Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Редуцир вентил за LPG

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Редуцир вентил за LPG

    Здравейте!
    Интересува ме има ли редуцир вентил за пропан-бутан течна фаза?,
    Идеята е следната: имаме автомобилна газова бутилка с налягане (8-16)bar, след нея редуцир вентил, регулируем (0-3)bar, след него изпълнително устройство, което трябва да се захранва с течна фаза.
    Гледах из нета различни редуцири, но тези, които ми изглеждат "добре", не съм сигурен дали ще работят. Течната фаза на LPG е около (-40)гр.Целзий и може би ше замръзват.
    Ето примерни, които на външен вид(като присъединяване) могат да ми свършат работа.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:редуцир 1.jpg
Прегледи:1
Размер:5.5 КБ
ID:6127487
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:редуцир 2.jpg
Прегледи:1
Размер:53.7 КБ
ID:6127488
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:редуцир 3.jpg
Прегледи:1
Размер:42.4 КБ
ID:6127489
    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
    Времето е ценно, само ако не бързаш.
    0889623098

  • #2
    От: Редуцир вентил за LPG

    Само дето бъркаш температурите. Течната фаза не е на -40, щото бутилките щяха да са непрекъснато заледени. Температурата пада при самото изпарение /преминаване от течна в газова фаза/. Така че вентилите не би трябвало да замръзват ако в тях няма изпарение.

    Коментар


    • #3
      От: Редуцир вентил за LPG

      Нещо си в грешка. При 3 бара газта не може да е течна, освен ако не е десетина градуса под нулата (зависи от сместа).
      I get High by going Down

      Коментар


      • #4
        От: Редуцир вентил за LPG

        Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
        Нещо си в грешка. При 3 бара газта не може да е течна, освен ако не е десетина градуса под нулата (зависи от сместа).
        Тук е мястото зло да запсувам рафинериите и петролните бази защото се случва да попадам на газ която е течна при атмосферно налягане и около 0 градуса. Направо казано - чист бутан. Така че е според късмета.

        А по темата:

        При дроселиране на околокритична течност (ако в бутилката няма въздух течността си е точно критична) част от нея се изпарява, а температурата слиза до температурата на кипене на тази течност при новото налягане. Теорията на процеса е доста развита покрай климатиците (нарича се flashing). Каквото и да е устройство след това ще трябва да работи с комбинацията от течна и газова фаза. Единственото устройство което си представям адекватно да работи с такава смес е реалистичен макет на огнедишащ змей от народните приказки, хванал грип.

        Коментар


        • #5
          От: Редуцир вентил за LPG

          Налягането в бутилката зависи и от количеството газ, освен от температурата. Затова и системите, работещи с течна фаза, имат помпа в бутилката, поддържаща постоянно налягане.

          Коментар


          • #6
            От: Редуцир вентил за LPG

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Налягането в бутилката зависи и от количеството газ
            Ти току-що измисли нова термодинамика.

            Коментар


            • #7
              От: Редуцир вентил за LPG

              За да се изпари газта, не е ли необходимо пространство? След редуктора, при положение, че няма такова, би трябвало да си остане течна. Каква може да е приблизително температурата на LPG в автомобилната бутилка?
              Това, което искам да направя съм го виждал работещо, само че нямам информация за редуцира. Приличаше малко на този от втората снимка. Не ми се иска да правя проби, без да имам някакви насоки. Че и финансово не си заслужава - редуцирите варират от 40 - 250 лв.
              Приятели не се печелят - губят се завинаги.
              УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
              Времето е ценно, само ако не бързаш.
              0889623098

              Коментар


              • #8
                От: Редуцир вентил за LPG

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ... Единственото устройство което си представям адекватно да работи с такава смес е реалистичен макет на огнедишащ змей от народните приказки, хванал грип.

