Обява

Свий
Няма добавени обяви.

питане за pinin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • питане за pinin

    здравейте
    от няколко дни имам pinin 1.8 GDI ОТ 2000 година
    питането ми е има ли някакви блокировки на предния и задния мост ?
    Изчетох доста теми но не ми стана ясно.

  • #2
    От: питане за pinin

    На Супер Селекта имаш блокировка на централния диф, положенията на лоста, в които има "с", а доколкото знам има екземпляри със самоблокиращ заден.

    Коментар


    • #3
      От: питане за pinin

      да това го знам и си го пише , но ми е интересно дали има на предния и задния диф

      Коментар


      • #4
        От: питане за pinin

        Накратко, режим 2H - включен само заден мост. 4H - включен режим 4X4, подходящ за движение в сняг, дъжд и т.н тежки условия. Режим 4HLc - включен режим 4X4, но с блокиран централен диференциал - за движение основно извън пътя в кал, пясък, голям сняг и понякога ако забуксува някъде автомобила. Режим 4LLc е като 4HLc, но е с включена понижаваща предавка за по-голям въртящ момент, подходящ е най-вече за тежки терени и теглене на тежки товари (за кратко разстояние).

        Коментар


        • #5
          От: питане за pinin

          Накратко, режим 2H - включен само заден мост.
          Това като нормална кола до преди 90 те
          4H - включен режим 4X4, подходящ за движение в сняг, дъжд и т.н тежки условия.
          Това е много готино - имаш Лада Нива .
          Режим 4HLc - включен режим 4X4, но с блокиран централен диференциал - за движение основно извън пътя в кал, пясък, голям сняг и понякога ако забуксува някъде автомобила.
          Включил си на Нивата блокажа на средния диф.
          Режим 4LLc е като 4HLc, но е с включена понижаваща предавка за по-голям въртящ момент, подходящ е най-вече за тежки терени и теглене на тежки товари (за кратко разстояние).
          Намерил си още един начин да се замъкнеш там, дето с голям трактор ще те вадят
          Късмет .
          Сега колегите ще те запитат - Каква ти е лебедката?

          Коментар


          • #6
            От: питане за pinin

            Първоначално публикуван от Mladen Stanchev-madjo Преглед на мнение
            здравейте
            от няколко дни имам pinin 1.8 GDI ОТ 2000 година
            питането ми е има ли някакви блокировки на предния и задния мост ?
            Изчетох доста теми но не ми стана ясно.
            ....предния диф няма блокировка, а задния може и да има ,но са два вида, ако колата ти е къса база ,както предполагам, при него или е обикновен отворен, или е с виско блокировка,ако обаче е дълга база, то там може и да е с блокаж( виждал съм такива ),но на таблото трябва да има копче "R/D lock"......

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X