Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надува охладителната система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Надува охладителната система

    Странна работа. Тия двигатели по принцип са доста здрави. Аз дизел не съм имал, но имах 10 години Рено 19 с F3N мотор, а сега брат ми кара Лагуна с F3R мотор, която от 9 години у нас. Общо взето все са подобни F мотори с общо минало.

    Та 19-ката странно взе да надува по едно време. Започнахме от изпарител - не е той. Смених 2 нови капачки от магазина - не е от тях. Тест за газове в антифриза - няма. Принудихме се да свалим главата - гарнитурата здрава, хидротест - няма проблем. Хонинга по цилиндрите си стои на 350 000 км пробег. Айде кажи от какво е ...

    Накрая, имах една стара капачка от Лагуната, която стоеше постоянно отворена. Сложих я и спря да надува. Така изкара още 30 000 км, след което продадох колата, че изгни. Нямам обяснене от какво е било.

    Относно ръждата - блоковете са чугунени и почти на всички антифриза е ръждив. В момента Лагуната е с антифриз Q8 Longlife - електриково жълто-оранжев на цвят. С него изглежда да няма ръжда Източвал съм го веднъж и почти нямаше ръждиви утайки, за разлика от синия, при който оставяше 5 мм ръжда на дъното на легена
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #17
      От: Надува охладителната система

      Моята стара капачка е постоянно отворена и от там почна да прелива антифриза. След като сложих нова капачка и станаха твърди маркучите. Ще отворя двигателя и ще сменя гарнитурата, водна помпа и ремъци. Ще пиша какво става.

      Коментар


      • #18
        От: Надува охладителната система

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Гарнитура

        Е, може и глава.

        Тия работи дето ти ги разправят за водни помпи и термостати ги забрави.
        +1 ! Другото са локуми.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          От: Надува охладителната система

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Гарнитура

          Е, може и глава.

          Тия работи дето ти ги разправят за водни помпи и термостати ги забрави.
          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          +1 ! Другото са локуми.
          То е ясно, ама не го написах понеже му казах, че имам глава, та да не остане с впечатлението, че ми е зор да му я продавам.

          Със сигурност е поне духнала гарнитура.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Надува охладителната система

            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
            Моята стара капачка е постоянно отворена
            Дълго е издържала колата. Занапред ще знаеш че съвременни (след 1980г) автомобили не се карат така.

            Коментар


            • #21
              От: Надува охладителната система

              Днес маркучите са ми добре. Никакво надуване не усещам, обаче парно нямам. Предполагам се дължи на затлачено с боклуци казанче. Маркучите до радиатора за парното са горещи. Чак се чудя какво да правя. Трябва и промивка на колата и ново радиаторче за парното.

              Коментар


              • #22
                От: Надува охладителната система

                То ново радиаторче добре, ама смяната му какъв чанч е...
                Пробвай да разкачиш маркучите и да го продухаш с вода от маркуча и в двете посоки.
                То ако е запушено, само входящото би следвало да е горещо.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #23
                  От: Надува охладителната система

                  Споко, газове са.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Надува охладителната система

                    При мене е лесно, вадил съм го преди няколко години и така го продухвах. Вади се от страната на педалите. С О-пръстени са уплътнени фланците и стегнато с видии. Радиааторчето се издърпва лесно. 5 минути работа е. Цената му за мене е 35лв, но е на доставка 3 дни.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Надува охладителната система

                      Разбирам, че не ти се иска, но
                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Споко, газове са.
                      щото и малко да има, правят тапа.

                      Така е при почти всички автомобили, особено при тези които не се самообезвъздушават, първо спира парното, което е жълта лампичка за чайник.

                      При старите Опели първо пръскаш казанчетата на радиатора, после като сложиш нов, пръскаш парното и/или пластмасовият щуцер зад мотора, и тва щото не ти се иска да е главата, щото там не минаваш само с гарнитура.
                      Това е за немските дизели, Исузуто даяни.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Надува охладителната система

                        Промивка на системата със сурватка после изплакваш с вода.Има само малко дискомфорт от миризмата но върши перфектна работа.Пробвано.
                        Terrano 1 CRV ski doo formula 500
                        И ЛУАЗ за един ден.О898678333

                        Коментар


                        • #27
                          От: Надува охладителната система

                          И накрая по описаното от теб,все си мисля че ще свалиш главата.Поне за гарнитура.
                          Yamaha Yz450F
                          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                          Всичко с ''рошави''гуми!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Надува охладителната система

                            При мене е направено така че да се самообезвъздушава всичко само. Само на големия радиатор има пробка за развиване и обезвъздушаване. Парното е сложено така че да не се получава въздушна възглавница. Ще я покарам още няколко дена и ще решавам какво да правя. Иска ми се да сменявам ремъците, че направиха пробега.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Надува охладителната система

                              Ремъците няма да ти оправят тапата, та първо оправи другото.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Надува охладителната система

                                Днес си играх да изчистя системата със снежна вода. Времето бе хубаво и се топи снега. Много гняс излезе. Заредих с малко антифриз системата, че да не замръзне. Все още не съм отворил двигателя. Утре ще мисля за отваряне, ако времето е така хубаво. Вземал съм си и три дни отпуска, за да мога да си купя частите и да събера колата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X