Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Редуцир вентил за LPG

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Редуцир вентил за LPG

    Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
    При моята постановка, свързана с бутилката директно - работи добре за кратко(5-10 сек.), прекъсва за още по-кратко(2-3 сек.) и пак така.
    Преразходен клапан на сондата. Общо взето служи за спиране на газа когато усети прекалено бързо излизане на газ, т.е. скъсана тръба. На мен ми скъса нервите на две от колите и грях ми на душата, махнах го. Любимото му нещо е да ти спре газта като настъпиш двигателя докрай.

    Коментар


    • #17
      От: Редуцир вентил за LPG

      Идеята ми е да има, колкото се може по-малко елементи. Затова ми се иска да е без редуцир. Ако се наложи обаче да има, то разстоянието от него до инжектора ще бъде не повече от 5см. А потока от течна фаза трябва да е малък. Би трябвало да има течна фаза, защото при внимателно отваряне на газова бутилка, LPG-то остава течно. Изпарява се повърхностния слой, а налягането в бутилката зависи само от надморската височина.

      Относно преразходния клапан - на едната бутилка(Ф6) няма. Имат и двете ел. клапани. Едната е с оринален(евросонда), другата не е с евросонда, но клапанът е веднага след бутилката. Количеството газ, което ще се ползва е много малко и преразходния клапан не би трябвало да се задейства.

      Една проста схема/картинка. където втория ел. клапан може да го няма.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:МАКЕТ.jpg
Прегледи:1
Размер:26.6 КБ
ID:5742402
      Приятели не се печелят - губят се завинаги.
      УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
      Времето е ценно, само ако не бързаш.
      0889623098

      Коментар


      • #18
        От: Редуцир вентил за LPG

        Преразходен клапан имат и старите сонди.

        Коментар


        • #19
          От: Редуцир вентил за LPG

          Нещо което научих по правилния начин.
          Ако между два затварящи се крана, клапана, обратни клапи и / или комбинация между тях, остава течна фаза и няма къде да отиде - предвиди някакъв предпазител.
          Иначе единствено проф. Николай Ангелов от ТУ беше правил редуцир вентил за вода. Та той може да сподели от опит, за течност, как да се редуцира.
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • #20
            От: Редуцир вентил за LPG

            Редуцир-вентили за вода се продават във всеки ВиК магазин. Водата е много по-лесна в това отношение защото в нормалните водопроводи е много под температурата си на кипене при налягането при което е. Там всичко което те мъчи е кавитацията, нямаш частично изпарение и рязък спад на температура.

            Коментар


            • #21
              От: Редуцир вентил за LPG

              Иво, аз да питам-защо е нужно да има два клапана по пътя на газта? Според мен един е напълно достатъчен.

              А ако проблема е в преразходния клапан(по Ясен)-отваряне на зарядното устройство, и лекуване на съответния клапан.

              Относно липсата на интервала-всеобщ проблем е(явно малко се ровиш из форума), но се оправя с едно натискане на Ентер, и връщане със стрелкичката за триене.
              И при мен се появява доволно често, но с описания начин се справям.
              Споко, Венци се е замислил за друга платформа...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: Редуцир вентил за LPG

                Дори да работи преразходния клапан, той не може да пречи, щом V8, работи с газ до ламарината, а това чудо се рвнява на 0,3 от 1/8 на V8.
                Повече се питам защо инжектора отваря и затваря, а не излиза течно LPG за по 2-3 сек и поске пак пуска?
                Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                Времето е ценно, само ако не бързаш.
                0889623098

                Коментар


                • #23
                  От: Редуцир вентил за LPG

                  Защото излиза газообразно.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Редуцир вентил за LPG

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Иво, аз да питам-защо е нужно да има два клапана по пътя на газта? Според мен един е напълно достатъчен.

                    А ако проблема е в преразходния клапан(по Ясен)-отваряне на зарядното устройство, и лекуване на съответния клапан.

                    Относно липсата на интервала-всеобщ проблем е(явно малко се ровиш из форума), но се оправя с едно натискане на Ентер, и връщане със стрелкичката за триене.
                    И при мен се появява доволно често, но с описания начин се справям.
                    Споко, Венци се е замислил за друга платформа...
                    Липсата на интервала при мен се получи декември месец 2016г.

                    Единият клапан след бутилката е ясен, вторият е да спира LPG веднага, за да не остава празна тръбата. Когато макета не работи, бензиновият инжектор изпуска по малко при налягане над 3 bar. и след определено време, когато системата не работи дълго, тръбата се изпразва.
                    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                    Времето е ценно, само ако не бързаш.
                    0889623098

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X