Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

    Здравейте!

    Имам проблем с един 4рънар 2.4тд. Проблема е че на температури под 5 градуса започват аномалии в стартирането на двигателя. При 5 до 0 градуса пали по цилиндрово с голям интервал на въртене на стартер поне 10-20 секунди. Под 0 градуса на стартер не е запалил, нито веднъж от началото на студа.

    Това което за момента 100% не е проблема:

    -Подгряване, проверил съм всичко всякак и всичко работи. Проблем няма как да има.
    -Дюзите минаха чистене, реглаж, и стенд! От тогава работи страхотно, но уви не пали!
    -Горивен филтър и резервоар също не са проблема защото пробвах на външен източник положението е същото.
    -Гориво проводи преди помпата за смучене на въздух също не са! Сложих прозрачен маркуч няма нито едно мехурче.
    -Ремонтиран е стартера понеже въртеше бавно. Сега върти нормално, но пак резултат няма.
    -Измерени температурни хлабини на клапаните всичко там е в норма!
    -Оправени маса купе и маса мотор че и те имаха драма.

    Занимавам се професионално с коли. Не съм вярвал че може кола толкова да се инати Парадокса на всичко това е че топъл пали от четвърт! Дръпна ли го пали веднага за 1-2 секунди въртене на скорост. При дърпане усещам че го има пак оня момент дето пали по цилиндри и му трябва време да успее да захапе. Като цяло обаче пък тогава заради времето за събиране на инерция пали и без подрев.

    Аз стигам до извода че има проблем с налягането на горивото от ГНП-то. Въздух не е защото при отворени дюзи директно тръгва гориво. За жалост навсякъде искат страшни суми, а резултат никой не гарантира. Има ли някакъв механизъм за "старт режим" тая помпа? Някой коли имат бай пасна хидравлична верига с ел.управление която избутва ротора на гнп-то за по-голям аванс...Има ли някакви такива неща тука? Някоя цедка някъде по горивната система?
    Още не съм гледал ремъка, и центровка на ГНП-то...Обаче съдейки по това как работи като запали, не мисля че там има проблеми.

    Моля за малко съдействие защото Тойота не ми е силна трана

  • #2
    От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

    Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение

    -Подгряване, проверил съм всичко всякак и всичко работи. Проблем няма как да има.
    -
    Как точно е проверено?

    Коментар


    • #3
      От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

      Компресия?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Компресия?
        +1, Това е дизел, след като няма електрически проблем провери компресията / с нея е трябвало да започнеш/.

        Коментар


        • #5
          От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

          Същите проблеми имах със същия автомобил с този мотор. След проверка на свещите, без да ги свалят, специалистите заявиха, че са здрави и трябва да се прави основен ремонт. След псуване от моя страна, свещите бяха свалени и бе установено, че всичките са изгорели. Последва подмяна с нови DENSO, след което колата палеше от четвърт при - 30 градуса. Компресията на всички цилиндри- над 30 атмосфери, поробег -около 400 х.км. Мери пак...
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #6
            От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

            На мен ми звучи като неработещи свещи и проблема може да е като този:
            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            Същите проблеми имах със същия автомобил с този мотор. След проверка на свещите, без да ги свалят, специалистите заявиха, че са здрави и трябва да се прави основен ремонт. След псуване от моя страна, свещите бяха свалени и бе установено, че всичките са изгорели. Последва подмяна с нови DENSO, след което колата палеше от четвърт при - 30 градуса. Компресията на всички цилиндри- над 30 атмосфери, поробег -около 400 х.км. Мери пак...
            И точно това щях да попитам, дали си свалял свещите, или си ги мерил на място ?

            Дани ме е изпреварил.

            P.S. XUD7 и XUD9 дори топли палят по-трудно без подгрев.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

              Направо сменяй свещите защото има значение дали са керамика или не,аз имах подобен проблем и след смяна /дори не ги мерих/се оправиха нещата

              Коментар


              • #8
                От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                Може и да капнеш малко бензинец в резервоара,че нашата нафта е пълен ташак!
                Другото което е интересно-на дърпане пали чакмак,на стартер не?Профилактирай пак стартера!
                П.с.Подгряващите свещи и АКУ-то са на първо място!
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                  Свещите са измерени по съпротивление, ток, и свалени на око да види на акумулатор.

                  Какво ще рече керамика? Свещите си загряват връхчетата и после останалата част, не са те! Освен ако не са по-къси от друг двигател.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                    На въже пали защото оборотите са по-високи. Ако подадеш 24В на стартера пак ще запали.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      На въже пали защото оборотите са по-високи. Ако подадеш 24В на стартера пак ще запали.
                      Най-вероятно е така!Аз един дизелов Опел 2,3 Д Рекорд 85 година така го излекувах от стартерната болест-присадих му един УАЗ-ков стартер 11 мм дистанционна втулка от алуминий.Почна да пали отраз при -20!
                      Впрочем ако стартера на тойотата има редуктор,може в него да е проблема-просто при по-големи минуси го товари....
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                        Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                        ....
                        Има ли някакъв механизъм за "старт режим" тая помпа? ....
                        Има, за студен старт, ама едва ли е от него.
                        Казаха по горе колегите - компресия!
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                          Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                          Свещите са измерени по съпротивление, ток, и свалени на око да види на акумулатор.

                          Какво ще рече керамика? Свещите си загряват връхчетата и после останалата част, не са те! Освен ако не са по-къси от друг двигател.
                          Мери компресия !
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                            Пробвай да дадеш директен + от акумолатора на ГНП-то.... и тогава пробвай. На мен доскоро ми правеше цигании от една окислила връзка... какво ли не правих и накрая се оказа жичка. Помпата няма никаква електроника освен клапана за гасене. Много е вероятно и самото ГНП да е причината според мен.
                            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                            Коментар


                            • #15
                              От: Toyota 4runner 2.4 td не пали под 0 градуса.

                              Бих казал да не бъзикате помпата, не е толкова глупава тая помпа, че при 6 градуса да работи, а при 0 не...
                              Последно редактирано от sonda; 27-01-17, 15:30.
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X