Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се обжалва/преразглежда сметка за ток към ЧЕЗ, а и към другите ЕРП-та ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се обжалва/преразглежда сметка за ток към ЧЕЗ, а и към другите ЕРП-та ?

    Провокиран от другата тема, реших да попитам, какъв е начина/реда по който трябва да се обжалва или преразгледа сметка за ток ?

    В моят случай, от доста време в сметката получавам само дневна ел. енергия,предполагам, щото часовника не работи.
    Лятно време сметките са никакви, та все го отлагам, но в този сезон разликата ще е драстична.

    Случая бях коментирал с приятели, и някой спомена, че в такъв случай в сметката трябва да идва дневна/нощна 50/50, но не би, и си ме трЕскат само на дебело.

    Предполагам, че като отида на място ще ми кажат "Плати си сметката, и после се жалвай", но това не ме устройва, щото после е " ор дъ кемъл, ор дъ кемъл драйвър".

    Та, моля за съвет, как трябва да се процедира в такъв случай ?

    Ако някой се занимава професионално с това, моля да ми пише на ЛС, и да му ставам пациент.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: Как се обжалва/преразглежда сметка за ток към ЧЕЗ, а и към другите ЕРП-та ?

    Добре де, що не си им сигнализирал за неработещия часовник?

    п.с. Дневна нощна не е 50/50 а 16/8

    Коментар


    • #3
      От: Как се обжалва/преразглежда сметка за ток към ЧЕЗ, а и към другите ЕРП-та ?

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      В моят случай, от доста време в сметката получавам само дневна ел. енергия,предполагам, щото часовника не работи.
      Според общите условия, ако часовника не работи, сметката се преизчислява 60/40% дневна/нощна. Няма да я коригират, преди да пуснеш молба. Прави се в който и да е център за обслужване на клиенти. Пускаш молба, проверяват, коригират. И не е плати пък после се жалвай.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Как се обжалва/преразглежда сметка за ток към ЧЕЗ, а и към другите ЕРП-та ?

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Според общите условия, ако часовника не работи, сметката се преизчислява 60/40% дневна/нощна. Няма да я коригират, преди да пуснеш молба. Прави се в който и да е център за обслужване на клиенти. Пускаш молба, проверяват, коригират. И не е плати пък после се жалвай.
        Значи, отивам в някой център за обслужване на клиенти, пускам молба, и чакам преизчислението, след което плащам ?

        В какъв срок от подаване на сигнала/молбата се случва корекцията ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Как се обжалва/преразглежда сметка за ток към ЧЕЗ, а и към другите ЕРП-та ?

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Значи, отивам в някой център за обслужване на клиенти, пускам молба, и чакам преизчислението, след което плащам ?

          В какъв срок от подаване на сигнала/молбата се случва корекцията ?
          Първо трябва да се документира неработенето на часовника.
          После ще ти кажат.

          Коментар


          • #6
            От: Как се обжалва/преразглежда сметка за ток към ЧЕЗ, а и към другите ЕРП-та ?

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Значи, отивам в някой център за обслужване на клиенти, пускам молба, и чакам преизчислението, след което плащам ?
            Разглеждането на молбата и плащането на сметките са две различни неща. Ако разглеждането се случи преди срока за плащане на сметката добре. Ако не - плащаш и чакаш корекция. Доколкото си спомням при мен още същата седмица дойдоха да ми сменят електромера и 2-3 дни след това коригираха сметката. За всеки случай не ми се наложи да плащам старата сметка. Ако си закъснял много с пускането на молбата, може да ти се наложи да я платиш, за да не ти спрат тока. Иначе както Пенчо казва - първо трябва да установят, че не работи часовника.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Как се обжалва/преразглежда сметка за ток към ЧЕЗ, а и към другите ЕРП-та ?

              Значи плащането си е плащане, и не е обвързано с преразглеждането, както и предполагах, и корекциите със задна дата може и да се разминат, а сумата ми е доста прилична.

              Точно за това ми се ще да се включи някой, който се занимава професионално със жалби към ЕРП-тата.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Как се обжалва/преразглежда сметка за ток към ЧЕЗ, а и към другите ЕРП-та ?

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

                Точно за това ми се ще да се включи някой, който се занимава професионално със жалби към ЕРП-тата.
                Такъв едва ли ще намериш, щото си е кауза пердута.

                Коментар


                • #9
                  От: Как се обжалва/преразглежда сметка за ток към ЧЕЗ, а и към другите ЕРП-та ?

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  ...получавам само дневна ел. енергия,предполагам, щото часовника не работи....
                  Здравей.
                  Имах същият случай преди две (или повече) години но с EVN. Просто взех две последователни фактури, в които липсваше графа "нощна енергия", отидох в офис на доставчика и заявих, че искам компенсация. Те си направиха проверка по фактури и ми заплатиха по банков път година време назад обезщетение за неработещия часовник. Незабавно смениха електромера и сега първото, което проверявам е има ли "нощна енергия" във фактурата. Попълнил съм формата за електронна фактура , та я получавам на мейла.
                  Успех!
                  LZ1AIV

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X