Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Wrangler TJ - промяна на предавателно число в преден и заден диф

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Wrangler TJ - промяна на предавателно число в преден и заден диф

    Здравейте,

    От известно време имам Jeep Wrangler TJ 2005 ръчка с Дана 30 - Дана 35 комбинация с предавателно число 3.07. Тъй като планувам да го вдигна и да му сложа по-големи гуми искам първо да му сменя предавателно число на 3.73 или 4.11 и след това да му сложа блокажи. Всички фирми, към които съм се обърнал в момента отказват да правят такива подобрения и искат само да ми сложат блокажи на сегашните дифове. Може ли някой да ми даде контакт за майстор или сервиз, който може да извършва такива ремонти по Вранглери. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Jeep Wrangler TJ - промяна на предавателно число в преден и заден диф

    Еди Рангелов е твоя човек. Колко пари ще вземе не мога да кажа, но мисля че след плащане на сметката се поема гаранция. За такъв ремонт това е задължително просто!

    Иначе опцията с други мостове който трябва да се ревизират не знам колко по-евтино ще излезе?!?! Ако са здрави дори с лагери да се сменят ще е поносима сметката. Ако обаче са на пастет според мен си карай джипа така

    С кой мотор е твоя хубавец? Каква ще е крайната цел на начинанието(може би проекта)?

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Wrangler TJ - промяна на предавателно число в преден и заден диф

      Скоро мой познат слага на такъв вранглер с 4.0 мотор блокажи-механични с включване от купето с жила.Не е кой знае каква философия,стига човек да знае какво прави.Частите ги поръча от щатите.Той е с гуми 35''.От щатите може да си поръчаш всичко необходимо,друг е въпроса след като ти не можеш,да намериш някой да монтира всичко.
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Wrangler TJ - промяна на предавателно число в преден и заден диф

        Джипа е с 4.0 литров двигател. На този етап планът е да го вдигна с 2 инча, монтаж на защити, блокажи на дифовете и лебедка. Ще го ползвам основно за лов и затова не искам да прекалявам с вдигането и размера на гумите, защото пътувам 50-100-200км по асфалт преди да го кача на черен път.

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Wrangler TJ - промяна на предавателно число в преден и заден диф

          Бавните с какво предавателно число са при теб? Все пак Вранглер е! Ако са 2,7:1 като Гранда мисля че с 4.0 под капака просто не ти е проблем да си караш с твоите мостове.

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Wrangler TJ - промяна на предавателно число в преден и заден диф

            2.7:1 трябва да е. Проблема го виждам от това че при 3.07 предавателно число 5-та предавка почти не се ползва и освен това натоварването на дифа в кални условия може да стане много сериозно ако има блокаж. Също така ако сложа блокаж при 3.07 а след време мина на 4.11 ще трябва да сменям и блокажа тъй като има 2 стандарта до 3.54 и над.

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Wrangler TJ - промяна на предавателно число в преден и заден диф

              Направо си си прав! При мен е 3,55 предавателното и реално трябва добра засилка за последна предавка. Аз също мислих да скоча на къси мостове, но ми беше писнало да бутам пари в кола която тогава не бях карал.

              От какво Чароки ти върши работа моста? Дори само вътрешните части?

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Wrangler TJ - промяна на предавателно число в преден и заден диф

                Най-лесно и евтино е да сложиш 3.73. Това е най-разпространения и дори да счупиш нещо после лесно ще намериш.

                Sent from my SM-G930F using Tapatalk
                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                http://www.facebook.com/JeepBG
                LZ1GGC

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Wrangler TJ - промяна на предавателно число в преден и заден диф

                  Моят преден мост е 3.91 мога ли да го сменя с някой друг който пак е с лсд гранда е 3.1тд

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Wrangler TJ - промяна на предавателно число в преден и заден диф

                    Само че 3,07 е по здрав от всички по-големи числа... да си го знаеш

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Wrangler TJ - промяна на предавателно число в преден и заден диф

                      Тунинг части трябва да има, т'ва е Вранглер. Та намери си корона и пиньон и сменяй. Нинджа-та прави такива работи (ninja1 или нещо такова му е потребителското име). Най-малкото съм убеден, че може да ти даде читави съвети за тая работа.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X