Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

    Здравейте колеги,
    От началото на студа се появи следния проблем. Паля сурин на бензин - от 2 път обикновенно запалва. Превключвам на газ и си работи нормално. След известо време изведнаж гасне и повече няма палене - ни на бензин, ни на газ. Прави го когато си иска. Същата работа и на бензин. Просто както работи и изведнаж умира и няма повторно палене. Не го прави винаги и за да не изпадам в гадни ситуации стоя на место с работещ двигател бая време, после се кръстя и потеглям. Имате ли идея що за проблем е това? Аутото е показано в заглавието.

  • #2
    От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

    Смръзва ти изпарителят и задавя двигателя. В такива случаи можеш да го запалиш като спреш и двете горива, настъпиш педала докрай и въртиш продължително.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

      И ако не запали , както ти каза Ясен , ще можеш с голям процент на вероятност да обвиниш датчика за обороти на КВ.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

        Тоя мотор много мрази студена газ, знам от опит, 5 години имах Вектра с него. Ако не е добре загрял и го угасиш на газ няма палене. След 20 минути, като заветря, врътваш и караш. Или не го гаси студен, или карай повече на бензин.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
          И ако не запали , както ти каза Ясен , ще можеш с голям процент на вероятност да обвиниш датчика за обороти на КВ.
          Също много вероятно.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
            Също много вероятно.
            Или тъпото реле на C20NE.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

              Кое реле, че ми се губи тоя проблем? Моята я продадох преди да оправя подобни симптоми, ама ги правеше само лятото тия магарии.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                Също много вероятно.
                Благодаря за отговора! Можете ли да ме светнете къде де намира този датчик на КВ? Ще е бъде ли проблем да го сменя сам. Инструменти - всякакви.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

                  Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                  Кое реле, че ми се губи тоя проблем? Моята я продадох преди да оправя подобни симптоми, ама ги правеше само лятото тия магарии.
                  Зад левия фар,захранването на помпата и компа на автомобила.
                  Като се прецака чека почва да мига или въобще да не свети на контакт.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Смръзва ти изпарителят и задавя двигателя. В такива случаи можеш да го запалиш като спреш и двете горива, настъпиш педала докрай и въртиш продължително.
                    O'K! Ще спра подаванвто на газ от предпазителя на газовата уредба. Как да спра подаването на бензин? Пак от предпазител на бензиновата помпа?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

                      А, твоята е от хитрите. Нищо такова не прави, обръщаш на бензин само. Като настъпиш педала докрай компютърът разбира намека и при палене не пуска или почти не пуска бензин.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        А, твоята е от хитрите. Нищо такова не прави, обръщаш на бензин само. Като настъпиш педала докрай компютърът разбира намека и при палене не пуска или почти не пуска бензин.
                        Ясене, заинтригува ме. Защо да разбира намека?

                        Поздрави.
                        Николай Савов
                        Опел Фронтера А КБ, 2.0
                        +359885 07 00 92

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Смръзва ти изпарителят и задавя двигателя. В такива случаи можеш да го запалиш като спреш и двете горива, настъпиш педала докрай и въртиш продължително.
                          Това е така , но действа при съвецки карбураторни таралясници .
                          В конкретния случай с Фруктиерата ( казано на галено ) нещата са съвсем различни .Човекът изрично е упоменал , че му гасне и на бензин . А това автоматично изключва проблемът с изпарителя. Демек : проблемът не е в горивната , а в запалителната система :


                          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                          Зад левия фар,захранването на помпата и компа на автомобила.
                          Като се прецака чека почва да мига или въобще да не свети на контакт.
                          Те го те , дет се мъдри между акумулатора и фара :

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170130_094633.jpg
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5742368

                          ...а ей го и новото :

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170130_095307.jpg
Прегледи:1
Размер:23.9 КБ
ID:5742369

                          За сведение : в някои от случаите ( на късмет) въпросното реле подлежи на презапояване . В моя случай манипулацията по презапояването сработи, та новото ( което бях купил предварително ) ми стои в бойна готовност .

                          Между другото , имаше и тема някъде по въпроса .
                          Последно редактирано от Vlado_Ts; 30-01-17, 09:33.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

                            Между другото,по някой път проблема идва от гнездото на въпросно реле.На мен ми се губеше масата и ми правеше същия номер.Гаснеше когато си иска и като друсне някъде.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Това е така , но действа при съвецки карбураторни таралясници .
                              Не е така. Действа при всички бензинови двигатели. Задавянето е преобогатяване на горивната смес, а за да намалим количеството гориво в сместа-трябва да увеличим въздуха, защото така или иначе гориво вече имаме много.
                              Ако е бензин-има достатъчно насъбрал се течен по колекторите и вътре в цилиндъра, а ако е газ-също течна, в изпарителя, който пък си е херметично свързан с колекторите. Та гориво в изобилие, трябва да се даде възможност да влее повече въздух, а това става с отварянето на дроселовата клапа.
                              При съвеЦките таралясници даването на пълна газ не води до увличането на много бензин, поради ниската скорост на въздуха през дифузьора, но дава много въздух за да се "продуха" системата, и да се доведе сместа до стохиометрично съотношение.

                              При обикновена газова уредба нещата са още по лесни-слагаш избирача на гориво на "неутрал" даваш пълна газ и въртиш докато запали. Като запали-цъкаш ключето на желаното гориво и готово.

                              А за да не се получава това нещо-трябва да се поизчака докато двигателя се загрее поне мъничко(да се усети поне някаква топлинка от парното), и тогава да се дава газ. Това ако е на газ. На бензин-не се чака, а се тръгва колкото е възможно по-скоро след стабилизиране на оборотите.

                              Моите коли на газ-две( допреди да разглобя Франко и три) си палят на сериозен минус на газ, и почти съм нямал случай да ми угаснат.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X