                Нещо подобно, затова не ми се инвестират много средства.
                Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                Времето е ценно, само ако не бързаш.
                0889623098

                Коментар


                • #9
                  От: Редуцир вентил за LPG

                  Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                  За да се изпари газта, не е ли необходимо пространство?
                  През редуцира минава точно толкова газ, че да има нужното пространство за нея. После пък, ако изходът е затворен, като навлезе топлина от наоколо стават едни други работи на които крайният резултат е налягане точно като в бутилката и язък че си ползвал редуцир.

                  Температурата в бутилката е приблизително, приблизително... такава каквато е и извън бутилката.

                  Впрочем я кажи какво си намислил? От това което разказваш изглежда да трябва да наблегнеш на мерките за пожарна безопасност повече, отколкото на самия редуцир.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Редуцир вентил за LPG

                    Друго, което може да ми свърши работа е инжектор от бензинов автомобил, който може да работи при налягане, равно на това от бутилката, за да се избегне редуктора.
                    Има ли такъв?
                    Тези инжектори, които са от газовите системи за течна фаза не ми вършат работа.
                    За сега това мога да споделя, за безопасността съм се погрижил.
                    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                    Времето е ценно, само ако не бързаш.
                    0889623098

                    Коментар


                    • #11
                      От: Редуцир вентил за LPG

                      Те повечето могат да работят при налягането на бутилката.

                      Е, ще трябва малко да похитруваш с управлението ама и за това не съм сигурен. Мисля че имат добър излишък от сила за отварянето.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Редуцир вентил за LPG

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        ....като навлезе топлина от наоколо стават едни други работи на които крайният резултат е налягане точно като в бутилката и язък че си ползвал редуцир.....
                        А дали не става и по-голямо, щото няма къде да се разшири?

                        Sent from my Power using Tapatalk
                        LZ5ZI qth HASKOVO
                        Pajero II GLS 3000 V6

                        Коментар


                        • #13
                          От: Редуцир вентил за LPG

                          Не. Става точно същото, ако и температурата е същата. Равновесие между течност и наситени пари, налягането зависи само от температурата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Редуцир вентил за LPG

                            При моята постановка, свързана с бутилката директно - работи добре за кратко(5-10 сек.), прекъсва за още по-кратко(2-3 сек.) и пак така. Свързах с другата ми бутилка, няма разлика. Едната е с тръба Ф8, друга Ф6. Пробвал съм и при различно ниво на напълване, както през лятото(+35гр.), така и зимата на(-15гр.), също няма разлика. При едно от пътуванията ми до София, бях взел цялата "цигания" и отидох при един приятел да му се оплача, закачихме я на негова бутилка, средно пълна, свалена от автомобил и оставена под един навес. Закачихме всичко и какво да видя - работи перфектно. Оставихме макета да работи почти един час, не трепна дори за секунда. Пробвахме с различни дюзи - работят, друг генератор - работи. Върнах се вкъщи и отново пробвах с различните елементи - не се получи.
                            Малко пояснение относно правилната работа и прекъсването:
                            - правилната работа се характеризира с това, че когато се променят честотата и пътността на импулсите на генератора дюзата пръска в синхрон;
                            - прекъсването представлява спиране на пръскането, но не и спирането на отваряне на дюзата(чува се да трака).
                            При цялата тази работа не си направих един изход за манометър и затова не знам какви са наляганията в различните бутилки. Друго, за което се сещам е, че моте бутилки имат ел. клапан на изхода, а неговата нямаше. Дали е възможно ел. клапанът да създава някакъв проблем?

                            Относно редуцира - "оригиналната" постановка беше с дюза от някаква американска кола(такава имал под ръка) и редуцир. За съжаление нямам връзка със създателя и, който на всичкото отгоре тогава не искаше да сподели повече.

                            П.П. Когато искам да отговоря с цитат на някой от отговорите(само тогава), в текста не мога да вмъквам интервали. Не всеки път, но повечето.
                            Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                            УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                            Времето е ценно, само ако не бързаш.
                            0889623098

                            Коментар


                            • #15
                              От: Редуцир вентил за LPG

                              Тия редуцири дето си ги показал,съвсем успешно си работят и с течна фаза,само дето няма как след тях,при исканото оттеб налягане, газта да е течна.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X