Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не разбирам PX777

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не разбирам PX777

    Здравейте, почти нищо не разбирам, а знам, че тук ще се намери някой да ми обясни .

    Знам, че е писано и доста изчетох из форума, ама да се каже на малко по професионален език, където аз не разбирам всичко.
    Става въпрос за Puxing PX-777 400-470Mhz UHF Ham radio.

    Първо, прочетох, че HAM радиото, има поголямо покритие? Какво всъщност е HAM?

    Второ пише, че са 5w ? Кога и на какви честоти мога да очаквам най-добро покритие ?

    Знам, че има и забранени честоти, този модел, подържа ли такива и могат ли да ми направят проблем ?

    Някой ако ползвал този модел нека си каже мнението, ще се ползват както в града така и в открити води и планина.

    Извинявам се още веднъж ако въпростите са ужано тъпи
    Поздрави и очаквам мнения.
    Puxing PX-777 400-470Mhz UHF Ham radioPuxing PX-777 400-470Mhz UHF Ham radioPuxing PX-777 400-470Mhz UHF Ham radio

  • #2
    От: Не разбирам PX777

    Добре де, голяма тишина в ефира... не разбирам английски, инак нямаше да ви притеснявам. гледам доста хора разбират доста така ли мразите и се дразните на всички, които не разбират от нещо ??

    Въпростие сигурно са страшно тъпи за вас, но не и за мен и ще добавя още 1 въпрос - тези станции СВ ли са или PMR

    Коментар


    • #3
      От: Не разбирам PX777

      Здравей,
      HAM на жаргон означава радиолюбителска дейност.
      Ако си лицензиран радиолюбител (от въпросите ти разбирам, че не си) можеш да работиш от 430 MHz до 440 MHz.

      Без лиценз може да използваш честотите на PMR обхвата 446MHz, но и там има условия, например: радиото да не излъчва с повече от 0.5 W, да е с фабрична несменяема антена (това радио не отговаря на това условие)...и т.н. Ако искаш да си близо до спазването на закона, евентуално може да го ползваш като PMR радио, но на собствен риск.
      Има подробна тема за PMR закачена горе в този раздел.

      СВ обхвата е 27 MHz (това радио не покрива тези честоти).



      Изпита за радиолюбители не е страшен, ще научиш интересни неща.

      P.S. Няма забранени за слушане честоти, законът ограничава само излъчването.

      Коментар


      • #4
        От: Не разбирам PX777

        Първоначално публикуван от Citrofen Преглед на мнение
        Здравей,
        HAM на жаргон означава радиолюбителска дейност.
        Ако си лицензиран радиолюбител (от въпросите ти разбирам, че не си) можеш да работиш от 430 MHz до 440 MHz.
        И аз да питам: Купувам си малка станция с 16 канала която работи на това-400-470Mhz UHF. Баофенг да кажем. Значи ли това, че не мога да излъчвам а само да слушам?
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • #5
          От: Не разбирам PX777

          Да.

          Коментар


          • #6
            От: Не разбирам PX777

            Можеш да излъчваш само на разрешените честоти: 430 MHz до 440 MHz, на останалото само слушаш.

            Коментар


            • #7
              От: Не разбирам PX777

              Първоначално публикуван от Kill-op Преглед на мнение
              Можеш да излъчваш само на разрешените честоти: 430 MHz до 440 MHz, на останалото само слушаш.
              Разрешени са, ако си радиолюбител.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X