Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Discovery, Pajero или Galloper

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Discovery, Pajero или Galloper

    Щом приемаш още мнения погледни МЛ 270.
    На пътя е перфектен, като не караш бързо разход около 8 ще постигнеш, за комфорт не ми се говори,има си темпомат, фул тайм, има си и бавни с междуосов блокаж....
    Поздрави!
    VITARA, SAMURAI
    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
    RENAULT ESPACE QUADRA
    ...и едно сивикче за града...

    Коментар


    • #17
      От: Discovery, Pajero или Galloper

      Дискавъри 1 и Дискавъри 2 са доста различни коли
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #18
        От: Discovery, Pajero или Galloper

        Не знам, ама този нисък данък води със себе си мощност под 100 к.с.. На 2 тона купе, определено са му недостатъчни. И дори да си готов на компромис с динамиката на автомобила, то имай в предвид, че този мотор е работил през целия си живот на предела на силите си е по-амортизиран от един по-мощен двигател.

        Така или иначе си включил Дискавъри в списъка (поне 113 коня), вземи преразгледай другите два вариянта. Според мен, за такъв клас дизелови джипки изборът се свежда до Дискавъри, Паджеро 2,8 и Нисан Терано 2,7 ТДИ. 100-120 лева в повече за данък са нищо на фона на останалите разходи по джипката.

        Иначе за мен - изборът е най-малко изгнилото като шаси и дъно.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #19
          От: Discovery, Pajero или Galloper

          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          За Диското от Англия има много голям избор на супер евтини части и консумативи. Лесно е за поддръжка, а двигателя е много корав - говоря за ТД5
          Да, ама ТД5 почват от 6-7, и като сложим обдлужването, а и ако трябва да ремонтира мостовете, направо си стигнА 10.
          Като говориш за части, надявам се изключваш Britpart, които обикновено са най-оферта.
          А в Ashcroft не виждам нищо евтино.

          Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
          Щом приемаш още мнения погледни МЛ 270.
          На пътя е перфектен, като не караш бързо разход около 8 ще постигнеш, за комфорт не ми се говори,има си темпомат, фул тайм, има си и бавни с междуосов блокаж....
          Поздрави!
          Добро предложение. Фултайм с независимо окачване и блокиран централен диф на бавните, а и има багажник. Имам предвид W163.
          Тук единствено може да има проблем с дюзите, но се ремонтират елементарно.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Discovery, Pajero или Galloper

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Да, ама ТД5 почват от 6-7, .................. Britpart, които обикновено са най-оферта.
            А в Ashcroft не виждам нищо евтино.
            Такива от 6-7 е забранено да се купуват-това е тор/в общия случай.
            Относно Бритпарт, ти купуваш ли си сирене от 2,50?
            Относно ашкрофт-няма евтина и питателна храна!
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #21
              От: Discovery, Pajero или Galloper

              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
              Такива от 6-7 е забранено да се купуват-това е тор/в общия случай.
              Относно Бритпарт, ти купуваш ли си сирене от 2,50?
              Относно ашкрофт-няма евтина и питателна храна!
              Цецо, за едно и също говорим, та колегата да е на ясно предварително, а не да скача в джаза с некви илюзии.

              Извадил си ми думите от контекста.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Discovery, Pajero или Galloper

                Добре е да се посочи и бюджет за закупуване / обслужване /сервизиране /гуми, според който да се дават предложения, защото така се гадае...
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #23
                  От: Discovery, Pajero или Galloper

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Добре е да се посочи и бюджет за закупуване / обслужване /сервизиране /гуми, според който да се дават предложения, защото така се гадае...
                  Бюджета за придобиване е важен, другото е според зависи, и във времето е бездънна яма, но колегата е наясно.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Discovery, Pajero или Galloper

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Бюджета за придобиване е важен, другото е според зависи, и във времето е бездънна яма, но колегата е наясно.
                    То така е Ники, но нали знаеш, че понякога, за съжаление, параграф 2+3 от запитаните от мен се изравняват с 1, та купувайки, трябва да е подготвен човек, особено ако се цели в най-евтините екземпляри от даден модел.
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #25
                      От: Discovery, Pajero или Galloper

                      Съдейки от първият пост, оставам с впечатление за около 5 за покупка, после е квото дойде, щото докато не се ревизира, не е ясно какво ще изскочи за ремонт и обслужване.
                      Ма колегата е светнат, че "с пръдня боя не става", та не мисля че ше е сериозно изненадан, освен ако пропусне някой подводен камък, но нали точно за това са подобни теми.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Discovery, Pajero или Galloper

                        Нарочно не съм конкретизирал бюджет, защото това обикновено тласва темата в друга насока. Ориентиран съм за колко се намират конкретните модели, за които питам. Въпроса е, че не съм запознат с какво ще се сблъскам след това като чести проблеми, обслужвания, основни проблеми, наличност на части, пътно поведение - все неща, които освен с дълготрайно ползване няма как да се разберат, та и заради това питам.

