Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за Туарег 2012 срещу Фрилендър 2 2012

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за Туарег 2012 срещу Фрилендър 2 2012

    Здравейте колеги и безаварийно каране на всички !

    Търся съвет - в момента съм оборудван с ФВ Тигуан 2015 - 177 кс дизел автомат, но нещо май не ми стига в лошо време..........Колата е перфектна, нямам забележки за движение, но по чист път.
    Решил съм обаче да скачам на две други - ФВ Туарег 2011 - 2012 - 240 кс и Ленд ровър Фрилендър 2 - СД 4 със 190 кс, автомати.

    Защо ? Заради по-големите им възможности при лошо време - сняг, кал и т.н. Пътувам доста през месеца служебно и така..........Говорим за втора употреба и на двете посочени коли, но все пак минали преди това за сериозен оглед през сервиз и с нужните документи, твърде възможно е директно да се купи от Европа, а не само оттук.

    Знам, че двете марки са доста трудно сравними, но тук има колеги повече в час от мен и с двете марки - като обслужване, поддръжка в цени, разход, поведение на пътя. Като цяло Туарега е с малко по-голям разход от Фрилендъра, но това е само по технически спесификации, а те доста често не са така.

    Поздрав отново и дано малко поне ме доориентирате............макар че, понякога и кефа е важен !

  • #2
    От: Съвет за Туарег 2012 срещу Фрилендър 2 2012

    Здравей,
    Какъв всъщност е въпроса?
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за Туарег 2012 срещу Фрилендър 2 2012

      Очаквах такъв коментар. Въпросът е - ФВ Туарег 240 кс или ЛР Фрилендър 2 190 кс ?
      Комбинацията от поддръжка, разход, поведения на пътя в лошо време - кое от двете ?

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за Туарег 2012 срещу Фрилендър 2 2012

        Като ти е важен кефа и ако можеш да си го позволиш - скачай на Туарег-а.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за Туарег 2012 срещу Фрилендър 2 2012

          Фрилендъра са с халдекс съединител, няма бавни скорости и доколкото съм чел (от този форум) ги водят чупливи.

          от друга страна Туарег-а го има в 2 варианта 4Motion и 4XMotion - от което второто е с torsen среден диференциал, заключващ се заден диференциал и трансферна кутия с бавни скорости

          мисля че ако вземеш
          4XMotion няма особено база за сравнение ..

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за Туарег 2012 срещу Фрилендър 2 2012

            Фрилендър 2 е съпоставим на Тигуана, може да има по-голямо купе и да е по-висок, но няма търсеното представяне, което си описал. Поне според моите разбирани.

            През едно и също трасе съм минавал с 2 мои машини, отделно съм водил доста хора и съм се возил с доста хора по същото трасе. Няма да изпадам в подробности, но Фрилендъра е единствената машина под която сме лягали да видим дали не сме нанесли щети по нея. Ниска ми се вижда и доста пластмасова, но това е друга тема. Въобще несъпоставими са, дали не бъркаш модела случайно?

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за Туарег 2012 срещу Фрилендър 2 2012

              Колегата kiki.t, продава читав Туарег. От Фрилендър, бягай като от ЧЕЗ.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за Туарег 2012 срещу Фрилендър 2 2012

                Разликата в разхода, май в действителност е още по-голяма.
                А разлика в проходимостта в сравнение с Тигуана, не виждам от къде и от какво.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за Туарег 2012 срещу Фрилендър 2 2012

                  Тая тема некъф ташак ли е ???
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за Туарег 2012 срещу Фрилендър 2 2012

                    Ако автора на темата търси съвет,мисля че изброените СУВ-чета са далеч от превозното средство преодоляващо снега през последния месец. Купи си камионоподобен джип за зимата и си карай цивилното мпс в нормалните условия.
                    Гледам бюджет имаш така ,че пазарувай една Y61 примерно,повдигни я 2 инча гуми 33 и нагоре и така.
                    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                    0895шест29410 .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за Туарег 2012 срещу Фрилендър 2 2012

                      Благодаря на всички за коментарите...............
                      Окото ми все пак е къв Туарега. Не съм чичко паричко, но и в двата случая ще играе лизинг, така че....................и в двата случая говорим за коли втора ръка, но този
                      път подбрани от съответните доказали се дилъри от Бг и Германия директно. Гледах им цените - добър Фрилендър 2012 година 190 кс, 6 степен автомат, до 100 - 125 000 км,
                      в немско е около 20 000 евра нетна цена без ДДС. Туарег 2011 - 2012, пак горе долу на същите км, е около 22 - 24 000 евра нетна цена.
                      Това, което ми спира повече на Фрилендъра, е по-малките габарити спрямо Туарега /но все пак по-големи от моя Тигуан/, както и малко по-малкия разход спрямо Туарега.
                      Да ви кажа Тигуана ми е доста добър - 177 кс, 7 степенен автомат, активно въздушно окачване, но му липсват още малко техники за каране при лоши метео условия и лош път, а аз пътувам доста - горе долу 3 - 3500 км месечно. Проверих цени за обслужване - май ще се окаже, че Фрилендъра е по-скъп за обслужване, макар че реално е по-скъп май само в Бг.............пустото му Мото Пфое.......
                      Както и да е, ще е според това, което ми падне към момента.
                      Безаварийно на всички !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за Туарег 2012 срещу Фрилендър 2 2012

                        Времето се оправя и честно казано се съмнявам следващата зима да е като сегашната !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за Туарег 2012 срещу Фрилендър 2 2012

                          Николайчо, все от трън на глог налиташ. Верно Туарега има робска душа като българин. Не роптае и издържа на всякакви гаври. Обаче гори като ЗМЕЙ. А текущата му подръжка е скъпа. Що не се вземеш един Форд Куга, 5-6 годишен. За 20 000 лв може и да е доста читав. Кефа пари струва моето момче. Не издигай в култ броя конски сили. 40-50 коня не са разлика. А със СУВ дето ще идеш на офроуд просто забрави. Сняг и кал дето ще газиш харабийски, е нема такъв филм. Вервай ми. Готиното пари струва. А новото си е ново. За офроуд се кара джип. Нариваш 95 000 евра за джип Мерцедес W 164. И немаш грижа. По сериозните СУВ-ове който четкат егото са БМВ Х 5, АУДИ Кю 7, Субару Форестър, ВОЛВО ХС 90. Но да са нови. Чуй бате ти Ленко какво ти пее и нема да сбъркаш. 6 СУВ-а съм уморил от каране, 2 нови Хюндай Тускон имам във фирмата си, служебни.
                          Фирмата си е наша, семейна. От липса на пари не се оплакваме. А ползата и разликата е почти никаква. Пари, пари и пак пари. И маркетингови манипулации. Ако е за егото. Не ми е грижа да платя 150 000 щатски долара за нов джип Гранд Чероки. Но е безсмизлено. При нужда звънни на
                          0884 - 422 - 178 Г-н Гроздев, моя милостб Само по обед през работните дни. Ще ти отделя 10 мин.
                          Жев и здрав, умната !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за Туарег 2012 срещу Фрилендър 2 2012

                            Бате Ленко, той Николайчо може вече и да е продал Туарега дето беше за кал и дъжд и да си взел кабрио за лятото...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X