Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Това е така , но действа при съвецки карбураторни таралясници .
    Действа и при германски инжекционни легени. Кольо е написал защо.
    Не че се изключва дефект на въпросното реле, но при наличието на течна фаза в колекторите няма да работи на никакво гориво до продухването и.
    Ако копчето газ/бензин няма нулево положение, помага изключване на буксата на газовия клапан или осигурителния на изпарителя.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

      Това с ваденето на кабелите вече се води за висш пилотаж в монтьорския занаят.
      Повечето хора стоят и се вайкат, и ги е страх да пипнат каквото и да е по двигателя, да не предизвикат основен ремонт...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

        Действа при всички инжекционни системи, просто са имитирали поведението на карбураторите.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

          При карбураторите имаш някакво време, докато помпата напълни камерата на карбуратора. При инжекциона почва да впръсква веднага, нищо че е дозирано минимално - пак пречи.
          Иначе при безалтернативно палене на газ при студ, много помага след запалване, копчето на неутрално положение. Като тръгне да гасне пак за момент се включва, докато леко позагрее двигателят. Нещо като ШИМ
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            .......
            Коле , гледам че постът ти е към мен .
            От 1978 - ма съм ги захванал руските таралясници , бате . Минал съм през москвичи , жигули , зилове и газки , та до уаз чак

            Дори в момента държа една УАЗ - хибрид не за друго , а за да не забравя как се псува .

            Как се "продухва" задавена Газ-ка например , мога трактат да напиша . Та не ми обяснявай за карбуратори .

            На германски ( предимно) легени минах откак дойде демокрацията . Ма то и от тогава минАха 25-6 години . И все легени с моно и "пълна инжекция" . При това и "механична" и "електронна" ( както се изразяваше един майстор ).
            И до един газифицирани .
            Та не че не мога да направя разлика , но не ми се влиза в спор с това което си написал , че само ще спамим.

            А и без друго проблемът на колегата не е в "задавянето" .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

              Колеги, благодаря на всички, които се отзоваха по темата. От всичко, което се изприказва доста от нещата не ми са много ясни (все пак съм си обикновен собственик на автомобил с малко технически познания), но май проблема ми е този, който колегата Asen Kushlev e констатирал - този мотор много мрази студена газ. Аз съм от Пловдив и откакто имам този автомобил такава зима не е имало по нашия край и не съм го имал този проблем. Газовата е настроена да превключва при обороти от бензин на газ (не е много добро това решение). Сигурно ако превключва при температура ще е много по-добре. От въртене бях изтощил акумулатора и го свалих да се зарежда. Та вчера вдигам капака за да си го сложа и гледам - изпарителят и газовият клапан настръхнали, като таралежи от скреж. Аз съм си малко мързелив и рядко вдигам капака на мотора, но все тябва да ми е привличало вниманието такова явление, но много се впечатлих - не бях виждал такова нещо - не обледенени ами направо таралежи с дълги бодли от скреж. Запалих на бензин и всичко си дойде на мястото. Докато не вдигна температура - никаква газ. Защо ми гаснеше и на бензин си остава загадка, вероятно някакси се е задавяла. Ако някой има още някаква идея по проблема нека да продължи дискусията. Скромен съвет от мен към притежателите на подбно като моето ауто. Зимата не забравяйте да го палите на бензин а най-добре е и да го загасите на бензин. Може да имам и още някакъв проблем, но засега ще оставя така нещата, пък напролет ще видим.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

                Гасенето на бензин не е съществено. Просто в такива студове пускай газ едва когато стрелката за температура отлепи. Има комбинирани схеми за превключване - примерно обороти + температура, за хора на които не им се занимава те май са най-добре. 20-30 градуса на водата са достатъчни за да се държи прилично.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с палене Фронтера 1994 г. 2.0i бензин 115 к.с. мотор C20NE

                  Хвърляй това копче и си слагай за обикновена газова - щеш бензин, щеш газ Ти решаваш на какво да палиш,а и има опция без никакво гориво,а това е доста удобна екстра в някой случай
                  C20Nе '94 KБ

                  https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X