Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Discovery, Pajero или Galloper

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Discovery, Pajero или Galloper

    Наближава момента за покупка на втори джип в семейството. За момента съм се спрял на следните опции:
    1. Pajero 2 2.5тд
    2. Disovery 2 с 2.5tdi
    3. Galloper 2.5тд

    Принципно изчетох всичко, което можах по въпроса. Знам, че галопера е паджеро 1 под прикритие, знам как работи суперселекта на паджеро 2 и че диското е фултайм.

    На хартия паджерото е най-доброто от двата свята, кеф ти парт, кеф ти фул. Идва обаче въпроса с ръждата и той не е малък.
    Галопера пък е най-евтин като първоначална инвестиция. Четох за проблема със семеринга на помпите при тоя двигател, но не ме плаши това за момента. Струва ми се по-лесно ще намеря неизгнил екземпляр спрямо паджерото.
    Диското освен, че е фул тайм и има благини като тракшън контрол ми е пълна мътилка относно поддръжка и основни проблеми с този модел и този двигател. Ръждата хапе ли го?

    Не очаквам някой да ми каже куписи това или онова. Очаквам мнения на хора, пряко запознати с моделите. Как се държат на дълъг път също е важно за мен и то доста. Да кажа предварително - отдавна не бързам излишно и скорост от 90 ми е достатъчна. Извън пътя ще се ходи толкова, колкото и с Кичка от подписа и смятам, че щом тя се справя и всеки един от горните ще се справи.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

  • #2
    От: Discovery, Pajero или Galloper

    Ако кажеш по-конкретно ква ти е идеята за ползване, предполагам, че и по-точни мнения ще получиш, щото Пажерото и Галопера са подобни, но Диското си е с цял мост отпред.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Discovery, Pajero или Galloper

      Втора Кичка няма ли да ти върши работа ?

      Коментар


      • #4
        От: Discovery, Pajero или Galloper

        Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
        Диското освен, че е фул тайм и има благини като тракшън контрол ми е пълна мътилка относно поддръжка и основни проблеми с този модел и този двигател. Ръждата хапе ли го?
        Диското е най-евтино за поддръжка, а алуминиевата коруба не изключва проблема с ръждата. На моето му смених цялото купе, защото нямаше под.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          От: Discovery, Pajero или Galloper

          Ще се ползва ежедневно, както и за риболов уикендите и разходки по полянки. Зимата също трябва да си стигам и до село без проблеми. Офроуд нуждите ги покриват май и трите. Годишно най-вероятно ще вижда около 20к км.

          Въпроса е онроуд как се държат и из града и извън него. Кое ще е най-подходящо за ежедневието се чудя. Говорим за дълга база и при трите, че май никъде не писах.

          На практика и втора Кичка или друг джип с подобен размер би свършил работа, дефакто обаче трудно се събира рибарския багаж, особено с преспиване. Ремаркета не искам да влача, багажници на тавана също.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #6
            От: Discovery, Pajero или Galloper

            При тези изисквания и този избор бих избрал Дискавърито защото по каталог го дават да върви най-много(всичките са ми доволно бавни) и да гори най-малко.
            Предвид, че искаш дизел за Паджерово не е ли по-добре 2,8? Едва ли ще гори повече на асфалт, на дълго по-големия двигател гори същото защото се товари по-малко.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #7
              От: Discovery, Pajero или Galloper

              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
              При тези изисквания и този избор бих избрал Дискавърито защото по каталог го дават да върви най-много(всичките са ми доволно бавни) и да гори най-малко.
              Предвид, че искаш дизел за Паджерово не е ли по-добре 2,8? Едва ли ще гори повече на асфалт, на дълго по-големия двигател гори същото защото се товари по-малко.
              От трите посочени в първият пост, да, но само заради разхода.

              P.S. За приоритетно-асфалтово неградско ползване бих избрал газ/бензин с по-голям мотор.

              P.P.S. До преди няколко часа бях с приятел, който от няколко месеца е собственик на Honda HRV 1.6, която му харчи 35л./100км., като това му струва 20лв./месец, та е въпрос на сметка и приоритети.
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 30-01-17, 23:15. Причина: P.S.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Discovery, Pajero или Galloper

                Бензинови се намират трудно и от трите. За критерия бавност(щото бързина нв подхожда в слйчая ) не ми пречи нищо. И кичка не е ракета, но от както я имам и се наслаждавам на най-спокойните пътувания от години. Не мисля дали ще ме щракнат с превишена, не се чудя постоянно къде и как да изпреваря тоя пред мен. Както казах в първия пост - стига ми да се движи с 90.

                Нямам наблюдения над 2.8 при паджеро. Нито като здравина, нито като обслужване. Единственото, което ми направи впечатление е смехотворно по-високата цена на съединителя спрямо този на 2.5 в онлайн каталозите. И колосалната разлика в данъка разбира се.
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • #9
                  От: Discovery, Pajero или Galloper

                  Но и разхода на 2.5 е колосален за труп.
                  На всичките ми познати 2.5 им харчат 13-14, независимо от употребата, и всички ги разкараха във времето.