                        Факт е, както казах, че ако взема Галопер, ще имам повече възможност да наливам средства след това. Паджерото и Диското ще са по-голяма първоначална инвестиция и ще се наложи да се разпъват последващи разходи във времето. Та пак да кажа - въпроса е с какво мога евентуално да се сблъскам след това.

                        До момента темата ми е от изключителна полза, като за момента разбрах, че пътуването извън града с 2.5тд в галопера и митсубишито е тегава работа. Диското върви по-добре и е по-икономично от другите два(както показват и първоначалните проучвания на хартия), но пък те са по-комфортни при пътуване. Галопера е по-безпроблемен, но с по-трудни за намиране части от Диското, а къде се нарежда в тая графа Паджерото?

                        Реално вече си отговорих на повечето въпроси, благодарение на темата и на вас, колеги. Искрени благодарности за което.

                        Относно МЛ-а, който ми бе предложен като опция - ще се въздържа, това не е моя автомобил по редица причини, в които няма да навлизам, че някои от собствениците може да се засегнат, а изобщо не целя това.
                        Тераното също не ми е на сърце, макар да знам, че е добър избор като цяло, ако не е изгнило.

                        Четвъртата опция, за която не съм споделял са XJ или ZJ, но там вътрешния обем е по-малък и съм достатъчно добре запознат с възможностите за поддръжка, непредвидени разходи и основни проблеми. Има доста повече инфо из нета за тях, а и имам известно от първа ръка. В краен случай пак са опция, ако ми излезе изгоден екземпляр, макар да са компромис спрямо гореописаните погледнато от багажно пространство.


                        П.С. Джоу е писал едновременно с мен. Точно тва е целта на темата - да не ударя подводен камък и да не очаквам нещо, а да се окаже друго. Разходите като гуми и първоначално обслужване са нещо съвсем нормално и мога да преценя там без особени проблеми. И да - който и да е от гореспоменатите, няма да го повдигам и да му правя сериозни подобрения освен добри гуми с максимален размер на текущата височина.
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • #27
                          От: Discovery, Pajero или Galloper

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Да, ама ТД5 почват от 6-7, и като сложим обдлужването, а и ако трябва да ремонтира мостовете, направо си стигнА 10.
                          Като говориш за части, надявам се изключваш Britpart, които обикновено са най-оферта.
                          А в Ashcroft не виждам нищо евтино.

                          Между Шитпарт и Ашкрофт има още около 20 други фирми със съвсем умерени цени - малка справка в нета показва доста неща. Справка например в Дару кар за Беармах също е полезна. Определено на фона на останалите две предложения частите с добро качество са най-евтини.
                          И не бутайте Диско единичка тук, човека още с първото си мнение е дефинирал че пита за Диско 2
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #28
                            От: Discovery, Pajero или Galloper

                            Предвид първият пост, май говорим за бюджет за покупка 6-7,
                            но нека колегата да си каже, та да не гадаем.

                            А Беармах и на мен ми хванаха окото, и докато си играех с пружините съм ползвал само тях.
                            След почти две години не забелязвам омекване.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Discovery, Pajero или Galloper

                              Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                              Рав4, хонда црв, хрв и подобните им нямат бавни, а на мен бавни ми трябват. Отделно обема е като при Кичка, та просто ще е по-лесно, евтино и удобно да си купя още една киа.

                              От прочетеното до тук някак клоня към галопера, предвид нисък данък, ниска първоначална инвестиция(ще останат финанси за оправяне на нередности), независимото предно окачване, разхода от 14 в града е солидна цифра, но съм го преживял с вояджър с vm, ще го преживея май и с това. Приемам още мнения, разбира се.
                              С бавни, обем поне като Кичка, по проходим в стандартен вид и доста по добро пътно поведение Аутбек 2.0 на газ
                              Ако ли идва голям тогава Форестър.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Discovery, Pajero или Galloper

                                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                                Аутбек 2.0 на газ
                                Няма такaва кола. Има 2.5 и 3.0. Но да не забравяме, че човека иска джип !
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X