runner '94 3.0 L бензин

              Metotem, благодаря за изчерпателния отговор. Ще я водя тази седмица да я гледаме в един сервиз и ще пиша после.
              Discovery 1 4.0

              Коментар


              • #8
                От: Парно на 4runner '94 3.0 L бензин

                Привет Kruder,
                Преди да слагаш кашон, провери жилата, които движат клапата за топло студено вътре в купето и тази в коша. Възможно е от там да е проблема и аз се бях притеснил преди две, три зими, че не духа топло.
                Поздрави,

                Коментар


                • #9
                  От: Парно на 4runner '94 3.0 L бензин

                  И аз съм имал случай на повредено жило за топло/студено и от там липса на адекватно отопление .
                  2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                  ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X