                  Щом ти трябва гъзовоз с обем, вземи си голям бензин регистриран като N1. Данъка е 10-15лв.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Discovery, Pajero или Galloper

                    Щом е предимно за града и трите изброени не стават поради размера си.
                    То не че Добрич е кой знае какъв град ама все пак.
                    Във Варна примерно по центъра няма къде да се паркира с Диско 2 - вече и не оставиха бордюри където да се качвам
                    За извънградско независимото окачване е по добре т.е. Диското не му е силата - нищо че мойто и 150 държи на темпомат не го препоръчвам - шумно е при високи скорости и предницата трудно се овладява по неравностите.
                    Според мен си търси паркетник с обем който ще ти пасне.
                    Варианти доста зависи от бюджета.
                    Примерно една Равка 1-ва генерация си има достатъчна проходимост и фултайм.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Discovery, Pajero или Galloper

                      За това от подписа , защото другите не съм карал !
                      На метан с едно зареждане 15 лева изминавам между 150 и 170 километра в София в зависимост от задръстването и 200 до 220 километра извън града според скоростта ! На магистрала се държи много спокойно при скорост 120км/ч. като съм вдигал между Пазарджик и Пловдив и 150 , щото жената беше на зор , но определено е некомфортно и нестабилно ! Взех го 10.2013 г. като до сега съм му навъртял 75 000 километра ! Сега ще го вкарам за обслужване като ми оферираха комплект ремъци, ролки и водна помпа за 140 лева и комплект съединител за 220 ! Сменил съм по необходимост маркучите до и от масления радиатор и от хидравликата до кормилната кутия ! Поради напукване тампоните на предните амортесьори , на реактивната щанга , всички на задния мост с полиуретанови , задни пружини + в тях още едни от Поло ( щото в семейството малко рода на слоновете идваме ) и това ми излезе 500 лева !
                      Това са моите 5 стинки по темата !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Discovery, Pajero или Galloper

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Щом е предимно за града и трите изброени не стават поради размера си.
                        То не че Добрич е кой знае какъв град ама все пак.
                        Във Варна примерно по центъра няма къде да се паркира с Диско 2 - вече и не оставиха бордюри където да се качвам
                        За извънградско независимото окачване е по добре т.е. Диското не му е силата - нищо че мойто и 150 държи на темпомат не го препоръчвам - шумно е при високи скорости и предницата трудно се овладява по неравностите.
                        Според мен си търси паркетник с обем който ще ти пасне.
                        Варианти доста зависи от бюджета.
                        Примерно една Равка 1-ва генерация си има достатъчна проходимост и фултайм.
                        В София нямам проблем да си паркирам където си поискам.А Д3 е по-дълго от Д2.Равката няма багажник , човека си търси рибарска кола
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #13
                          От: Discovery, Pajero или Galloper

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Щом е предимно за града и трите изброени не стават поради размера си.
                          То не че Добрич е кой знае какъв град ама все пак.
                          Във Варна примерно по центъра няма къде да се паркира с Диско 2 - вече и не оставиха бордюри където да се качвам
                          За извънградско независимото окачване е по добре т.е. Диското не му е силата - нищо че мойто и 150 държи на темпомат не го препоръчвам - шумно е при високи скорости и предницата трудно се овладява по неравностите.
                          Според мен си търси паркетник с обем който ще ти пасне.
                          Варианти доста зависи от бюджета.
                          Примерно една Равка 1-ва генерация си има достатъчна проходимост и фултайм.
                          Рав4, хонда црв, хрв и подобните им нямат бавни, а на мен бавни ми трябват. Отделно обема е като при Кичка, та просто ще е по-лесно, евтино и удобно да си купя още една киа.

                          От прочетеното до тук някак клоня към галопера, предвид нисък данък, ниска първоначална инвестиция(ще останат финанси за оправяне на нередности), независимото предно окачване, разхода от 14 в града е солидна цифра, но съм го преживял с вояджър с vm, ще го преживея май и с това. Приемам още мнения, разбира се.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Discovery, Pajero или Galloper

                            За Диското от Англия има много голям избор на супер евтини части и консумативи. Лесно е за поддръжка, а двигателя е много корав - говоря за ТД5
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #15
                              От: Discovery, Pajero или Galloper

                              Имам дискавъри еденица и галопер. Дискавърито е по - проходимо от галопера в някои ситуации заради целия преден мост.
                              За галопера по-трудно се намират части. На магистралата е муден.
                              Плюсовете за галопера са: Без лифт събира гуми 32". По - надежден е от дискавърито (по мои наблюдения).
                              Последно редактирано от vas33; 31-01-17, 09:07. Причина: мда
                              Land Rover Discovery
                              Където е текло пак ще тече ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X