Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надува охладителната система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Надува охладителната система

    Главата е вече свалена и заключението на майстора (мен) е че е спукана. Вижда се на втори цилиндър голяма пукнатина между вихровата камера и изпискателния клапан. И вихровите камери са спукани, но там не може да пропусне антифриз. Утре ще се разходя по моргите и ще видя какво има и дали си заслужава да се прави.

    Коментар


    • #32
      От: Надува охладителната система

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Дано не е главата, но ако ти трябва, имам една оборудвана глава от Рено 1.9 дизел за F8Q.

      Ето и номер за връзка, за всеки случай: 0898 82 О1 82

      2-ри пост ако помниш
      LR Discovery 300Tdi 1996
      Subaru Outback 2.5 1998
      Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

      Коментар


      • #33
        От: Надува охладителната система

        Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
        2-ри пост ако помниш
        Не те разбрах ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: Надува охладителната система

          Чух се с колегата, след като тука ме лъгаха че ще ми свалят глава. За съжаление не вземах главата на Джоу. Въпросния човек, които ме лъга, ми се обади и ми каза че я свалил. Било цяло приключение. Добре че не беше съсипал главата, защото като видях как е извадена ми призля. Главата е занесена за проверка и е здрава, сега чакам да ми се обадят че е нагласена за монтаж. С камък от шмиргел търках блока за да изчистя главата от старата гарнитура и да видя за кривини. Има на едно място язва, предполагам че преди мене е сменяна глава, защото моята беше маркирана със зелен спрей. Язвата е между масления отвор, цилиндъра и отвора на водната риза. Но остава затворена и не би трябвало да ми прави проблеми.
          Посъветваха ме да сложа възможно най-дебелата гарнитура, моята стара също е най-дебелата.
          За сега съм сменил водната помпа и лагера на компресора на климатика. Проверих дюзите, в много добро състояние са. Остава ми само да чакам главата. Надявам се събота да я взема и да я монтирам през почивните дни.

          Коментар


          • #35
            От: Надува охладителната система

            Така и така си разглобил всичко, занеси помпата да ти я разглобят и почистят, та поне да знаеш, че и там всичко е наред.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #36
              От: Надува охладителната система

              Помпата я правих ноември месец, защото протече. Смениха и всички уплътнения.
              На тази кола очаквам само съединителя да ме предаде. При мене е почети 10 години. Ако знам че купето ще ме държи, бих вложил пари за основен ремонт и смяна на съединителя веднага. Но купето ми е тръгнало и колата и давам няколко годинки.

              Коментар


              • #37
                От: Надува охладителната система

                Днес вземах готовата глава. Купих и всичко необходимо утре да сглобя колата. Погледнах схемата на стягане на главата. Всичко ми е ясно,но има вариант за атмосферен дизел, турбо дизел и Рено f8q 744. Моя мотор е 786. Разликата е че при последния вариант, преди последното дозатягане има 15 Мин работа. Така да я паля ли колата или да стягам по схемата за турбодизел?

                Коментар


                • #38
                  От: Надува охладителната система

                  Виж какво пише на опаковката на гарнитурата и на болтовете за начина на затягане.

                  Язвата в блока бих я напулнил с течен метал и заравняване след това.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Надува охладителната система

                    Точно от опаковката го гледам. В аутидата има голяма разлика.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Надува охладителната система

                      Сглобих я колата и я запалих. За 15 мин загря колата и я изгасих. Утре сутринта ще я достягам.
                      Колата в началото много тракаше и звънтеше. Предполагам се дължи на въздух в горивната система.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Надува охладителната система

                        Повдигачите са били празни, като са се напълнили с масло са спрели да тракат. Напълно нормално.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Надува охладителната система

                          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                          Сглобих я колата и я запалих. За 15 мин загря колата и я изгасих. Утре сутринта ще я достягам.
                          Колата в началото много тракаше и звънтеше. Предполагам се дължи на въздух в горивната система.
                          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                          Повдигачите са били празни, като са се напълнили с масло са спрели да тракат. Напълно нормално.
                          Колега, това е двигател F8Q !
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #43
                            От: Надува охладителната система

                            Всичко е сглобено и стегнато както е дадено за рено F8Q 744. Загрях колата днеска и завъртя вентилатора два пъти. Ще я покарам една седмица и ще сменя и маслото. Принципно е за смяна след 1000 км, но да знам че всичко е направено вече по колата.
                            Охладителната система я духах с въздух доста упорито. Излизаха от блока едри люспи с ръжда.
                            В новата и в старата глава има малка разлика. На старата глава, захранването на вакуум помпата с масло е от разпределителния вал. Аз реших да сложа моята и още докато се мъчих да запаля, рукна масло. Доста върях на стартер за да се обезвъздуши. Подкачващата ми помпа не работи. Оказа се че новата глава захранва с масло вакуум помпата през отвор в главата, и този отвор при старата ми глава е затапен и вакуум помпата не го покрива. Има разлика и в тях. Така след слагане на другата помпа се оправи. Добре че аз си разоборудвах главата, и върнах само колекторите с турбото и дюзите. Като обикалях по моргите и видях доста глави голи, без валове, без пети. Като се обаждах по обявите и питах какво значи оборудвана глава, отговаряха ми "какво те притеснява, ти нали си имаш всичко, само глава ти трябва".
                            Смених всичко по ангренажа и пистовия ремък. Нови свещи, проверка на дюзи, глава, проверка на главата, шлайф, пасване на клапани, регулиране, гарнитури и нови болтове. Всичко ми излезе 750лв, без труда. Може да се каже че имам 2 дни плътни работа. Не знам в сервиз за колко време биха я направили, аз нямам много добри условия за работа в нас.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Надува охладителната система

                              Два дена , по 8 часа , по Голем хикс на час-това , като разход.Като приход , евентуални знания(поздравления за работата) Вал без петите , кой от всичките Може , но борверг и разходи. И недей да твърдиш за гарнитурата с каква дебелина ще е.Много пъти се писа за надстърчане на буталото при Дизеловите Силови Агрегати , наричани простичко ДВГ-та и тата Тата , ма правилно направени са коректни в работата , като часовници.
                              -та и тата е от теми в този форум.Правилно ще да е ДВГ -те (с топлинен...)
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Надува охладителната система

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Колега, това е двигател F8Q !
                                Сега видях, че става въпрос за рено, а на мен ви е влезла една векрта в акъла

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X