Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Discovery, Pajero или Galloper

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Discovery, Pajero или Galloper

    Мерси
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #92
      От: Discovery, Pajero или Galloper

      От четенето до тук за този автомобил съм разбрал че е шампион по пукане на глави. Няма ли обаче начин на шофиране да кажем, който да предотвратява този проблем? Многото газ в горещо време ли или стареене на метала, защо става така? Някой може ли да каже накратко?
      Последно редактирано от disko04; 06-02-17, 00:48.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #93
        От: Discovery, Pajero или Galloper

        Доста е писано по въпроса. Преди време бях харесал едно Чероки 2,5 ТДИ. Собственика беше сложил ел. водна помпа, която работи няколко минути след изкгасване на двигателя, за да не прегряват главите.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #94
          От: Discovery, Pajero или Galloper

          Има начин, дълго време карах Вояджър с 2.5тди и то съвсем не бях спокойния шофьор, който съм сега. Рядко се ползваше в ниски обороти и рядко се караше празен, т.е. постоянно му тежаха около и над 2 тона на гърба на мотора. И за риба ходех редовно с него. Като цяло - беше магаре за всичко. Карах го 2 години, следващия собственик още 2 години безпроблемно преди да го продаде, като товарно магаре го ползваше (със строителство се занимава). Минуса при черокито е, че последната глава е натикана едва ли не в таблото и не е много просторно около нея.

          Превантивните мерки - последните 1-2км се кара кротко и да поработи на място известно време след паркиране, аз и с Киа-та го практикувам това. Да не се държи продължително време в лютеницата също помага. Изобщо - просто не търпи палачорстване и издевателства мотора. И да се помни, че това не е магистрална бегачка(за каквато доста от средностатистическия собственик го приема щото е цееееееели 3.1 литра), а си е просто един нормален дизелов мотор. То никой не е застрахован от главоболие, ама може да си минимизира риска.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #95
            От: Discovery, Pajero или Galloper

            Значи при внимателно отношение човек може да е сигурен че ще го вози дълго време.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #96
              От: Discovery, Pajero или Galloper

              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
              Значи при внимателно отношение човек може да е сигурен че ще го вози дълго време.
              Може би. При условие обаче, че предишните собственици също са проявявали внимателно отношение.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #97
                От: Discovery, Pajero или Galloper

                При положение че купиш автомобил който в момента на покупката не е със спукана глава, и го подкараш с внимание? Възможно е точно сега да му трябва съвсем малко да дефектира, но не е чак толкова вероятно. Аз мога да се похваля че имам усет към най-различните автомобили които съм карал и са изкарвали в ръцете ми много километри. Питам просто от личен интерес към този модел. И сигурно си има тънкости, помпата въртяща минути след спиране е такъв случай. Не е чак толкова трудно да се направи.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #98
                  От: Discovery, Pajero или Galloper

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Може би. При условие обаче, че предишните собственици също са проявявали внимателно отношение.
                  Нали точно CV-то на конкретният джип е наклонило везните към него.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #99
                    От: Discovery, Pajero или Galloper

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    При положение че купиш автомобил който в момента на покупката не е със спукана глава, и го подкараш с внимание? Възможно е точно сега да му трябва съвсем малко да дефектира, но не е чак толкова вероятно. Аз мога да се похваля че имам усет към най-различните автомобили които съм карал и са изкарвали в ръцете ми много километри. Питам просто от личен интерес към този модел. И сигурно си има тънкости, помпата въртяща минути след спиране е такъв случай. Не е чак толкова трудно да се направи.
                    Те на запад точно така си карат,с малко газ и като спре няколко минути на празен ход!
                    Там не жалят колите си,защото имат пари за друга.
                    Това е лично мнение!
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: Discovery, Pajero или Galloper

                      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                      При положение че купиш автомобил който в момента на покупката не е със спукана глава, и го подкараш с внимание? ...
                      Цъ! Имах предвид при условие, че всички предишни собственици са се отнасяли с необходимото внимание към поддръжката и експлоатацията. Щото, ако някой по веригата е правил "икономии" (от ония, дето са майка на мизерията) при поддръжката или е вадил душата на колата, твоето внимателно каране може само да отложи момента, в който тя ще рече "Аз бях дотук" ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Discovery, Pajero или Galloper

                        Аз това го разбрах, това обаче не значи че всеки автомобил от този тип е обречен. Защото внушенията конкретно за този двигател клонят на там.

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Цъ! Имах предвид при условие, че всички предишни собственици са се отнасяли с необходимото внимание към поддръжката и експлоатацията. Щото, ако някой по веригата е правил "икономии" (от ония, дето са майка на мизерията) при поддръжката или е вадил душата на колата, твоето внимателно каране може само да отложи момента, в който тя ще рече "Аз бях дотук" ...
                        Това важи за всяка кола.
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • От: Discovery, Pajero или Galloper

                          Никой от нищо не е застрахован, но конкретните двигатели не са обречени, просто трябва човек да не е душманин и предходните собственици също да са били грижливи към автомобила.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • От: Discovery, Pajero или Galloper

                            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                            ... Това важи за всяка кола.
                            Само дето някои са по-идиотоустойчиви, а други - ич ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Discovery, Pajero или Galloper

                              Честито да е Черокито, много безаварийни километри и весели моменти на пътя и извън него!

                              Аз пиша и тук малко да досадя. Намерих си Galloper II 98' 3.0 V6 и Pajero II 97' 3,5 V6 и двете с газ уж поддържани добре, на сходна цена.
                              Някой може ли да сподели +/- с изключение кончетата и въртящия момент отгоре на Pajerо-то?
                              Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                              Коментар


                              • От: Discovery, Pajero или Galloper

                                Ако Паджерото е GLS трябва да има и блокаж на задния мост.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X