Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за диференциал.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Въпрос за диференциал.

    Едричък е,трябва да е този:

    Като ръгаш щифтовете нагоре,има две дереджета,първото заключва а второто е "плаващо",за целта трябва да ритнеш много сериозно ръчката за да го намериш.Ако си надянал тръба,няма да се получи,трябва ти сериозен лост захванат без луфт за стърчулката.Пружините вътре са си доста сериозни и не "мърдат" току-тъй.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #47
      От: Въпрос за диференциал.

      Има чалъм ремъците да не увличат. Просто се правят стопери и няма да има проблем. Не че е проблем да се направи и с дисков съединител. Мотокултиваторчето, което преди си направих е със скорости от Трабант и ремъчен съединител. Няма никакви проблеми с превключването. Двигателят му е 3.5 к.с. и с него се справя доста прилично. около 300кг ремарке тегли уверено. Та 6.5 к.с. вероятно ще ти стигнат.

      Пламене, точно такъв разпределител имам. И да - точно с тръба го пробвах. Май трябва хидравлика и за ръчките му
      Отворих капака с ръчките и ми се струва, че мога да го обърна обратно (Ръчките да дойдат от другата страна), щото иначе няма как да го сложа.
      Последно редактирано от Scrapheap; 31-01-17, 22:25.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #48
        От: Въпрос за диференциал.

        Много благодаря за отзивите и мненията, Ники!
        Ще те търся за консултант като захвана. За полуваловете, включително.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #49
          От: Въпрос за диференциал.

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Отворих капака с ръчките и ми се струва, че мога да го обърна обратно (Ръчките да дойдат от другата страна), щото иначе няма как да го сложа.
          Не ти се струва,предвиден е да се върти долният капак в зависимост от позицията на монтиране.Ако нещо не ти е ясно със инсталирането,свиркай.Ако не тръгва след свързването ще ти обадя защо...,ако е читава помпата.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #50
            От: Въпрос за диференциал.

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Не ти се струва,предвиден е да се върти долният капак в зависимост от позицията на монтиране.Ако нещо не ти е ясно със инсталирането,свиркай.Ако не тръгва след свързването ще ти обадя защо...,ако е читава помпата.
            Оказа се, че от чирпанските разпределители има и с плаващо положение. Понеже нямам опит с хидравлики, искам да те питам има ли проблем част от тръбопроводите да са медни тръби 10мм? На тях ще направя холендри към маркучите.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #51
              От: Въпрос за диференциал.

              Имам нанайсе дрегела в градината,и на нито един няма поставена медна тръба по хидравликата.Всички свръзки са стоманени тръби със холендри или нипели,останалото са маркучи за високо налягане.За предпочитане е да използваш маркучи,има си специалисти които кербоват по желание на клиента.Накрайници каквито искаш,кеф ти ухо за холендър,кеф ти да е на 90гр,с гайки по избор и дължина каквато ти трябва.По възможност захрнването от помпата до разпределителя,трябва да е стоманена тръба със Ф-и отговарящо на диаметъра на изхода на помпата и всичко трябва да е здраво закрепено стационарно,инак тръбата(тръбите) често дават фира.Ако не позволява,слагаш маркуч със подходящо Ф-и,ако е по-малък размера на маркуча се получава дроселиране,пенене и греене на маслото,вследствие на което всички гумени свръзки прокапват или изплюват маркуча от кербовката.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #52
                От: Въпрос за диференциал.

                Тръбите са за икономия на як маркуч.
                Руснака е нямал добра технология за такива маркучи, или му е липсвала суровина, та докъдето може-с тръби, а само в най-необходимите места с маркучи.
                Не, че са лошо решение, но страдат от вибрациите, и накрая се спукват, и то по правило-когато най много ти трябва машината, и няма с какво да я ремонтираш. В събота вечер например, по тъмно/
                Аз ли не знам...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #53
                  От: Въпрос за диференциал.

                  Идеята беше тръбите да са закрепени по шасито и маркучите да са от тях към цилиндрите. Не че е проблем и маркучи да са, просто с тръби и скоби към рамата ми се струва по-прибрано някак. Опитът ми с хидравлика се свежда до ремонт и насаждане на автомобилна такава, но тук наляганията са малко по-други. Помпата е зъбна а не пластинчата и т.н. Наложи се да и обърна посоката на въртене.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Въпрос за диференциал.

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Идеята беше тръбите да са закрепени по шасито и маркучите да са от тях към цилиндрите. Наложи се да и обърна посоката на въртене.
                    Не е проблем да си пуснеш стоманени тръби по шасито,но имай впредвид,че нещата се смарангясват след време.Всички закрепвания са със скоби и гумена лента,но от вибрациите тръбите се протриват,цепят или пукат безпричинно точно когато не трябва.
                    Помпите не подлежат на обръщане на посоката,губят налягане и си има причина за това,но е трудно за обясняване през компа.След такава интервенция,става да прехвърляш нафта или масло от един съд във друг.Вариянт е да смениш посоката механично или да вземеш помпа със правилната посока на въртене,по магазините масово се предлагат ментаци или сдухани боядисани помпи.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Въпрос за диференциал.

                      Да си ползвам темата, понеже има връзка, за да попитам нещо.

                      Трябват ми две главини, възможно най-прости, на които монтажните фланци да са 4х98.
                      На тази снимка са такива, но нямам идея от какво са.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1437299834_p9.jpg
Прегледи:1
Размер:54.4 КБ
ID:5750465

                      За ремаркето купих цял заден мост тип квадратна греда с такива главини, но не си спомням междуболтовото разстояние, а и не искам да го развалям. От някакво Волво беше. Когато му купувах джанти, ми казаха, че стават и от Рено.
                      В случая ми трябва да могат да се монтират джанти от Фиат 15-ки 4х98.
                      Междуболтовото разстояние е както жигуловото, затова такива ми трябват.

                      Някакви идеи от какво са тия главини?
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Въпрос за диференциал.

                        Всичките фиатки, ланчи и повечето алфи за на 4х98
                        те повечето са на типо платформа та се тая какво ще вземеш
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #57
                          От: Въпрос за диференциал.

                          На теб ще ти обясня каква ми е идеята.
                          Номера е, че ми трябват само голи главини с фланци както на снимката. Не ми трябват шенкели, дискове и т.н.
                          Трябват ми за ленивците, които също ще са орязани джанти.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Въпрос за диференциал.

                            Такова?
                            https://www.megaparts.bg/product/59804497
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #59
                              От: Въпрос за диференциал.

                              Става, ма дисковете не ми трябват. Само главини с лагери.
                              И закво го водят шенкел главина това, като е от заден мост?
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Въпрос за диференциал.

                                Е дисковете ще ги продадеш тук за 10-20 лв и си ти
                                Ииначе описанията на мегапартс са ...
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X