Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за диференциал.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Въпрос за диференциал.

    Не знам за другите фиати, но при панда (4х2), задните главини са лагерно тяло с фланец с 4 отвора и центриращ (като на снимката ти), което ги прави много лесно използваеми за целта ти. Колесарят за лодката ми е с такива.
    Освен това и нови са евтини. Продават се без барабани
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #62
      От: Въпрос за диференциал.

      Супер инфо!
      Благодаря! Ще погледна.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #63
        От: Въпрос за диференциал.

        Нещо таковаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:thumb.jpeg
Прегледи:1
Размер:10.2 КБ
ID:5750478
        Този е само примерен, шото е с шлици, но идеята е такава, нали?
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #64
          От: Въпрос за диференциал.

          Да, такова ми трябва. Просто исках да имам идея, като отида във вторични, каква кола да търся. Или в нета.
          Просто лагерно тяло със фланец за закрепване и фланец за джанта.
          Дори да е от предница, трябва да може да се демонтира от шенкела, или да не е в общ корпус с диска.
          От тоя род неща проучвах.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #65
            От: Въпрос за диференциал.

            От предница ще трябва нещо, което да стяга лагера, което нормално прави гайката на карето. Лагерът в общия случай е съставен (две вътрешни черупки) Освен това лагерът се набива в шенкела при повечето коли.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #66
              От: Въпрос за диференциал.

              Изрових заден мост от Пунто. Сгодни са главинките.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #67
                От: Въпрос за диференциал.

                Цял заден мост от Пунто със се главини и всички джаджи (барабани със спирачките и т.н.) е под 40 лв.

                Коментар


                • #68
                  От: Въпрос за диференциал.

                  Именно. Това е идеята принципно.
                  Въпреки че проекта е проточен във времето, важно условие е и да не е особено финансово ангажиращ, щото кое по-напред да е....
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Въпрос за диференциал.

                    Взимаш си нови предни главини за фиат типо от магазина. По около 30лв са без отстъпките. Избиваш старите от моста на ремаркето и после лагер по размер спрямо новата главина и леглата в моста. Аз лично така бих подходил.

                    Най-евтино и лесно е да купиш подходящи за моста 15ки по принцип, ама ти това си го знаеш.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #70
                      От: Въпрос за диференциал.

                      На ремаркето си имам главини и джанти с гуми 14 цола. Няма да го развалям. Трябват ми за предни главини на ленивците на минитрактора, който съм замислил. Задния мост ще е рязан жигулски, така че там не ми трябват главини. Ще ползвам оригиналните барабар със спирачки и всичко.
                      Джанти 15-ки 4х98 искам да ползвам заради междуболтовото разстояние на жигулския мост. Иначе имам ситроенски , но са 4х108.
                      Джантите също ще бъдат орязани по най-външния диаметър на фланеца. Така ще получа колела с диаметър около 33-34 см. На задните ще заваря зъби, за да станат звездочки.
                      Срещу 32 лв мога да взема заден мост комплект от Пунто. Ще мисля, дали да му свалям главините или само да го скъся и да намеря начин да му направя обтегачи.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Въпрос за диференциал.

                        Главините трябва да са поотделно, за да можеш да натягаш веригите независимо една от друга.
                        Моята машина си я карам. Направих хидравликите и е ОК.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #72
                          От: Въпрос за диференциал.

                          Прав си. Ми, може и да заваря парчета от тръбата дето ги държи към подвижната част. Зависи как дойдат размерите. Ако не, само главините.
                          Концепцията се промени. Ще е класическата булдозерова с тележки най-вероятно.
                          Идеята е от това:


                          Толкова миниатюрен го искам.

                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Въпрос за диференциал.

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            На ремаркето си имам главини и джанти с гуми 14 цола. Няма да го развалям. Трябват ми за предни главини на ленивците на минитрактора, който съм замислил. Задния мост ще е рязан жигулски, така че там не ми трябват главини. Ще ползвам оригиналните барабар със спирачки и всичко.
                            Джанти 15-ки 4х98 искам да ползвам заради междуболтовото разстояние на жигулския мост. Иначе имам ситроенски , но са 4х108.
                            Джантите също ще бъдат орязани по най-външния диаметър на фланеца. Така ще получа колела с диаметър около 33-34 см. На задните ще заваря зъби, за да станат звездочки.
                            Срещу 32 лв мога да взема заден мост комплект от Пунто. Ще мисля, дали да му свалям главините или само да го скъся и да намеря начин да му направя обтегачи.

                            Аз малко като чукчата... Помислих, че искаш на да ползваш моста от ремаркето и да сменяш главините... Моста от пунтото е добро решение.
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • #74
                              От: Въпрос за диференциал.

                              Аз пак да си попитам колегите лададжиЙ.
                              Има ли начин да се разбере какво е предавателното число на жигулско-ладов заден мост, без да се разглоби? Някъде по кожуха или кои модели какво що?
                              Къде да потърся инфо? Както винаги става въпрос за мост от 2101 до седмица, комплект с всичко и 4х98.
                              Щото рещих да е с два водещи моста. Много си усложнявам нещата иначе и страдам от липса на клиренс под "прасето". А с редуктори верижни, не ми се занимава.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Въпрос за диференциал.

                                Хващаш едната гума и въртиш и броиш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X